Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

            

ZASADY PRZYZNAWANIA CERTYFIKATOW ZŁOTY BIEG 2010

W sezonie 2010 certyfikaty ZŁOTY BIEG, Wyróżnienia oraz FILIPIDESY zostaną przyznane 2 etapowo.

Pierwszy etap stanowi przyznanie imprezom biegowym nominacji w jednej z sześciu klasyfikacji: wielkie imprezy (od 1000 uczestników), średnie imprezy (250-999 uczestników), imprezy kameralne (poniżej 250 uczestników), biegi ultradystansowe, biegi przełajowe i górskie oraz debiut organizacyjny sezonu. Jedna impreza może rywalizować wyłącznie w jednej kategorii, przy czym - o ile w danym przypadku nie zostanie uznane inaczej - pierwszeństwo ma przynależność do kategorii ultramaraton, przełaj/górski, debiut. Nominacje przyznawane są przez redakcję portalu MaratonyPolskie.PL na podstawie rankingu biegów. Lista nominowanych biegów może zostać rozszerzona na podstawie uzasadnionych wniosków organizatorów biegów.

W drugim etapie wśród czytelników naszego portalu odbędzie się głosowanie, na podstawie którego najlepszym biegom w każdej z kategorii zostaną przyznane stosowne certyfikaty. Ostateczna ocena każdego biegu składać się będzie z trzech składowych: oceny w rankingu (33%), liczby głosów oddanych przez czytelników w głosowaniu (33%) oraz liczby głosów uzyskanych wśród ekspertów zaproszonych przez redakcję (33%). Zespół ekspertów będzie jawny, ale ich głosy pozostaną utajnione. W 30-osobowej grupie będą osoby związane ze światem biegów, organizatorzy, trenerzy, przedstawiciele mediów oraz najbardziej doświadczeni pod względem liczby startów czytelnicy naszego portalu.

                          

Głosowanie prowadzone będzie wyłącznie na łamach portalu MaratonyPolskie.PL przez okres 8 dni. Równocześnie w tym samym terminie zbierane będą głosy ekspertów tak, by po zakończeniu głosowania ujawnić ostateczne wyniki. Dla każdego biegu zostanie opublikowany rezultat łączny oraz w rozbiciu na trzy składowe. Liczba uhonorowanych biegów w ramach poszczególnych kategorii zostanie ustalona przez redakcję portalu MaratonyPolskie.PL na podstawie liczby uzyskanych głosów. Redakcja portalu przyzna także specjalne certyfikaty FILIPIDESY 2010 w dodatkowych kategoriach: Mecenas Biegów, Honorowy Organizator itd.

Wszystkie certyfikaty zostaną uroczyście wręczone podczas KONFERENCJI POLSKIEGO STOWARZYSZENIA BIEGÓW, która będzie miała miejsce w dniach 18-20 listopada 2010 w Piechowicach k. Szklarskiej Poręby.

FILIPIDESY 2010 - KATEGORIE SPECJALNE


Pobierz logotypy w wysokiej rozdzielczosci
Honorowy
Organizator
Andrzej Krzyścin - wieloletni zawodnik i członek elity. Organizator imprez biegowych w Gnieznie: Półmaratonu Lechitów i Biegu Europejskiego.
Mecenas
Biegów
Zygmunt Berdychowski - Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, Prezes Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, pomysłodawca i mecenas Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdrój.
Osobowość Roku 2010 Roman Toboła - komentator i spiker sportowy największych w Polsce biegów ulicznych.
Zawodnik Roku 2010 Aleksandra Niwińska - 24 letnia niezrzeszona zawodniczka, zwyciężczyni (w kategorii... OPEN) biegu 48-godzinnego w Katowicach (z wynikiem 323 km 657 metrów).
Formuła Biegowa Roku 2010 Grand Prix Poznania - za nowatorską organizację w formule GP w cyklu comiesięcznym sześciu imprez z frekwencją przekraczającą 350 osób/bieg.
Firma biegowa roku 2010 Decathlon - za rozwój wyspecjalizowanej sieci sklepów sportowych i systematyczne działania na rzecz obniżania cen na produkty służące bieganiu.
Debiut Organizacyjny Roku Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego (Krynica Zdrój)
Debiut Organizacyjny Roku I Bieg szlakiem Wygasłych Wulkanów (Złotoryja)

