wpisu:

Publiczny
V ETAP - ZIMNAR Lubliniec z NARDKIEM LUBLINIEC (czytano: 1555 razy)

V ETAP - ZIMNAR Lubliniec z NARDKIEM LUBLINIEC 05.02.2011r.

V Etap Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu przeszedł do historii jako etap „błotno-wodny”. Jeszcze wczoraj na tej trasie zima panowała na całego, a padający śnieg zalepiał oczy. Całonocne opady deszczu i temperatura dochodząca do + 7 stC zrobiły jednak swoje. Rano po śniegu pozostało tylko wspomnienie, a właściwie woda i błoto, które nie zdążyło obeschnąć.
Na szczęście pogoda nie odstraszyła chętnych do wzięcia się za bary, zarówno z aurą jak i trasą. Na starcie stanęło 48 zawodników w tym: 9 kobiet, 2 zawodników canicross oraz 4 zawodniczki Nordic Walking. Mimo, iż ubyło nam kilkoro zawodników z poprzedniego etapu, frekwencję wyrównała nam pięcioosobowa grupa gości z klubu „TRUCHTACZ” Mysłowice, obecność których, jak wszystkich pozostałych gości, bardzo nas cieszy. Niestety z listy zawodników, którzy mieli ukończone dotychczasowe wszystkie etapy, ubył nam dzisiaj nasz gość z zachodu - Janusz Szafarczyk, zmniejszając tym samym listę do 24 zawodników mających zaliczone wszystkie 5 etapów.
Tym razem pierwsze okrążenie należało do Krystiana Kaczanowskiego – WKB META Lubliniec - prowadzącego w klasyfikacji generalnej. Następnie prowadzenie przejął Adam Wałowski – WKB META Lubliniec, który ponownie został zwycięzcą etapu z wynikiem 22,43. Na miejscu drugim, z 19 sekundową startą do zwycięzcy, na mecie zameldował się Krystian Kaczanowski – WKB META Lubliniec (23,02). Na miejscu trzecim, jak przed tygodniem, bieg ukończył Sekretarz lublinieckiej „METY” – Krzysztof Szwed (23,15). Nasz Skarbnik – Krzysztof „Kosa” Koselski, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, że dzisiaj „się nie ściga” i biegnie na „27 minut”, wykręcił czas 25,22, zajmując 7 pozycję. Mimo, że nie dotrzymał słowa, wynik dobrze wróży przed jego startem w Biegu Piastów, w którym na pewno powalczy o dobrą pozycję.
Wśród pań, również trzy pierwsze miejsca wywalczyły zawodniczki Wojskowego Klubu Biegacza META Lubliniec. Miejsce pierwsze zdobyła liderka tegorocznego ZIMNARa - Dorota Kubisz (28,22), przed Iwoną Markowską (31,19) i Barbarą Budną (32,00).
W klasyfikacji Nordic Walking, tym razem rywalizowały 4 zawodniczki. Wygrała Jolanta Wojciechowska z „ZABIEGANI” Częstochowa (48,00) wyprzedzając o jedną minutę Halinę Witecką z „TRUCHTACZ” Mysłowice (49,00). Na miejscu trzecim marsz ukończyła kolejna reprezentantka „TRUCHTACZ” Mysłowice” - Barbara Księżyk z wynikiem 50,00. Czwartą zawodniczką była dzisiaj Barbara Szablicka z Katowic, która na pokonanie 6 kilometrowej trasy potrzebowała równo jednej godziny.
W klasyfikacji canicross (bieg z psem), mieliśmy dzisiaj dwóch, a właściwie to czworo zawodników, łącznie na 12 nogach (w tym 8 łap). Najszybciej w „tandemie” trasę pokonał Aleksy Szablicki - WKB META Lubliniec, zajmując z czasem 25,56 jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Na miejscu drugim (38) zameldował się ma mecie kolejny „tandem” z przewodnikiem Markiem Witeckim (33,10) (lub odwrotnie? ;) z klubu „TRUCHTACZ” Mysłowice”.
Najmłodszy uczestnik dzisiejszego etapu - 9 letni Michał Kuchmistrz z Zabrza, ukończył etap w czasie 43 minut i 43 sekund 