Włochy, 01 kwietnia 2007, 22:58, 1530/12085
Bartkiewicz
Karolina Jarzynska szósta w Mediolanie

LINK 1: STRONA INTERNETOWA PÓŁMARATONU
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - WłOCHY

Na zdjęciu: zwycięzca maratonu w Mediolanie - Philemon Kisang Kipchumba (Kenia) - na mecie (www.stramilano.it)

26-letnia Karolina Jarzyńska z czasem 1:13:42 zajęła szóstą lokatę w silnie obsadzonym 36 edycji półmaratonu w Mediolanie. Był to jej drugi start na tym dystansie w życiu - debiutowała przed dwoma miesiącami w Hiszpańskiej Almerii gdzie była czwarta z wynikiem 1:14:31

Karolina jest Młodzieżową Mistrzynią Polski na 5000m i 10000m, ostatni medal był na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy 2006 (brąz na 5000m.) Ostatnio reprezentowała "KS Piątka Katowice" na biegu Sylwestrowym w Szydłowie, aczkolwiek większość ubiegłorocznych startów biegła pod szyldem "MKS Ekonomik Nysa".

W Stramilano po raz trzeci z rzędu wygrała Węgierka Anikó Kálovics (1:08:58) i bijąc rekord trasy. W ubiegłym roku zadebiutowała w maratonie Carpi gdzie triumfowała wynikiem 2.26.44 bijąc rekord kraju.

W Mediolanie na "połówce" mistrz Europy Stefano Baldini sprawdził swoją formę na trzy tygonie przed maratonem w Londynie. Zajął 4 miejsce. Zwyciężył Kenijczyk Philemon Kisang Kipchumba 60:55.

Baldini w ubiegłym roku w Mediolanie był trzeci (1:01:14). Tym startem rozpoczął pasmo sukcesów w 2006 r.: mając 35 lat, ustanowił podczas startu we Flora Marathon rekord Włoch w maratonie - 2:07:22 i po raz drugi został mistrzem Europy w Goeteborgu, a w nowojorskim maratonie zajął 6 miejsce - 2:11:33. Średnia jego czasów w maratonie z 2006 r. wynosi 2:10:35.

W tym roku w Mediolanie pobiegł o prawie minutę wolniej - 62:10. Biegł w czołówce przez osiem kilometrów. Kolejne kilometry należały do Kenijczyków. To oni dyktowali tempo - Kisang, Kirwa, Kimugul, Chesondin i Yatich. Przed siedemnastym kilometrem Kisang przypuścił decydujący atak, zostawiając Kirwę. Ostatnie trzy kilometry Kisang przebiegł w tempie 2:52 - 2:55/km

Zwycięzca sprzed roku, Paul Kimaiyo, uplasował się na trzeciej pozycji.