Podpięte zawody  II Letni Bieg Sasinów - Dylewski Cross

17:05

2009-04-21, 12:38
 II Letni Bieg Sasinów - Dylewska Góra, 9.5.2009
Witam,
Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich bardzo serdecznie zaprasza na II Letni Bieg Sasinów "Dylewski Cross".
Imperza odbędzie się w dniu 09.05.2009 o godzinie 11:00.
Zapisy i informacje e-mail: ewa@dylewska.pl lub maciek@bielizna.home.pl ewentualnie pod numerem telefonu: +896 47 15 23.
Będzie się można zapisać w dniu biegu od godziny 10:00.
Start i meta znajdować się będą w miejscowości Wysoka Wieś tuż pod wierzchołkiem Dylewskiej Góry 312 n.p.m. najwyższego wzniesienia Warmii i Mazur.
Będą wyznaczone 2 trasy. Krótsza liczy 4.5 km, dłuższa 9.5 km.

Dla zwycięzców poszczególnych dystansów przewidziano nagrody i puchary.
Bufet i ognisko dla uczestników i kibiców zapewnia Hotel SPA Dr Ireny Eris.

II Letni Bieg Sasinów - Dylewska Góra
W dniu 9 maja 2009 odbył się II Letni Bieg Sasinów, „Dylewski Cross”. Wzięło w nim wdział 40 uczestników ( w poprzednim biegu rok temu było ich 33).

Na dystansie 9,5 km biegło 12 zawodników w tym kilku niezłych biegaczy, którzy ukończyli bieg poniżej 40 minut co w górzystym terenie Wzgórz Dylewskich jest osiągnięciem.

Bieg wygrał Maciej Fingas z czasem 34,08, czym zbliżył się do rekordu trasy ale go nie pobił. Drugi był Mariusz Wiśniewski a trzeci Ireneusz Majkut.

Bieg na dystansie 4,5 km w kategorii kobiet zwyciężyła Marta Mońko, drugie miejsce zajęła Amelia Kowalonek a trzecia była Krystyna Wypych.

W kategorii mężczyzn wygrał Szymon Woźniczak z czasem 18,48 drugi był Marcin Kwiatkowski a trzeci Krzysztof Ossowski.

Tak jak o biegu na 9,5 km można powiedzieć że był zdominowany był przez profesjonalistów tak o biegu na 4,5 km trzeba powiedzieć, że był biegiem rodzinnym . Po trzy osoby biegły z rodziny Ossowskich ( Lubawa) Brendów (Wysoka Wieś) i Traczów ( Wysoka Wieś).

Najmłodszy uczestnik, Antek Tracz ma niecałe 6 lat a najstarszy „Twardy „ Tadek z Grudziądza ma 63 lata.

Wszyscy ukończyli bieg. Na mecie tradycyjnie czekało na nich ognisko, napoje, bigos i kiełbaski.

Kolejny III Bieg Sasinów odbędzie się za rok.

Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich.