wpisu:

Publiczny
„Choinkowe zmagania” (czytano: 1013 razy)

„Choinkowe zmagania”

20 grudnia 2014r. Nadleśnictwo Lubliniec oraz Wojskowy Klub Biegacza META Lubliniec, zorganizowali drugą edycję „Biegu po Choinkę”. O ile ubiegłoroczny debiut tej imprezy spotkał się ze sporym zainteresowaniem, tak tegoroczna, rekordowa frekwencja zaskoczyła chyba nawet samych organizatorów. „Spodziewaliśmy się około 300 osób, gdyż tyle zgłosiło się poprzez stronę internetową, ale istny najazd „łowców choinek” miał dopiero nastąpić tuż przed biegiem, będąc na tyle liczny, że zmuszeni byliśmy nawet nieco opóźnić godzinę startu” - relacjonuje v-ce Prezes lublinieckiej „METY” Zbigniew Rosiński. O 300 choinek i 250 medali walczyło łącznie 340 osób.
W biegu dla dorosłych na dystansie 4,7 km, udział wzięło 246 osób. Na trasie, każdy z zawodników otrzymał kupon na choinkę, którą mógł odebrać dopiero na mecie.
Z kolei w biegu dla dzieci i młodzieży na dystansie 1,7 km rywalizowało 94 młodych adeptów biegania. Dla nich także po biegu czekało świąteczne drzewko, dodatkowo z gwarancją wygrania, gdyż startowali oni jako pierwsi.
W biegu głównym, bezkonkurencyjnym zawodnikiem okazał się Dariusz Laksa z Bytomia, reprezentujący Wojskowy Klub Biegacza META Lubliniec. Trasę o długości 4,7 km pokonał w doskonałym czasie 15 min i 32 sek. i jako zwycięzca miał prawo do wyboru tej najbardziej okazałej choinki (gdyż ładne były wszystkie). Miejsce drugie zajął Marcin Świerc z Lisowic z wynikiem 15,43, a miejsce trzecie Adam Stec z Lublińca z czasem 15,54.
Wśród pań, zwyciężyła Beata Adamczyk-Nowak, reprezentująca liczną na dzisiejszym biegu Miechowicką Grupę Biegową z Bytomia z rezultatem 19,40. Na miejscu drugim uplasowała się Mariola Smoll z Krupskiego Młyna 20,05, a miejsce trzecie wywalczyła Monika Lis – WKB META Lubliniec z czasem 20,07.
W rywalizacji dzieci i młodzieży do lat 15 na dystansie 1,7 km zwyciężył Paweł Bełc z Bytomia (05,43) przed Jakubem Pierzyną z Olesna (05,50) i Klaudią Smyla z WKB META (06,44). Miejsce drugie wśród dziewczyn zdobyła Dominika Drumowicz – WKB META (07,07), a miejsce trzecie jej klubowa koleżanka Karolina Lancman (07,15).

W ten sposób, niemal każdy z uczestników wrócił do domu nie tylko z miłymi wspomnieniami ale także z prawdziwą choinką na ramieniu, a na nie jednej z nich jako świąteczna ozdoba zawiśnie także oryginalny „choinkowy” medal.
Mamy nadzieję, że będzie ona przypominać wszystkim to sportowe wydarzenie, gdy rozbłyśnie już ustrojona świątecznymi lampkami.