Publiczny
VI ETAP - XV ZIMNAR Lubliniec 07 .02. 2015r. (czytano: 1140 razy)

„JAK JEST ZIMA TO MUSI BYĆ ZIMNAR!”

VI ETAP - XV ZIMNAR Lubliniec 07 .02. 2015r.

Na starcie VI etapu ZIMNAR Lubliniec, dłuższego od poprzednich pięciu etapów o 195 metrów, stanęły łącznie 63 osoby, w tym: 44 mężczyzn, 10 kobiet, jeden narciarz i dwa psy :). Na dwukilometrowej trasie rywalizowało 9 naszych młodzieżowców.

Nowe rekordy w Lublińcu

Krzysztof Skiba i szer. rez. Karolina Pilarska wygrali 15. edycję Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu. Reprezentanci Mety ustanowili też nowe rekordy imprezy. Skiba maratoński dystans podzielony na siedem etapów pokonał w 2 godz. 30 min 22 s. Nowy rekord wśród pań wynosi 3 godz. 4 min 15 sekund.

Tegoroczni zwycięzcy „Zimnara" triumfowali po raz drugi w imprezie organizowanej przez Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec. Krzysztof Skiba pierwszy raz wygrał przed rokiem, a szer. rez. Karolina Pilarska w 2006 roku. W 15. edycji „Zimnara" Skiba wyprzedził o 3 min 5 s Krystiana Kaczanowskiego i o 8 min 28 s st. szer. Adama Wałowskiego (obaj z WKB Meta). Natomiast Pilarska uzyskała 9 min 38 s przewagi nad Moniką Lis i 12 min 30 s nad Dorotą Kubisz (obie z WKB Meta).

W klasyfikacji młodzieżowej Karol Kubisz 12 km pokonał w 49 min 7 s. Drugie miejsce zajął Sławomir Bensz (z czasem 57 min 5 s), a trzecie Konrad Kubisz (58,18). W rywalizacji dziewcząt Klaudia Smyla (51,27) wyprzedziła Karolinę Lancman (56,50) i Nikolę Słupczewską (1.27,27).

Na szóstym etapie o długości 7 km 195 m najszybszy był Krzysztof Skiba.
Po "Trasie zająca" biegł 25 min 44 s. 15 sekund po nim finiszował Krystian Kaczanowski.
Trzeci był st. szer. Adam Wałowski (z czasem 26 min 56 s).

W rywalizacji pań na ostatnim etapie szer. rez. Karolina Pilarska triumfowała z czasem 30 min 20 s. Druga była Monika Lis (33,11), a trzecia Dorota Kubisz (33,18).

W biegu młodzieżowców etapowe zwycięstwa odnieśli Karol Kubisz i Klaudia Smyla.

14 lutego w Lublińcu odbędzie się dodatkowy etap „Zimnara" na dystansie 7 lub 7,2 km. Będą w nim mogli wystartować zawodnicy, którzy nie wzięli udziału w jednym z sześciu wcześniejszych etapów i nie zaliczyli pełnego dystansu maratońskiego. W klasyfikacji generalnej imprezy będą oni jednak klasyfikowani za biegaczami, którzy już ukończyli XV Zimowy Maraton na Raty.

2. Mateusz Grobelny (Lubliniec) 8,49
3. Klaudia Smyla (WKB Meta Lubliniec) 8,51.

Etap ten był brakującym, szóstym „elementem” mającym decydujący wpływ na ostateczny kształt układanki o nazwie „Zimowy Maraton na Raty 2015”.
Wszystkie, z dotychczasowych VI etapów ukończyło w regulaminowym czasie 30 osób, w tym 6 kobiet.
Klasyfikację „młodzieżową” po 6 etapach (pokonując łącznie 12 km) ukończyło 4 chłopców i 3 dziewczyny.
„Siódmy element” - jakim jest etap ekstra, potrzebny będzie tym osobom, którym do ułożenia pełnego dystansu maratonu, czyli magicznych 42 km i 195m. zabrakło jednego z regulaminowych sześciu następujących po sobie etapów.
Łącznie jest 17 osób, które mogą jeszcze dołączyć do grona finalistów ZIMNARa i otrzymać specjalnie wykonany na tą okazję medal… Kto wie, może to będzie Twój pierwszy medal? Dla wielu, udział w tej trwającej 7 tygodni zabawie zaowocuje pierwszym pokonanym maratonem w życiu, choć „zdobytym na raty” .
Niejeden z wytrawnych maratończyków, w ten właśnie sposób zaczynał swoją przygodę z bieganiem, która później przerodziła się w życiową pasję.
Po ostatnim VII etapie ekstra, odbędzie się zakończenie i podsumowanie całego cyklu tegorocznego Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu, wraz z dekoracją zwycięzców.