Islandia, 26 sierpnia 2008, 10:53, 1746/87054
Islandia Reykjavik Marathon

LINK 1: WIĘCEJ INFORMACJI
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - ISLANDIA

Na zdjęciu: Reprezentanci Polski na Reykjavik Marathon

Krzysztof Barkiewicz (MaratonyPolskie. PL Team Toruń) z czasem 2:35:34 zajął 3 miejsce w Reykjavik Marathon w stolicy Islandii.

Jeszcze na 33 km był na prowadzeniu, niestety wyprzedziło go dwóch zawodników. Zwyciężył brytyjczyk David Kirkland z czasem 2:32:48, przed norwegiem

Gjermundem Sorstadem (2:32:54). Na 20 pozycji na metę przybiegł, biegający na wszytskich kontynentach Robert Celiński z czasem 3:05:13.

Wśród kobiet zwyciężyła również brytyjka Rozalyn Alexander z czasem 3:00:58, przed kanadyjką Audrey Kathleen Wagenaar (3:16:30) i jej rodaczką Heather Wilson (3:19:34).

Maraton ukończyło 522 zawodników. Warto zauważyć, że większość kończących bieg to obcokrajowcy. Jednocześnie rozgrywany była bieg na dystansie 10 km i półamarton, w którym 4 miejsce zajął brat Roberta, Alex Celiński z czasem 1:16:02.

Autor: Krzysiek_biega, 2008-08-27, 11:34 napisał/-a:
Na pewno się w jakimś stopniu wyeksploatowałem startując w Radzyminie, mało tego na drugi dzień po Radzyminie biegłem eliminacjny bieg w katorżniku. Tak więc gdyby nie te dwa starty, przypuszczam że wygrałbym ten maraton.
Z pasji jestem bardziej turystą niż wyczynowym biegaczem i musze czasami pobiec tam, gdzie jeszcze mnie nie było.
Ale obiecuje że do następnego maratonu podejde z większym rozsądkiem i zobaczymy jaki wynik uzyskam. Kolejny maraton w pażdzierniku-ale jeszcze nie wiem który kraj wybiore

Autor: Piotr 63, 2008-08-27, 13:37 napisał/-a:
...Krzysiek. Ja tam wygrałem w 2002 r. ponieważ była słabsza obsada i do zwycięstwa starczyło mi 2,45 godz. Wtedy ze mna na noclegu było wprawdzie 2. Kenijczyków ( z życiówkami ok. 2,19 godz. w M i 1,06 godz. w HM ), ale gdy dowiedzieli się jakie są marne nagrody ( bilet Icelandair dla 1. osoby, nie dla 2. z Europy, tam gdzie latają te linie , do Reykjaviku i z powrotem - mój bilet do dziś leży w domu jako pamiątka ), obaj pobiegli "połówkę" ( jeden wygrał w czasie ok. 1,07 godz., a drugi z kontuzją zszedł z trasy za półmetkiem ), a mnie dali wygrać maraton. Pozdrawiam.

Roberto Celi

Autor: Roberto Celinho, 2008-08-27, 21:17 napisał/-a:
Gratulacje - jak na te górki i wiatr, świetnie sobie poradziłeś. Alex też miał gorszy czas, niż zwykle. Jak tu nie mieć kryzysu na 16 km, jak przebiega się między kontenerami ze śmierdzącymi rybami? ;-)
Mimo wszystko, trasa była fajna, szczególnie druga połówka.
Nasz najmłodszy brat Marek (14 lat) zadubiutował na 10 km i bardzo mu się podobało.
Z tą wcześniejszą opłatą 71 Euro to się sfrajerowałem :-)
Ale bilety z Warszawy wcale nie są takie drogie - my lecieliśmy tanimi Iceland Express i było spoko.
Islandia jest najdroższym krajem w Europie i ceny noclegów są zabójcze. Dlatego przez cały tydzień nocowaliśmy w namiocie i było spoko. Bardzo dużo pada, wieje, czasem kamienie nie pozwalają na wbicie śledzi, ale na tym polega prawdziwa przygoda :-))

Eloo

Autor: Piotr TTX, 2008-08-28, 21:20 napisał/-a:
Gratulacje Krzysiek!Co do trasy to bardzo ciekawa.Jednak na koncowych kilometrach wiał silny wiatri padał deszcz!

MEL.

Autor: MEL., 2008-08-29, 18:00 napisał/-a:
Brawo Celińscy!
Krzysiek - Super! Super! Super!!!

emka64

Autor: emka64, 2008-09-02, 17:47 napisał/-a:
Czy jest jakaś galeria zdjęć? Np. jak się moczycie w gorących źródłach?

Autor: Krzysiek_biega, 2008-09-02, 19:34 napisał/-a:
Już niebawem będą wszystkie zdjęcia jakie robiliśmy
Prawdopodonbnie za rok ponownie tam pojadę więc zainteresowanych prosze sobie zbierać kase na wypasiony wyjazd.

emka64

Autor: emka64, 2008-09-03, 08:52 napisał/-a:
Hehe, widzę Krzychu, że ambicja została podrażniona :)

Radom

Autor: Radom, 2008-09-03, 10:30 napisał/-a:
Dostępna jest galeria zdjec z biegu.

Eloo

Autor: Piotr TTX, 2008-09-04, 10:23 napisał/-a:
Żałuje że na trase nie wziąłem aparatu.Przepiękne widoki,momentami czułem jakby czas cofnął sie o 1000lat.