wpisu:

Publiczny
ZIMNAR Lubliniec ETAP VII - 19.02.2011 (czytano: 1729 razy)

VII ETAP - ZIMNAR Lubliniec z ODLEWNIˇ ŻELIWA TERLECKI 19.02.2011r.

Na dzisiejszym, VII i ostatnim etapie Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu, odkryte zostały już wszystkie karty. Do startu biegu dłuższego o 195 metrów, przyst±piło 48 osób w tym 8 kobiet, 1 zawodnik canicross oraz 2 zawodniczki Nordic Walking.
Przyprószyło trochę ¶niegiem i trasa przy panuj±cej dzisiaj temperaturze -1stC, ponownie stała się biała i zmrożona. W ostatnim, regulaminowym etapie zwyciężył Adam Wałowski (22,12) wyprzedzaj±c o ponad minutę lidera ZIMNARa 2011 - Krystiana Kaczanowskiego (23,21). Na trzeciej pozycji uplasował się Krzysztof Szwed (23,49) – cała pierwsza trójka to reprezentanci Wojskowego Klubu Biegacza META Lubliniec.
W¶ród pań, także bez większych niespodzianek. Także tutaj triumfowały zawodniczki z WKB META Lubliniec. Na miejscu pierwszym sklasyfikowana została liderka tegorocznego Zimowego Maratonu na Raty – Dorota Kubisz (29,10), przed Aleksandr± Brył± (30,21) i Iwon± Markowsk± (30,55).
W klasyfikacji Nordic Walking, rywalizowały 2 zawodniczki. Wygrała Jolanta Wojciechowska z „ZABIEGANI” Częstochowa (48,00), przed Bożen± Szablick± z Katowic (54:00).
W klasyfikacji canicross (bieg z psem) jako jedyny wystartował Aleksy Szablicki - WKB META Lubliniec z psem Tajga, zajmuj±c 8 miejsce z wynikiem 25,58.
Najmłodszy - 9 letni Michał Kuchmistrz z Zabrza, pokonał dystans 6,195 km w 40 minut i 49 sekund 

Za tydzień etap ekstra, gdzie można będzie nadrobić jeden z brakuj±cych etapów do pełnego dystansu maratonu – 42 km i 195m. Odbędzie się także zakończenie imprezy wraz z dekoracj± najszybszych, gdyż zwycięzcami s± wszyscy, którzy ukończyli blisko dwumiesięczn± zabawę na ¶niegu. Wszak nie tylko liczy się zwycięstwo, ale równie ważny jest sam udział.