W.Brytania, 02 sierpnia 2012, 00:50, 1478/137324Mateusz Goleniewski
Podsumowanie 6 dnia igrzysk

LINK 1: OFICJALNA STRONA IGRZYSK
LINK 2: STONA POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO
LINK 3: ARCHIWUM: ZAGRANICA - W.BRYTANIA

Kolejny przeciętny dzień w wykonaniu polskich reprezentantów za nami. Kibice nie doczekali się niestety medali, a wielu zawodników wypadło bardzo przeciętnie. Z naszych potencjalnych szans medalowych najlepiej wypadł Mateusz Polaczyk. Kajakarz górski zajął w finale pechowe czwarte miejsce. Do medalu zabrakłoledwie 1,22 sekundy.

Słabo wypadł szpadzista Radosław Zawrotniak, który odpadł już w swoim pierwszym pojedynku. Przez jedną rundę udało się przedrzeć Aleksandrze Socha. Jednak w drugiej rundzie Polka musiała uznać wyższość Greczynki Vassiliki Vougiouki, która pokonała ją 15:7.

Z dobrej strony na olimpijskiej pływalni zaprezentował się Radosław Kawęcki, który z piątym czasem półfinałów na 200m stylem grzbietowym zapewnił sobie awans i walkę o medal. Kawęcki jest uznawany za jedną z większych nadziei medalowych na londyńskiej pływalni. Szóstego dnia igrzysk pożegnaliśmy z turniejem ostatnich tenisistów ziemnych. Swój udział w Londynie zakończyła Agnieszka Radwańska, która wraz z Marcinem Matkowskim odpadła z turnieju gry mieszanej. Polacy rozstawieni z numerem cztery przegrali gładko w dwóch setach 3:6, 3:6 z australijską parą Stosur, Hewitt.

Zmagający się z bardzo silnym wiatrem ‘’dominatorzy’’ z czwórki podwójnej awansowali do finału i po raz kolejny powalczą o olimpijskie trofea.

Z turniejem judo kobiet w kategorii 70 kg bardzo szybko pożegnała się Katarzyna Kłys. Mimo bardzo ambitnej i aktywnej walki na macie, przegrała z Chinką Fei Chen, który w przeciągu całego pojedynku nie była na pewno lepsza od Polki.

Do fazy pucharowej męskiego turnieju siatkówki plażowej awansowali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Polacy pokonali duet z RPA Goldschmidt/Chiya 2:0 (21:19, 21:13) i mimo porażki w pierwszym spotkaniu wywalczyli awans z grupy. Czekają teraz na pojedynek 1/8 finału.

W klasyfikacji medalowej powiększa się dominacja Chin nad USA. Państwo środka ma już w swoim dorobku siedemnaście złotych, dziewięć srebrnych i cztery brązowe medale. Stany Zjednoczone mają łącznie tylko jeden medal mniej, lecz złotych mają tylko dwanaście. Na trzecie miejsce awansowała Korea Pd. z dwunastoma medalami (6 złoych, 2 srebrne, 4 brązowe)