Dostęp do
wpisu:

Publiczny
V ETAP - III ZIMNAR - DOBRODZIEŃ - 06.02.2011r. (czytano: 1332 razy)

V Etap ZIMNAR Dobrodzień zgromadził na starcie 39 zawodników, w tym 12 kobiet, 23 biegaczy i 16 osobowa grupa zawodników Nordic Walking. Dzisiejszy etap odbył się przy temperaturze +9 stC, bez opadów, przy porywistym wietrze. Trasa czarna, mokra i szybka.
Padł rekord frekwencji oraz najlepszy czas w tym roku i drugi w historii ZIMNARa Dobrodzień. Klasę sam dla siebie stanowił dzisiaj Sebastian Kler – START Dobrodzień, który został zwycięzc± dzisiejszego etapu z bardzo dobrym wynikiem: 20 minut i 49 sekund.
Dotychczasowy rekord odcinka należy do Marcina ¦wierca – WKB META Lubliniec i wynosi 20 minut i 16 sekund. Kolejnym zawodnikiem na mecie był Krzysztof Szwed – WKB META Lubliniec (23,28), który wyprzedził o 3 sekundy Marka Kapelę z Dobrodzienia (23,31) oraz o 9 sekund obecnego lidera III edycji - Henryka Kocybę – WKB META Lubliniec (23,37).
W¶ród pań w gronie biegaczy mieli¶my dzisiaj tylko jedn± zawodniczkę. Zwyciężyła Iwona Markowska - WKB META Lubliniec z rezultatem 30,07, zajmuj±c jednocze¶nie 18 pozycję w klasyfikacji generalnej dzisiejszego etapu.
W konkurencji Nordic Walking na miejscu pierwszym dwie zawodniczki z Dobrodzienia z identycznym rezultatem 47,23: Jessika Miozga oraz Anna Szafarczyk. Kolejne miejsca zajęli panowie: Bernard Jończyk (47,27) z Dobrodzienia i Henryk Ulfik (47,37) z Tarnowskich Gór.