Poznań, 22 stycznia 2012, 12:04, 1588/190259
Mu¶lewski i Stefańska najlepsi na błotnistej trasie GP Poznania

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: GALERIA ZDJĘĆ - G.Grabowski
LINK 3: WYNIKI BIEGU - PDF
LINK 4: ARCHIWUM: POZNAń

Błoto i ¶nieg królowały w sobotnie przedpołudnie nad Rusałk±, któr± ponownie już opanowało pół tysi±ca biegaczy z całej Wielkopolski startuj±cych w III Grand Prix Poznania w biegach przełajowych. W biegu głównym na dystansie 5 km najlepsi okazali się Maciej Mu¶lewski oraz Angelika Stefańska, a nad jeziorem biegało blisko 700 osób.

Nie ma co się oszukiwać, pogoda nie była sprzyjaj±ca dla biegaczy. Błoto i ¶nieg nie pozwalały na osi±ganie wymarzonych prędko¶ci. Do tej pory frekwencja na biegach GP Poznania oscylowała w okolicach 600 tym razem jednak czę¶ć biegaczy została w domu i w biegu głównym wystartowało 514 osób. Najlepszym przyjacielem biegaczy były buty z kolcami, pozwalaj±ce zachować lepsz± przyczepno¶ć.

Do tego należy doliczyć ok. 70 biegaczy w kategoriach dzieci i młodzieży oraz ok. 60 osób w marszu Nordic Walking prowadzonym przez instruktora Krzysztofa Jachnika.

W biegu głównym na starcie stanęła silna grupa zawodników AZS Poznań, trenuj±cych pod okiem Jana Grendy – Mateusz Maik (rekordzista trasy GP Poznania), Szymon Sznura (zwycięzca I GP Poznania) oraz Rafał Rajczak. Nie zabrakło również Macieja Mu¶lewskiego, który zwyciężył przed dwoma tygodniami na tej trasie. Najlepszy okazał się Maciej Mu¶lewski, który z czasem z bardzo dobrym wynikiem – 15:20 – zdobył drugie zwycięstwo w GP Poznania. Zawodnicy AZS Poznań potraktowali zawody „treningowo”, zgodnie z założeniami trenera, jednak nie przeszkodziło im to zaj±ć miejsc w czołówce. Sznura przybiegł na drugiej pozycji, Rajczak był trzeci, a Maik czwarty.

W¶ród kobiet zwyciężyła zawodniczka trenera Grendy – Angelika Stefańska z czasem 19:24. Za plecami Angeliki przybiegła olimpijka i rekordzistka Polski w maratonie – Małgorzata Sobańska (19:40), któr± do mety naciskała klubowa koleżanka Stefańskiej – Monika Kamińska (19:44)

GP Poznania to cykl 8 biegów odbywaj±cych się od listopada do maja. Wła¶nie dobili¶my do półmetka rywalizacji i jedno jest pewne. Rywalizacja o czołowe lokaty rozgrywać się będzie do ostatniego biegu.

Kolejny bieg odbędzie się 18 lutego 2012 nad jeziorem Rusałka.

2012-05-13 - Grand Prix Poznania zakończone...