WYNIKI GŁOSOWANIA - WIELKIE IMPREZY >1000 UCZESTNIKÓW
 RANKINGCZYTELNICYEKSPERCIRAZEMCERTYFIKAT
Poznań - 11 Poznań Maraton
9.4
10
10
29.4
ZŁOTY BIEG
Wrocław - 28. HASCO-LEK Wrocław Maraton
9.8
8.3
8.5
26.6
ZŁOTY BIEG
Dębno - 37 Maraton Dębno
9.7
5.5
8.5
23.7
ZŁOTY BIEG
Kraków - IX Cracovia Maraton
9.6
6.2
6.2
22
ZŁOTY BIEG
Warszawa - 32 Maraton Warszawski
9.2
4.3
7.7
21.2
ZŁOTY BIEG
Poznań - VI Bieg Maniacka Dziesiątka
9.8
4.2
6.9
20.9
ZŁOTY BIEG
Rudawa k/Krakowa - VI Jurajski Półmaraton
10
5.2
3.1
18.3
WYRÓŻNIENIE
Poznań - 3 Poznań Półmaraton
9.5
4.6
3.9
18
WYRÓŻNIENIE
Piła - 20 Półmaraton Philipsa
7.7
4.3
5.4
17.4
WYRÓŻNIENIE
Toruń - 7 Półmaraton św. Mikołajów
9.2
3.9
3.1
16.2
WYRÓŻNIENIE
Wiązowna - XXX Półmaraton Wiązowski
9.7
2.3
3.1
15.1
WYRÓŻNIENIE
Warszawa - 5. Carrefour Półmaraton Warszawski
8.5
2.5
3.9
14.9
WYRÓŻNIENIE
Warszawa - XX Nocny Bieg Powstania Warszawskiego
9.6
2.6
1.5
13.7
nominacja
Warszawa - 21 Bieg Niepodległości
8.3
1.2
0.8
10.3
nominacja


