Dostęp do
wpisu:

Publiczny
ZIMNAR Lubliniec 2015- IV ETAP 24.01.2015 (czytano: 667 razy)

Po czwartym etapie Zimowego Maratonu na Raty zawodnicy prowadz±cy w klasyfikacji generalnej nie musieli oddać żółtych koszulek z napisem „Jeszcze lider”. Po raz czwarty z rzędu zwycięzcami zostali Krzysztof Skiba i szer. rez. Karolina Pilarska z Wojskowego Klubu Biegacza Meta. W Lublińcu po raz pierwszy w rywalizacji młodzików wygrał Michał Kuchmistrz.
Podczas czwartego etapu „Zimnara” na mecie zameldowało się 79 zawodników. Najszybciej dystans 7 km pokonał Krzysztof Skiba. Jednak nie udało mu się poprawić swojego wyniku sprzed tygodnia – 24 min 41 s. Tym razem biegł równe 25 min. – Przed tygodniem były lepsze warunki. Było cieplej i lepiej mi się biegło – mówi zwycięzca. Skiba przyznaje, że bardzo chciałby ustanowić nowy rekord Zimowego Maratonu na Raty. – Na razie wszystko idzie zgodnie z planem – dodaje ubiegłoroczny zwycięzca „Zimnara” i obecny lider klasyfikacji generalnej.
Na czwartym etapie Krzysztof Skiba był szybszy o 29 s od Krystiana Kaczanowskiego oraz o minutę i dziewięć sekund od st. szer. Adama Wałowskiego. W rywalizacji kobiet szer. rez. Karolina Pilarska wyprzedziła Monikę Lis (obie z Wojskowego Klubu Biegacza Meta) i Anetę Dmowsk± z GwoĽdzian.
Przed tygodniem najlepsza seniorka Mety ustanowiła nowy rekord trasy. Tym razem pobiegła wolniej, zgodnie ze swoim harmonogramem treningowym. W rywalizacji młodzików po raz pierwszy zwycięzc± etapowym został Michał Kuchmistrz. Na finiszu o pięć sekund wyprzedził Klaudię Smylę i o 18 s Karola Kubisza.