Hiszpania, 09 grudnia 2007, 22:18, 1584/83656
Mamy srebro Przełajowych Mistrzostw Europy

LINK 1: ZDJĘCIA NASZYCH REPREZENTANTÓW
LINK 2: WIĘCEJ NA PZLA
LINK 3: ARCHIWUM: ZAGRANICA - HISZPANIA

Nasza drużyna młodzieżowa do lat 23 zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy w biegach Przełajowych. Nasi srebrni chłopacy biegli w składzie: Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz), Łukasz Parszczyński (MKS Polonia Warszawa), Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) i Radosław Kłeczek (LLKS Osowa Sień), Kamil Murzyn (WKS Śląsk Wrocław). Przyznano nam tą samą liczbę punktów co ekipie Wielkiej Brytanii, należy uznać za kolejny sukces grupy trenera Zbigniewa Rolbieckiego. Jednak zawiódł Mistrz Polski - Kamil Murzyn, który przybiegł ostatni z naszej grupy i nie brano jego pod uwage w klasyfikacji drużynowej - a zabrakło zaledwie jednego punktu do złotego kruśćcu.

36. Kamil MURZYN - 25:22

Indywidualnie bardzo dobrze spisała się Katarzyna Kowalska, która zdobyła brązowy medal indywidualnie, ulegając jedynie młodszej o dwa lata Rumunce Ancute Bobocel oraz Holenderce Adrienne Herzog. Młodzieżówki miały do pokonania dystans 6.7km

Katarzyna Kowalska dwa tygodnie temu (24.11.2007-Olszyna) zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Olszynie, po raz czwarty w tym roku wywalczyła złoty medal młodzieżowych mistrzostw kraju. Wcześniej tryumfowała w biegu na 3000m z przeszkodami, 5000m i 10000m.

38. Iwona LEWANDOWSKA - 24:07

Fenomenem Mistrzostw jest Ukrainiec Sergey Lebid, który startował we wszystkich dotychczasowych 14 edycjach mistrzostw! Po raz siódmy zdobył złoty medal.

6. Jesús ESPANA - Hiszpania - 32:05

Mistrzostwa miały miejsce w Toro, na trasie Monte la Reina niedaleko rzeki Duero w zachodniej Hiszpanii. 30 marca 2008 odbędą się Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych w Edinburgu.