Zagranica, 10 maja 2011, 10:09, 1614/129601

LINK 1: MARATON W BUŁGARII
LINK 2: MARATON W PRADZE
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI MARATONU W PRADZE
LINK 4: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Jarosław Janicki po raz czwarty wygrywa maraton na trasie Konigstein - Drezno. Bartosz Mazerski ósmy w Bułgarii. W Pradze rekord trasy pań i trzech zawodników poniżej 2:08, na dalszej pozycji przybiegł Paweł Potraschke, który jednocześnie zdobył brązowy medal mistrzostw świata policjantów. Podium i nowa życiówka Agnieszki Gortel w Dusseldorfie.

Praga (8 maja)

Trzech Kenijczyków stanęło na podium maratonu w Pradze. Zwyciężył Benson Kipchum Barus (2:07.06), który o 28 sekund wyprzedził Kennetha Mburu Mungarę i o 39 s Samuela Kiplimo Kosgei.

Wśród kobiet triumfowała ich rodaczka Lydia Cheromei - 2:22.34 z nowym rekordem trasy. W nagrodę otrzyma 15.000 euro plus bonus 50.000 euro za rekord.

Bardzo dobrze pobiegł Paweł Potraschke z wynikiem 2:24.36 zajął 25 miejsce i brakło mu 44 sekund do rekordu życiowego uzyskanego 5 lat temu w Dębnie, a co najważniejsze zdobył brązowy medal mistrzostw świata policjantów w maratonie

Paweł w ubiegłym roku zdobył mistrzostwo Polski policjantów w maratonie w Dębnie, jak sam wspomnniał: Najwięcej czasu na przygotowania poświęcam w Słupsku, gdzie mieszkam i pracuję. Często też szlifuje formę w Szklarskiej Porębie i Bydgoszczy.
Największym autorytetem to Wiesław Perszke i Jan Huruk. W nogach ma przebiegniętych prawie siedemdziesiąt tysięcy kilometrów, ale dokładnej statystyki nie prowadzi.

Düsseldorf (8 maja)
Agnieszka Gortel zajęła trzecie miejsce w METRO Group Marathon Dusseldorf bijąc rekord życiowy. Mistrzyni Polski w półmaratonie w niedzielnej edycji maratonu uzyskała czas 2:33.48 bijąc o minutę swój rekord życiowy. Warto przypomnieć że w ubiegłym roku na tej same trasie trzecie miejsce miał też Paweł Ochal z wynikiem 2:13.23