Żabnica k.Żywca, 10 wrzesnia 2010, 08:04, 1593/129867
Biegiem na szczyt Rysianki - Złota 50-tka zakończona

LINK 2: WYNIKI BIEGU NA SZCZYT RYSIANKI
LINK 3: WYNIKI GP BESKIDÓW
LINK 4: ARCHIWUM: ŻABNICA K.ŻYWCA

Na zdjęciu: start do biegu w Żabnicy

5 września biegiem na szczyt Rysianki zakończył się cykl imprez biegowych GRAND PRIX Beskidów „Złota 50-tka”. Bieg ten, mający także rangę Mistrzostw Powiatu Żywieckiego zgromadził na starcie 133 zawodników i zawodniczek, w tym ponad osiemdziesięciu, którzy wzięli udział w całej edycji Złotej 50-tki.

Organizatorami biegu byli: Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu, Ośrodek Promocji Gminy w Węgierskiej Górce oraz Pensjonat Agroturystyczny Alaska. Organizatorzy uhonorowali nagrodami pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej. Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli:

- Edward Kurek

W klasyfikacji generalnej GRAND PRIX Beskidów „Złota 50-tka” zwyciężył Piotr Koń przed Janem Michałowskim oraz Rafałem Ulfikiem , zaś wśród kobiet Halina Gałuszka przed Bogusławą Kupczak i Małgorzatą Piątek. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli cały cykl zostali uhonorowani pamiątkową statuetką oraz koszulką. W Mistrzostwach Powiatu Żywieckiego zwyciężył Bartłomiej Golec przed Jackiem Michulcem oraz Mirosławem Dziergasem a wśród kobiet Bogusława Kupczak przed Magdaleną Worek oraz Małgorzatą Piątek.

W pierwszej dziesiątce biegu znalazło się Az czterech biegaczy z Żywiecczyzny tj Bartłomiej Golec, Jacek Michulec, Mirosław Dziergas i Dominik Jarco. Wśród uczestników biegu były trzy znakomite polskie zawodniczki tj trzykrotna Mistrzyni Świata Masters w biegach górskich Irena Czuta – Pakosz, Mistrzyni Polski w biegach Gorskich Mariola Sojda oraz Anna Celińska. Do dobrej organizacji biegu przyczyniły się dodatkowe atrakcje, jak ognisko z pieczeniem kiełbasy przy dźwiękach kapeli góralskiej oraz serdeczna atmosfera towarzysząca wielkiej rodzinie biegaczy.