WYNIKI GŁOSOWANIA - SREDNIE IMPREZY 250-1000 UCZESTNIKÓW
 RANKINGCZYTELNICYEKSPERCIRAZEMCERTYFIKAT
Grodzisk Wlkp. - IV Grodziski Półmaraton Słowaka
10
10
5.4
25.4
ZŁOTY BIEG
Jarosławiec - XX Bieg po Plaży
9.5
5.7
9.2
24.4
ZŁOTY BIEG
Sobótka - 3 LG Bonart Półmaraton Ślężański
9.8
9.6
3.1
22.5
ZŁOTY BIEG
Dąbrowa Górnicza - III Półmaraton Dąbrowski
10
5.7
3.1
18.8
WYRÓŻNIENIE
Gdynia - VI Nocny Bieg Świętojański
9.9
3.9
3.9
17.7
WYRÓŻNIENIE
Garwolin - AVON kontra przemoc - biegnij w Garwol
9.8
5.1
2.3
17.2
WYRÓŻNIENIE
Gdańsk - 17 Bieg św. Dominika
10
1.6
5.4
17
WYRÓŻNIENIE
Podoliniec-Rytro - V Visegrad Maraton
10
4.7
2.3
17
WYRÓŻNIENIE
Dobrodzień - V Ogólnopolski Bieg Uliczny
9.8
6.2
0.8
16.8
WYRÓŻNIENIE
Gniezno - VIII Bieg Europejski
7.5
3.1
5.4
16
WYRÓŻNIENIE
Silesia - Silesia Marathon
9.7
5.4
0.8
15.9
WYRÓŻNIENIE
Szczecin - Szczeciński Półmaraton Gryfa
9.7
4.2
1.5
15.4
WYRÓŻNIENIE
Trzebnica - 25 Bieg Sylwestrowy
10
4.2
0.8
15
WYRÓŻNIENIE
Częstochowa - 2 Bieg Częstochowski
9.9
5.1
0
15
WYRÓŻNIENIE
Opole - VIII Bieg Opolski
9.4
5.2
0
14.6
WYRÓŻNIENIE
Bukówiec Górny k. Leszna - XXV Bieg Sokoła
9.8
4
0.8
14.6
WYRÓŻNIENIE
Lubin - XXV Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą
9.2
3.1
2.3
14.6
WYRÓŻNIENIE
Żywiec - XI Półmaraton dookoła Jeziora Żywiec
9.4
3.6
1.5
14.5
WYRÓŻNIENIE
Jaworzno - 15 Bieg Uliczny
9.4
3.5
1.5
14.4
WYRÓŻNIENIE
Uniejów - IV Bieg Ekologiczny - Do Gorących Źród
9.8
3.7
0.8
14.3
WYRÓŻNIENIE
Strzelce Opolskie - 20 Jubileuszowy Strzelecki Bieg im. Eu
9.4
4
0.8
14.2
WYRÓŻNIENIE
Mysłowice - Wesoła - III Bieg Spełnionych Marzeń
9.8
3.6
0.8
14.2
WYRÓŻNIENIE
Trzemeszno - VIII Zimowy Bieg Trzech Jezior
9
3.5
1.5
14
WYRÓŻNIENIE
Gdynia - Bieg Urodzinowy Gdyni
9.6
2.6
1.5
13.7
WYRÓŻNIENIE
Gdynia - Bieg Europejski
9.7
3.2
0.8
13.7
WYRÓŻNIENIE
Katowice - Półmaraton Katowice
8.2
4
1.5
13.7
WYRÓŻNIENIE
Skarżysko-Kamienna - 10 Jubileuszowy Półmaraton Rejów
9.8
2.4
1.5
13.7
WYRÓŻNIENIE
Kołobrzeg - 24 Bieg Zaślubin
8.3
2.6
2.3
13.2
nominacja
Gniezno - XXXIII Bieg Lechitów
8.8
2.9
1.5
13.2
nominacja
Kraków - Krakowski Bieg Sylwestrowy
9.8
2.5
0.8
13.1
nominacja
Świdnica - II Świdnicka Piętnastka
9.6
3.1
0
12.7
nominacja
Stargard Szczeciński - 4 Bieg Uliczny
10
1.9
0.8
12.7
nominacja
Wrocław - 20 Bieg Solidarności
9.7
2.7
0
12.4
nominacja
Łubianka - XIII Bieg Niepodległości
9.3
2.3
0.8
12.4
nominacja
Puck - II Półmaraton Ziemi Puckiej
8.9
2.6
0.8
12.3
nominacja
Skawina k/Krakowa - VIII Bieg Skawiński
9.7
2.5
0
12.2
nominacja
Mogilno - XVII Bieg o Memoriał Mariana Śmigielsk
9.7
2.4
0
12.1
nominacja
Niepołomice/k.Krakowa - W Pogoni za Żubrem
9.3
1.9
0.8
12
nominacja
Bytom - 2 Bytomski Półmaraton
9.6
2
0
11.6
nominacja
Krapkowice - 28 Krapkowicki Bieg Uliczny
9.5
1.8
0
11.3
nominacja
Kraków - IV Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Bieg
9.6
1.5
0
11.1
nominacja
Zabierzów k.Krakowa - II Bieg Ku Rogatemu Ranczu
9.5
1.1
0
10.6
nominacja
Kraków - VII Półmaraton Marzanny
9.1
1.5
0
10.6
nominacja
Kraków - V Międzynarodowy Bieg Kraków - Skotnik
8.4
2.1
0
10.5
nominacja
Goleniów - XXI Goleniowska Mila Niepodległości
6.6
1.2
2.3
10.1
nominacja


