Publiczny
VII ETAP - XIII ZIMNAR Lubliniec - 16.02.2013r. (czytano: 1362 razy)

„JAK JEST ZIMA TO MUSI BYĆ ZIMNAR!”

VII ETAP - XIII ZIMNAR Lubliniec - 16.02.2013r.

Na starcie VII etapu ZIMNAR Lubliniec, dłuższego o 195 metrów od poprzednich sześciu, stanęły łącznie 63 osoby, w tym: 20 kobiet, jeden narciarz oraz siedmioro zawodników Nordic Walking. Na dwukilometrowej trasie (+195 metrowy bonus) rywalizowało ośmioro naszych Juniorów młodszych.

Po ostatnich opadach śniegu, trasa ponownie na całej długości zrobiła się biała. Przy dzisiejszej, nieco dodatniej temperaturze nie była jednak już tak śliska, co nie znaczy jednak, że łatwiejsza . Ciężka i mokra pokrywa śniegu utrudniała pewne stąpanie po jej nawierzchni, powodując poślizgi i zapadanie się w miękkim śniegu. Pomimo dłuższej trasy, uzyskane wyniki dobitnie świadczą o stopniu trudności dzisiejszych zmagań. Wyjątek stanowią jedynie nasi najlepsi uczestnicy zawodów - Krystian Kaczanowski i Krzysztof Skiba, którym w walce o tytuł zwycięzcy tegorocznej edycji ZIMNARa żadne warunki nie zdołają przeszkodzić.
W ostatnim, regulaminowym etapie zwyciężył Krzysztof Skiba – WKB META Lubliniec wyprzedzając o cztery sekundy swojego klubowego kolegę i zarazem głównego rywala Krystiana Kaczanowskiego. Tym sposobem, na koncie każdego z nich znalazły się po trzy etapowe zwycięstwa. Jednak 58 sekundowa przewaga, jaką wypracował Krystian Kaczanowski na poprzednich etapach sprawiła, że to właśnie on został zwycięzcą XIII edycji Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu na rok 2013!
Na pozycji trzeciej dzisiejszego etapu uplasował się kolejny reprezentant Wojskowego Klubu Biegacza „META” Lubliniec, a zarazem Dyrektor Biegu - Krzysztof Szwed.

Wśród pań, ponownie jako pierwsza linię mety minęła Liderka ZIMNARA Lubliniec - Dorota Kubisz – WKB META Lubliniec, pokonując Agnieszkę Pilawską z Katowic i Małgorzatę Plutę z Lublińca. Kolejność ta wydaje się być nie przypadkowa, gdyż jest identyczna z klasyfikacją końcową ZIMNARa w rywalizacji kobiet.

W gronie naszych juniorów młodszych rywalizujących na dystansie dwóch kilometrów i 195 metrów, tym razem zwyciężył Michał Kuchmistrz - WKB META Lubliniec wyprzedzając swoją koleżankę klubową, Liderkę ZIMNARa - Dominikę Drumowicz.
Na miejscu trzecim uplasował się, podobnie jak przed tygodniem, kolejny młody reprezentant „METY” - Sławek Bensz.
Dzisiejsze etapowe zwycięstwo Michała nic jednak nie zmieniło w klasyfikacji końcowej Zimowego Maratonu na Raty skierowanego z myślą dla naszych najmłodszych zawodników.
Na dystansie trzy razy krótszym od tradycyjnego maratonu, zdecydowane zwycięstwo odniosła Dominika Drumowicz, drugie miejsce, a zarazem najlepszy wśród chłopców okazał się Sławomir Bensz, a miejsce trzecie wywalczył Karol Kubisz.
Kolejne miejsca zajęli: 4 – Karolina Lancman, 5 – Michał Kuchmistrz, 6 – Karolina Bensz, 7 najmłodszy nasz zawodnik - Maciek Kobyliński, który co prawda cały maraton „woził” się w wózku, ale na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa (chociaż nawet nie wiem czy powiedział już pierwsze…)

W konkurencji Nordic Walking, kolejny raz dwa pierwsze miejsca zajęli Bogdan i Barbara Spałek z Sauvakavely NW Lubliniec, a miejsce trzecie Jolanta Wojciechowska z „ZABIEGANI” Częstochowa.
Niemniej jednak, to właśnie pani Jolanta Wojciechowska najszybciej pokonała dystans maratoński, zostając zwyciężczynią tegorocznego ZIMNARa, który po prostu „wzięła z marszu”.
Miejsce drugie i trzecie przypadło w udziale Bogdanowi i Barbarze Spałek z Sauvakavely NW Lubliniec.

Etap ten był brakującym, a zarazem rozstrzygającym puzzlem w ostatecznym kształcie całej układanki o nazwie „Zimowy Maraton na Raty 2013”.

4 KOBYLIŃSKI MACIEJ WKB Meta Lubliniec 02:12:53*

*Maciuś (rocznik 2012!) pokonał w sumie 18,195 km za pomocą wózka napędzanego “Tatą” 

1 WOJCIECHOWSKA JOLANTA ZABIEGANI Częstochowa 05:32:26
2 SPAŁEK BOGDAN Sauvakavely NW Lubliniec 05:41:54
3 SPAŁEK BARBARA Sauvakavely NW Lubliniec 05:42:14

Wszystkie, z dotychczasowych VII etapów ukończyło w regulaminowym czasie 37 osób, w tym 11 kobiet.

Za tydzień etap ekstra, podczas którego kolejne 24 osoby będą miały możliwość nadrobienia jednego z etapów brakujących do pełnego dystansu maratonu czyli magicznych 42 km i 195m.
Dla wielu, udział w tej trwającej 8 tygodni zabawie zaowocuje pierwszym pokonanym maratonem w życiu, choć „wziętym na raty” .

Niejeden z wytrawnych maratończyków, w ten właśnie sposób zaczynał swoją przygodę z bieganiem, która później przerodziła się w życiową pasję.

Po ostatnim VIII etapie, odbędzie się zakończenie i podsumowanie całego cyklu tegorocznego Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu, wraz z dekoracją zwycięzców, zarówno tych najszybszych jak i tych wolniejszych, gdyż są nimi wszyscy, którzy ukończyli dwumiesięczne zmagania na śniegu i mrozie.

Wszak dla niejednego uczestnika już sam udział w zawodach, niejednokrotnie pierwszych w życiu, jest największym sukcesem….