Twoja ocena:brak

Bieg Knorowska Mila
Autor: Damian Żmudziński
Data : 2001-11-01

Dokładnie w samo południe minionej soboty zagrzmiał pierwszy wystrzał pistoletu startowego na stadionie portowym w Krywałdzie, dzielnicy Knurowa.
Amatorski Klub Biegacza z Knurowa pod wodzą prezesa Czesława Nowaka (dyrektora Biegu Barbórkowego na 10 km) zorganizował otwarte Mistrzostwa Knurowa w biegu na 1 milę.
Na starcie zawodów stanęły dzieci i młodzież z knurowskich placówek oświatowych oraz dorośli biegacze z okolicznych miast.
Patronat nad imprezą objął prezydent miasta Knurowa – Jan Kowol .
W kategorii kobiet pierwsza była Małgorzata Rzepka z AKB Knurów.
W kategorii do lat 50 mężczyzn, pod nieobecność startującego zagranicą Macieja Ciepłaka (zwycięzcy cyklu biegów w Rybniku, 4-go zawodnika w MP na 100 km w Kaliszu) wygrał Stefan Niedziela (rekord w maratonie 2:24) z AKB Knurów z czasem 4 minuty i 55 sekund, przed Czesławem Palcem oraz Januszem Magierą, obaj z Rybnika.
W kategorii powyżej 50 wygrał: najlepszy obecnie w Polsce pięćdziesięciolatek Karol Kałus (zwycięzca niedawnego biegu w Krakowie) przed Henrykiem Grzonka oraz Stefanem Blusz.