WYNIKI GŁOSOWANIA - KAMERALNE IMPREZY <250 UCZESTNIKÓW
 RANKINGCZYTELNICYEKSPERCIRAZEMCERTYFIKAT
Hajnówka - X Jubileuszowy Półmaraton Hajnowski
10
10
4.6
24.6
ZŁOTY BIEG
Kietrz & Rohov - IV Półmaraton Kietrz & Rohov
9.8
8.5
1.5
19.8
KAMERALNY BIEG
Lębork - XIX Maraton Ekologiczny pam.Tomasza Ho
10
5.7
1.5
17.2
KAMERALNY BIEG
Złotoryja - Złota Dycha
9.8
5.5
1.5
16.8
KAMERALNY BIEG
Oława - III Bieg Koguta
9.9
6.8
0
16.7
KAMERALNY BIEG
Truskaw - III Bieg Truskawki w Puszczy Kampinosk
9.9
4.6
1.5
16
KAMERALNY BIEG
Nadolice Wielkie - II Bieg wokół Rancza o Puchar Wójta Gm
10
5
0.8
15.8
KAMERALNY BIEG
Bytów - XXX Półmaraton Gochów
9.8
4.3
1.5
15.6
KAMERALNY BIEG
Murowana Goślina - XXIV Gośliński Mały Maraton Weteranów
10
4.8
0.8
15.6
KAMERALNY BIEG
Radom - IV Radomski Maraton Trzeźwości
9.9
4.5
0.8
15.2
KAMERALNY BIEG
Bartków - IV Bieg Lupusa o Puchar Wójta Gminy Do
9.9
5
0
14.9
KAMERALNY BIEG
Jelcz-Laskowice - 9 Maraton Jelcz-Laskowice
9.7
5
0
14.7
KAMERALNY BIEG
Namysłów - VII Bieg Namysłowian
9.9
4.7
0
14.6
KAMERALNY BIEG
Soczewka k.Płocka - XXX Bieg Soczewka z BOP
9.5
3.4
1.5
14.4
KAMERALNY BIEG
Łobez - Łobeska Dziesiątka
9.6
3.8
0.8
14.2
KAMERALNY BIEG
Sielpia - V Cross Maraton Przez Piekło Do Nieba
9.5
4.6
0
14.1
KAMERALNY BIEG
Katowice - II Bieg Europejski Unia na 5
10
4.1
0
14.1
KAMERALNY BIEG
Łowicz - XXIX Łowicki Półmaraton Jesieni
9.7
3.4
0.8
13.9
nominacja
Dobrodzień - III Bieg Niepodległości
10
3.9
0
13.9
nominacja
Olesno - 16 Oleskie Biegi Pokoju
9.4
4.4
0
13.8
nominacja
Oleszka k.Zdzieszowic - Cross Góry św. Anny
10
3.6
0
13.6
nominacja
Ostrów Wielkopolski - V Wiosenny Półmaraton Ostrowski w Ostr
9.3
4
0
13.3
nominacja
Jawor - XVI Półmaraton Jaworski o Puchar Burmi
9.8
3.2
0
13
nominacja
Kościelna Wieś k. Kalisza - 6. Cross Maraton Koleżeński
10
2.9
0
12.9
nominacja
Brzeszcze - Bieg Rodzinny 15 km
10
2.3
0
12.3
nominacja
Osiek n. Wisłą - 2 Kamus Cross
9.9
2.3
0
12.2
nominacja
Rybnik - 9 Bieg wokół Zalewu Rybnickiego
9.9
1.5
0.8
12.2
nominacja
Łubianka - XIII Bieg Samorządowy
10
2.2
0
12.2
nominacja
Mogilno - V Bieg WOŚP
8.9
2.9
0
11.8
nominacja
Korycin - XIX Półmaraton Mleczny Korycin-Janów-K
10
1.7
0
11.7
nominacja
Chełmża - VIII Półmaraton Chełmżyński
9.3
2.4
0
11.7
nominacja
Dolina Będkowska k. Krakowa - IV Bieg Po Dolinie Będkowskiej
8.7
2.5
0
11.2
nominacja
Wodzisław Śląski - 3 Wodzisławski Półmaraton
8.7
2.4
0
11.1
nominacja


