wpisu:

Publiczny
VI ETAP ZIMNAR DOBRODZIEŃ 13.02.2011r. (czytano: 1416 razy)

VI ETAP - III ZIMNAR - DOBRODZIEŃ - 13.02.2011r.

VI Etap ZIMNAR Dobrodzień przywitał nas piękn± słoneczn± i nie tak chłodn± jak wczoraj w Lublińcu pogod± +1stC. Na starcie stanęło dzisiaj 33 zawodników, w tym 9 kobiet, 24 biegaczy i 9 osobowa grupa zawodników Nordic Walking. Mimo doskonałych warunków do biegania, była to najsłabsza frekwencja w 3-letniej historii ZiMNaRa Dobrodzień.

Od niemal samego startu, ciężar prowadzenia wzi±ł, jak na dobrego gospodarza przystało - Janusz Szafarczyk z dobrodzieńskiej sekcji WKB META. Mimo, że chciał tylko wystawić wszystkich na próbę, jego prowadzenie trwało 4,9 kilometra, czyli do chwili gdy Heniek Kocyba jako pierwszy zainicjował atak na pierwsz± pozycję w dzisiejszym etapie. W ¶lad za nim ruszyła pozostał dwójka czołówki biegu: Krzysztof Szwed i Marek Kapela. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydowała walka na finiszu, gdzie szybszy okazał się Krzysztof Szwed – WKB META Lubliniec (23,03), wyprzedzaj±c o 3 sekundy swojego kolegę klubowego Henryka Kocybę (23,06) i o 13 sekund Marka Kapelę z Dobrodzienia (23,16). Janusz Szafarczyk – WKB META Lubliniec, wykazuj±c się wyj±tkow± go¶cinno¶ci±, ukończył etap na miejscu 4, z równie dobrym wynikiem 23,34.

W¶ród pań zwyciężyła Iwona Markowska - WKB META Lubliniec z rezultatem 29,28, przed Barbar± Budn± - WKB META Lubliniec (30,29) i Janin± Musiał z Dobrodzienia (32,15).

W konkurencji Nordic Walking na miejscu pierwszym Jessika Miozga z Dobrodzienia (47,43), druga Lidia Koj – Dobrodzień (47,50), a na miejscu trzecim uplasował się Henryk Ulfik (47,53) z Tarnowskich Gór.