wpisu:

Publiczny
VI ETAP - ZIMNAR Lubliniec 12.02.2011 (czytano: 652 razy)

VI ETAP - ZIMNAR Lubliniec z EJOTEM Ciasna 12.02.2011r.

Na starcie przedostatniego już, VI Etapu Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu stanęło 45 osób w tym 8 kobiet (1 w wózku :), 1 zawodnik canicross oraz 2 zawodniczki Nordic Walking. Po wczorajszej, paskudnej pogodzie i padającym deszczu, dziś nie pozostało nawet śladu. Sobotni poranek przywitał nas słoneczną, choć chłodną aurą, z temperaturą w okolicach zaledwie +1stC. Trasa sucha i zmrożona, bez błota i lodu, no może z wyjątkiem niewielkiego docinka na stadionie.. Mimo, iż z osób posiadających zaliczone dotąd wszystkie etapy ubyło kolejnych dwóch zawodników, frekwencja utrzymuje się na podobnym poziomie, dzięki naszym gościom, m. in. z Katowic, Chorzowa, a nawet i z Woźnik. Dzięki Alkowi i jego „Mobilnej Jednostce Cateringowej” mieszczącej się we wnętrzu „Mietka”, zostaliśmy zaopatrzeni na mecie w gorącą herbatę i słodkie wypieki wprost „z blachy” (nie mylić z twardymi). Serdecznie dziękujemy! :)
Wyjątkowo na dzisiejszym etapie gościliśmy Tomasza Kucharczyka – WKB META Lubliniec, zwycięzcę ZIMNARa 2009 i drugiego w klasyfikacji generalnej roku 2010. Także tym razem, prowadząc od samego startu, nie dał szans swoim klubowym kolegom, wygrywając z przewagą 19 sekund nad Krystianem Kaczanowskim (22,23) oraz Krzysztofem Szwedem (23,24).
Wśród pań, również trzy pierwsze miejsca wywalczyły zawodniczki Wojskowego Klubu Biegacza META Lubliniec. Miejsce pierwsze należało dzisiaj do startującej treningowo Karoliny Pilarskiej (26,06). Na miejscu drugim uplasowała się liderka tegorocznego ZIMNARa - Dorota Kubisz (27,37). Trzecie miejsce, co prawda należało do najmłodszej uczestniczki biegu – Oli Szraucner (rocznik 2010!), lecz z uwagi na „doping” w postaci swojego taty pchającego wózek, trzeba uznać ex-equo trzecie miejsce Iwonie Markowskiej, która nota bene też jechała „na dopingu” 
W klasyfikacji Nordic Walking, rywalizowały 2 zawodniczki. Wygrała Jolanta Wojciechowska z „ZABIEGANI” Częstochowa (43,00), przed Barbarą Szablicką z Katowic (58:00)
W klasyfikacji canicross (bieg z psem, w tym wypadku suką :), dzisiaj tylko jeden zawodnik, a właściwe to dwoje: Aleksy Szablicki - WKB META Lubliniec oraz Tajga. Duet ten, z czasem 25,35 zajął dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Choć dzisiaj nie najmłodszy - 9 letni Michał Kuchmistrz z Zabrza, ukończył etap z bardzo dobrym wynikiem: 39 minut i 3 sekundy :)

Mimo, że czołówka stawki wydaje się już być „okrzepnięta” i niewiele można spodziewać się niespodzianek, walka na ostatnim, dłuższym o 195 metrów etapie zapowiada się ciekawie i trwać będzie zapewne do samego końca...