WYNIKI GŁOSOWANIA - DEBIUT ORGANIZACYJNY
 RANKINGCZYTELNICYEKSPERCIRAZEMCERTYFIKAT
Krynica Zdrój - Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego
9.7
8.1
4.6
22.4
DEBIUT ROKU
Złotoryja - I Bieg szlakiem wygasłych wulkanów
10
10
2.3
22.3
DEBIUT ROKU
Leszno - Maraton Leszno
9.4
4.1
0
13.5
nominacja
Tuchola - I Bieg św. Huberta w Tucholi
9.5
2.1
1.5
13.1
nominacja
Kwidzyn - I Kwidzyński Bieg Papiernika
10
1.3
1.5
12.8
nominacja
Jastarnia - I Bałtycki Maraton brzegiem morza
10
2.8
0
12.8
nominacja
Działoszyn - 1 Działoszyńska Dziesiątka
10
1.8
0.8
12.6
nominacja
Police - 1 Bieg Szlakiem Dzika
9.9
1.7
0.8
12.4
nominacja
Góry Stołowe, Pasterka - Maraton Gór Stołowych
9.4
2.7
0
12.1
nominacja
Rybnik - I Rybnicki Nocny Półmaraton Księżycowy
9
2.3
0
11.3
nominacja
Góra k.Rawicza - I Bieg z Policją
9.5
1.2
0
10.7
nominacja
Żmigród - I Żmigrodzki Bieg Smoka
9.8
0.8
0
10.6
nominacja


WYNIKI GŁOSOWANIA - IMPREZY ULTRADYSTANSOWE
 RANKINGCZYTELNICYEKSPERCIRAZEMCERTYFIKAT
Bochnia - 12 Godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy
9.9
9.9
4.6
24.4
ZŁOTY BIEG
Bieszczady - VII Bieg Rzeźnika
9.6
10
1.5
21.1
WYRÓŻNIENIE
Zamość - XXIV Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci
9.9
6.7
3.9
20.5
WYRÓŻNIENIE
Katowice - Mistrzostwa Polski w biegu 24 h w Kato
9.9
4.3
2.3
16.5
nominacja
Kalisz - 6. Bieg od Zmierzchu do Świtu
10
5.5
0.8
16.3
nominacja
Kalisz - 5 Bieg Wigilijny od Zmierzchu do Świtu
10
4.4
0
14.4
nominacja


WYNIKI GŁOSOWANIA - BIEGI GÓRSKIE / PRZEŁAJOWE
 RANKINGCZYTELNICYEKSPERCIRAZEMCERTYFIKAT
Złotoryja - I Bieg szlakiem wygasłych wulkanów
10
10
2.3
22.3
WYRÓŻNIENIE
Blachownia - Przełajowa Ósemka
10
6.1
2.3
18.4
WYRÓŻNIENIE
Lubliniec - 6. Maraton Komandosa
9.8
4.2
3.9
17.9
WYRÓŻNIENIE
Limanowa - II. LIMANOWA FORREST - bieg glowny
9.9
4.4
1.5
15.8
nominacja
Szrenica-Śnieżka-Szrenica - II Maraton Karkonoski
8.9
5.5
0
14.4
nominacja
Zakopane - III Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Gó
9.9
2.1
0
12
nominacja
Pustynia Siedlecka (Siedlec, g. Janów) - Mistrzostwa Polski w Biegu Pustynnym
8.8
1.9
0
10.7
nominacja




Razem oddanych głosów: 12062
Głosowało osób: 933


 Ostatnio zalogowani
ojoolka
05:26
Andrzej Bukowczan
05:15
skorpionek81
05:07
roberto.cz
04:27
slawek09
04:14
marzap
02:59
mk13
01:38
Madmax
00:33
przemek300
00:25
kratke
00:24
szczypiorek
00:02
olej
23:57
Brytan65
23:45
SMAGAŁ
23:40
waldek71
23:33
Andrea
23:13
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |