Publiczny
XII Przełajowa Ósemka 2012 (czytano: 967 razy)

XII Przełajowa Ósemka im. Zdzisława Nowaka w Blachowni.
III Mistrzostwa Makroregionu ¦l±skiego w Nordic Walking.

W niedzielę 2 wrze¶nia 2012r. w Blachowni, po raz 12 rozegrana została biegowa impreza o nazwie „Przełajowa Ósemka”, w której wystartowali także sympatycy nordic walking.
Trasa biegu i marszu, to o¶miokilometrowy odcinek w¶ród malowniczych ¶cieżek le¶nych, alejek spacerowych wokół jeziora i uliczek osiedlowych. Start i meta usytuowane zostały na Stadionie Miejskim w Blachowni.

Organizowana cyklicznie w Blachowni Przełajowa Ósemka jest zawsze wielkim biegowym ¶więtem dla biegaczy. Organizatorzy w osobach Anety Stawickiej i znanego w ¶rodowisku biegaczy sympatycznego Jacka Chudego, kolejny raz stanęli na wysoko¶ci zadania. Dobrze oznaczone kolorami ¶cieżki, przez jak go nazwał komentator imprezy „miejscowego Matejkę” i niezłe pakiety startowe, to tylko niektóre z wielu plusów Przełajowej Ósemki.
Sportowa niedzielna impreza stała na wysokim poziomie. Na starcie stanęło 630 uczestników, w tym 151 zawodników Nordic Walking.
Bieg na dystansie 8 km wygrał Daniel Woch z AJD Częstochowa z wynikiem 25 minut i 57 sek. W¶ród kobiet najlepsza okazała się również reprezentuj±ca barwy AJD Częstochowa Ewa Kłosińska, której pokonanie 8 km trasy zajęło 31 min i 54 sek.
W konkurencji Nordic Walking zwyciężyli podobnie jak przed rokiem - Marek Dors – 49,03, a w¶ród kobiet Aleksandra Radosz – 54,57 – oboje reprezentuj±cy ULKS RUN Podkowa Janów.
Bior±c pod uwagę liczbę przybyłych sportowców oraz dobr± organizację (mimo tego, że sam wyj±tkowo dużo nachodziłem się tego dnia za Jackiem :), nie pozostaje nic innego, jak czekać przyszłorocznej edycji tej i¶cie „rodzinnej” imprezy w Blachowni.

W „Przełajowej Ósemce” wzięło udział 12 naszych reprezentantów. „13 Wojownikiem” był Heniek, który wystartował PK i jak zawsze z końca stawki. Ze swoim wynikiem uplasowałby się około 34 miejsca...