Niemcy, 20 maja 2014, 08:51, 1612/95334Piotr Jakubik
Łobodziński ponownie zwycięża! Tym razem w Grand Prix of Germany

LINK 1: WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - NIEMCY

Na zdjęciu: Piotr Łobodziński podczas półmaratonu Białostockiego

Zwycięzcy Towerrunning World Cup 2013 i obrońcy tytułu SkyRun MesseTurm Frankfurt, Piotr Łobodziński (POL) i Suzy Walsham (AUS) kontynuuj± swoje zwycięskie passe w zawodach w bieganiu po schodach. Oboje zwyciężyli w imprezie rangi Towerrunning Grand Prix of Germany z duż± przewag± nad rywalami.

Łobodziński, który przed startem w Niemczech zwyciężył także w mniejszej imprezie VertiGo w Paryżu, pokonał 1202 schody budynku MesseTurm w czasie 6:27,8. Pobił tym samem o nieco ponad sekundę rekord trasy, należ±cy do Niemca, Thomasa Dolda. Niemal tradycyjnie już w tym sezonie za plecami Polaka finiszował inny reprezentant Niemiec, Christian Riedl (6:43,2), dla którego była to pi±ta z rzędu porażka z naszym rodakiem. Na osłodę jednak pozostał mu tytuł mistrza Niemiec. Trzeci na mecie zameldował się Tomas Celko (SVK, 6:54,8), a tuż za nim drugi z Polaków, Bartosz ¦wi±tkowski (6:58,6). Dla niego był to powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie po kontuzji kolana.

W rywalizacji kobiet żadnych w±tpliwo¶ci nie pozostawiła Suzy Walsham, która od dłuższego czasu dominuje w Pucharze ¦wiata. Australijka o 2,8 sekundy pobiła swój własny rekord trasy, kończ±c bieg z czasem 7:35,2. Odniosła tym samym trzecie zwycięstwo w zawodach Towerrunning Grand Prix w tym roku, wcze¶niej triumfuj±c w Nowym Jorku oraz Doha. Podium uzupełniły Lenka Svabikova (CZE, 8:49,8) oraz Jana Zatlukalova (SVK, 8:59,1). Tytuł mistrzyni Niemiec wywalczyła czwarta na mecie, Manuela Hartl.

SkyRun MesseTurm Frankfurt to od lat jedne z największych zawodów towerrunningu na ¶wiecie. Impreza wspomaga organizację charytatywn± ARQUE, a jednocze¶nie odznacza się wyj±tkowo wysokim poziomem sportowym. Poza czołówk± Towerrunning World Cup, w biegu wzięło udział ponad 700 osób z 24 krajów.

Zawody we Frankfurcie były szóst± w tym sezonie imprez± rangi Towerrunning Grand Prix. Kolejne wielkie emocje czekaj± nas podczas Mistrzostw Europy, rozgrywanych w jeden weekend w trzech miastach – Wiedniu, Brnie i Bratysławie (20-22 czerwca). Wcze¶niej, punkty Pucharu ¦wiata będzie można zdobyć m.in. podczas zawodów WTC Trappenloop Almere, wy¶cigu rangi Premium Race, który zostanie rozegrany 31 maja.