Koszalin, 01 sierpnia 2014, 07:52, 1625/180984Arkadiusz Kozak

LINK 5: ZOBACZ WYNIKI - BIEG 2
LINK 6: ZOBACZ WYNIKI - BIEG 3
LINK 7: ZOBACZ WYNIKI - KOBIETY
LINK 8: ARCHIWUM: KOSZALIN

„Boże udało się !!! Nigdy w życiu nie przeżyłem czego¶ takiego.” – wła¶nie najczę¶ciej takie słowa padały z ust uczestników, którzy zmordowani przekraczali linię mety. Dnia 26 lipca 2014 roku o godz. 11.50 na stadionie „Bałtyk” prezydent miasta Piotr Jedliński otworzył Bieg Herkulesa, a następnie odpalaj±c bombardę, dał sygnał do startu pierwszego biegu.

Pierwsze na trasę ruszyły dzieci (Mini Bieg Herkulesa, Mały Bieg Herkulesa), które rywalizowały na dystansie 450 m i 600 m. Po ukończeniu wy¶cigu otrzymały odlewane medale, certyfikaty, słodycze, napoje izotoniczne oraz mogły skorzystać z posiłku regeneracyjnego i zabawy na dmuchańcach.

102
2014

Historia frekwencji OPEN

W południe na starcie stanęli mężczyĽni, którzy rywalizowali na trasie o długo¶ci 6000 m. Na trasie organizatorzy zbudowali 12 przeszkód symbolizuj±cych 12 zadań Herkulesa, które poza jedn± - niespodziank± organizatora, były prezentowane na stronie www.biegherkulesa.pl Biegi dla dorosłych rozpoczynały się o pełnych godzinach i poprzedzane zostały wspóln± rozgrzewk± prowadzon± przez instruktorkę z Pure Atrium Koszalin.

Najlepszym w¶ród Herkulesów okazał się Krzystof Musiał, który uzyskał czas 27:03, a miano najlepszej Herkuleski zdobyła Blanka Lachowicz ze Stargardu Szczecińskiego z wynikiem 32:39. Zwycięsk± drużyn± została Bryza Postomino Team - Jakuszczonek Zbigniew, Cichy Adam, Januszewski Maciej.

Pierwsze sze¶ć osób z każdego biegu, zostały nagrodzone wspaniałymi pucharami i ciekawymi upominkami. Ceremonii dekoracji dokonywali Prezes Zarz±du Obiektów Sportowych Jakub Pyżanowski, olimpijczyk Leszek Doliński oraz pomysłodawca biegu Arkadiusz Kozak.

Wieczorem około godz. 19.00 Prezes Zarz±du Obiektów Sportowych Jakub Pyżanowski dokonał oficjalnego zamknięcia Biegu Herkulesa.