Słowacja, 23 czerwca 2014, 10:39, 1611/102054Piotr Jakubik
Piotr Łobodziński mistrzem Europy!

LINK 1: WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - SłOWACJA

Piotr Łobodziński (4Flex Sport Team) został mistrzem Europy w bieganiu po schodach podczas rozegranych w dniach 20-22 czerwca Towerrunning European Championships. Zaledwie sekundy zabrakło Bartoszowi ¦wi±tkowskiemu do zdobycia br±zowego medalu. Na czwartym miejscu w¶ród kobiet uplasowała się Dominika Wi¶niewska-Ulfik.

Rywalizacja o najwyższe lokaty toczyła się do samego końca. Łobodziński, który wygrał dwa pierwsze biegi w Wiedniu i Brnie, w kończ±cych zawody zmaganiach w UFO Tower w Bratysławie musiał odeprzeć atak drugiego w klasyfikacji mistrzostw, Słowaka Tomasa Celko. Reprezentant gospodarzy zwyciężył w biegu, ale Łobodziński przybiegł na metę trzeci i obronił pozycję lidera, zdobywaj±c tym samym upragnione mistrzostwo Europy.

Doskonale zaprezentował się drugi z reprezentantów 4Flex Sport Team, Bartosz ¦wi±tkowski. Polak zaj±ł w UFO Tower drug± lokatę, trac±c zaledwie sekundę do Celko. Gdyby pokonał Słowaka, rzutem na ta¶mę zdobyłby br±zowy medal mistrzostw. Skończyło się jednak na bardzo dobrej, czwartej pozycji. Br±z padł łupem Niemca Christiana Riedla.

Niewiele do medalu zabrakło też Dominice Wi¶niewskiej-Ulfik. Lepsze od niej okazały się rewelacyjna Austriaczka Andrea Mayr oraz Lenka Svabikova (Czechy) i Maria Theresa Handlbauer (Austria).

Towerrunning European Championships 2014, czyli Mistrzostwa Europy w bieganiu po schodach rozegrane zostały w dniach 20-22 czerwca w trzech miastach - Wiedniu, Brnie i Bratysławie. Najlepsi towerrunnerzy Starego Kontynentu rywalizowali w trzech biegach o różnych dystansach i specyfice trasy. Medali¶ci zostali wyłonieni na bazie rankingu punktowego z całego turnieju. W przyszłym roku odbęd± się pierwsze w historii Towerrunning World Championships. Ich gospodarzem będzie katarskie Doha.