Słupsk, 25 listopada 2014, 08:15, 1635/151930Barbara Pawliczuk

LINK 3: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 4: GALERIA ZDJĘĆ - STOPA SŁUPSK
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: SłUPSK

W niedzielę zakończył się Weekend Biegacza w Dolinie Charlotty, którego momentem kulminacyjnym , po dwóch dniach fachowych warsztatów naukowo-sportowych, był I BIEG NA FALI.

To nowy bieg na mapie województwa pomorskiego, który ma szansę się stać cyklicznym wydarzeniem. Pomysłodawc± i jego patronem BIEGU NA FALI był Pan Robert Korzeniowski, który w pi±tek został uhonorowany w Monte Carlo wpisaniem na listę GALERII SŁAW Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych.

Do udziału zgłosiło się 180 biegaczy z całej Polski z Robertem Korzeniowskim na czele. Oprócz klasyfikacji indywidualnej organizatorzy wprowadzili współzawodnictwo 4-osobowych drużyn. Do tej rywalizacji stanęło 10 zespołów. Najstarszy Zawodnik urodził się w 1947 roku, a najmłodszy w 2000.

Trasa biegu wiodła przez urozmaicony teren le¶ny wokół Doliny CHARLOTTY na dystansie prawie 12 kilometrów. Przygotowanie trasy zostało ocenione przez biegaczy naprawdę wysoko. Start i meta zlokalizowane były przed głównym wej¶ciem do hotelu.

Zaciętej rywalizacji zawodników sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a na mecie każdy Uczestnik otrzymywał pami±tkowy medal. Na podium stanęły w kategorii kobiet: Marlena Wieleba (I miejsce), Iwona Kosicka (II miejsce) i Aleksandra Borusińska (III miejsce). W kategorii mężczyzn kolejne miejsca zajęli: Paweł Piotraschke (I miejsce), Mariusz Borychowski (II miejsce) i Krzysztof Krygier (III miejsce).

165
2014

Historia frekwencji OPEN

Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez organizatora – vouchery do wykorzystania w Dolinie CHARLOTTY Resort &SPA, a także wspaniałe albumy FESTIWAL LEGEND ROCKA.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna STOPA Słupsk przed TUPOTEM Ustka i Biegaj±cym W±growcem. Czterech Zawodników zwycięskiej drużyny, a także zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych, zostali uhonorowani pami±tkowymi statuetkami. W¶ród wszystkich Uczestników dodatkowo rozlosowano upominki.

Organizator Biegu na Fali postanowił na stałe wpisać wydarzenie do kalendarza imprez odbywaj±cych się w Dolinie Charlotty.

Na następne zawody zapraszamy w 2015 roku!