Dostęp do
wpisu:

Publiczny
III ETAP - XV ZIMNAR Lubliniec 17.01.2015r. (czytano: 950 razy)

Biegacze startujący w Zimowym Maratonie na Raty w Lublińcu dotarli do półmetka. W zawodach organizowanych przez Wojskowy Klub Biegacza Meta liderami są Krzysztof Skiba i szer. rez. Karolina Pilarska. Zawodnicy biegający na trasach w Przasnyszu oraz w Jelczu-Laskowicach, Oławie i Miłoszycach pokonali 18 km, a w Sulechowie 7 km.

III etap lublinieckiego ZIMNAR-a zgromadził na starcie łącznie 87 uczestników, w tym 17 kobiet oraz piętnaścioro młodzików, rywalizujących na dystansie 2 kilometrów.
Po śniegu nie zostało już nawet śladu, a sucha trasa i optymalna temperatura zaowocowała doskonałymi wynikami.

Trzeci z rzędu etap Zimnara w Lublińcu wygrali Krzysztof Skiba i szer. rez. Karolina Pilarska. Lider klasyfikacji generalnej na trzecim etapie dystans 7 km pokonał w 24 min 41 sekund. Reprezentant Mety o 40 sekund wyprzedził Krystiana Kaczanowskiego i o 1 minutę 19 sekund st. szer. Adama Wałowskiego (obaj WKB Meta).
W rywalizacji kobiet szer. rez. Karolina Pilarska wynikiem 30 min 9 sek. ustanowiła nowy rekord trasy.
Zawodniczka Mety o 1 min 24 sek. wyprzedziła koleżankę klubową Monikę Lis oraz o 2 min 23 sek. Anetę Dmowską z miejscowości Gwoździany.
W rywalizacji młodzików na trasie 2 km po raz trzeci triumfowali Karol Kubisz i Klaudia Smyla (oboje WKB Meta – w żółtych koszulkach Lidera).
Po trzech etapach Krzysztof Skiba wyprzedza w klasyfikacji generalnej o 1 min 44 sekund Krystiana Kaczanowskiego i o 5 min 1 sek. st. szer. Adama Wałowskiego. Natomiast szer. rez. Karolina Pilarska wyprzedza o 4 min 30 sek. Monikę Lis i o 6 min 9 sek. Dorotę Kubisz z WKB Meta.