LINK 5: ARCHIWUM: TRZEMESZNO
LINK 6: ARCHIWUM: SZTUM
LINK 7: ARCHIWUM: ŁUBIANKA K.TORUNIA

Długi, majowy weekend ludziom kojarzy się z wypoczynkiem i relaksem od pracy.

W tym roku niekorzystnie przypada on w większości czasu w dni weekendowe, a więc przedłużymy sobie wolne tylko o wolny poniedziałek. Od wielu lat jak grzyby po deszczu wyrastają nowe imprezy biegowe organizowane właśnie w pierwszych trzech dniach maja. W tym roku naliczyliśmy ich aż 36!!! Poniżej prezentujemy skrót imprez biegowych na terenie całego kraju. Szczegóły znajdziecie w naszym kalendarzu.

1 maja 2010

9 Maraton Jelcz-Laskowice– maraton

Już po raz 9 biegacze pobiegną ulicami Jelcza-Laskowic. Po raz 5 będzie to memoriał znanej biegaczki Basi Szlachetki. Bieg uświetni Dni miasta Jelcz Laskowice. Trasa maratonu posiada atest PZLA. Biegacze rywalizują na 4 pętlach (po 10539 m każda). Zaplanowano również bieg towarzyszący na dystansie 10539 m. Biegacze ceniący sobie kameralny klimat będą zadowoleni. W ubiegłym roku maraton ukończyło 111 osób.

Zwycięzcy 2009:
Janusz Wesołowski – 2:57:27
Agnieszka Mizera – 3:55:18

VIII Półmaraton Chełmżyński – półmaraton

W podtoruńskiej Chełmży po raz 8 biegacze zmierzą się z dystansem półmaratońskim poprowadzonym ulicami wokół Jeziora Chełmżyńskiego. Ciekawostką jest fakt, że w kategorii mężczyzn już siedmiokrotnie zwyciężał Tomasz Drąg z Chełmna. Trasa posiada atest PZLA. W ubiegłym roku bieg ukończyło 194 osoby.

Tomasz Drąg – 1:12:33
Arleta Meloch – 1:17:14

28 Krapkowicki Bieg Uliczny – 10 km

Bieg w Krapkowicach to jedna z najstarszych imprez rozgrywanych w naszym kraju. Na 10 km trasie zawodnicy będą rywalizowali już po raz 28. Tym razem również można spodziewać się całej plejady biegów ulicznych z polski i zagranicy. Trasa posiada atest PZLA. W ubiegłym roku bieg ukończyło 356 osób.

MP Sosnowiec – 10000 m

Tym razem w Sosnowcu odbędą się Mistrzostwa Polski na 10000 m. Impreza biegowa dla zawodników posiadających licencje PZLA i zarejestrowanych w klubach. Niestety wśród kobiet zgłoszonych jest tylko 12 zawodniczek. Faworytkami biegu będą: Aleksandra Jakubczak, Agnieszka Ciołek, Agnieszka Jerzyk oraz Iwona Lewandowska. Zabraknie ubiegłorocznej mistrzyni – Katarzyny Kowalskiej. Wśród mężczyzn konkurencja będzie zdecydowanie większa. Organizatorzy zaplanowali aż dwie serie dla 35 zawodników. Faworytami będą: Marcin Chabowski, Radosław Kłeczek, Tomasz Szymkowiak, Arkadiusz Gardzielewski oraz Michał Smalec. Niewykluczone, że ktoś inny pokusi się o niespodziankę. Zawodnikom na pewno przyda się doping publiczności dlatego zapraszamy na stadion w Sosnowcu. Kobiety startują o godzinie 17:30, mężczyźni 18:50.

Silesia Maraton Katowice – maraton

Silesia Maraton po ubiegłorocznym debiucie organizacyjnym, znakomicie wpisał się w stały kalendarz biegaczy z całej Polski. Mimo sporych problemów organizacyjnych, grupa zapaleńców dopięła swego i impreza biegowa wraz z biegiem towarzyszącym (półmaraton) odbędzie się. Trasa posiada atest PZLA. W ubiegłym roku bieg ukończyło 648 osób.

Zwycięzcy:
Olexiy Medentsov – 2:25:48
Volha Yudziankova – 2:55:38

XIX Bieg im. Jana Kilińskiego Trzemeszno–Mogilno – Półmaraton

W słynnym na cały świat Trzemesznie tym razem rozegrany zostanie półmaraton. Trasa biegu prowadzi z Mogilna do Trzemeszna i poprowadzona jest przez pobliskie miejscowości. Rozegrane zostaną również biegi dzieci i młodzieży. Bieg rozegrany zostanie już po raz 19. W ubiegłym roku bieg ukończyło 159 osób.

Klaudiusz Kozłowski – 1:12:17
Karolina Rakieć - 1:25:55

XIII Bieg Samorządowy Łubianka k. Torunia – 15 km

W 219 rocznice uchwalenia Konstytucji 3 – go maja już po raz 13 spotkają się fani biegania. Słynąca z gościnności, gminna Łubianka, jak co roku przygotuje wielkie święto biegania. Trasa biegu poprowadzona jest przez okoliczne miejscowości, gdzie mieszkańcy tłumnie wychodzą dopingować umęczonych trudem biegu biegaczy. W ubiegły roku bieg ukończyły 184 osoby.

Marek Wojtas – 50:18
Violetta Palacz – 1:07:54

XX Szumski Bieg Solidarności – 6 km

Sztum to miejscowość, w której rozgrywany jest słynny cykl biegów Grand Prix w miesiącach zimowych. Tym razem już po raz 20 biegacze spotkają się na Biegu Solidarności. W ubiegłym roku bieg ukończyły 182 osoby.

Władimir Tiamszow – 19:59
Marzena Kłuczyńska – 22:48