wpisu:

Publiczny
VIII etap X ZIMANRa w Lublińcu 27.02.2010r. (czytano: 447 razy)

27.02.2010r. etapem extra pod Patronatem Starosty Lublinieckiego zakończyła się X Jubileuszowa edycja Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu.
Choć etap ten skierowany jest głównie dla tych wszystkich, którzy z różnych powodów opuścili jeden z VII obowiązkowych odcinków, to zazwyczaj startują w nim wszyscy, którzy mają na to ochotę i ci, którym wciąż mało. Podczas ostatniego etapu gościliśmy także liczną, 13 osobową grupę „ZABIEGANYCH” z Częstochowy, którzy właśnie na naszej trasie postanowili rozegrać swoje klubowe zawody pucharowe. Na starcie stanęły łącznie 42 osoby w tym 3 kobiety. Mimo, że część zawodników potraktowała dzisiejszy etap bardzo rekreacyjnie, nie zabrakło także tych, którzy ścigali się do samego końca. Mimo słonecznej i ciepłej pogody trasa wbrew przewidywaniom okazała się całkiem dobra o czym świadczyć może chociażby udział w zawodach jednego narciarza biegowego, który zdołał pokonać całą trasę na nartach. Jedynym miejscem gdzie śnieg znajdował się już w „odwrocie” był stadion Unii ale w zamian zostawił po sobie sporo wody i błota. Alternatywną trasą była jedynie zewnętrzna strona boiska z wystającymi suchymi już połaciami murawy, która na chwilę chociaż dawała komfort pewnego podparcia dla stóp. Zwycięstwem w VIII etapie, Przemek Jagielski udowodnił wszystkim, że zwycięstwo tegorocznej edycji ZIMNARa w Lublińcu nie było dziełem przypadku. Na miejscu drugim uplasował się Mariusz Zembroń (lider dobrodzieńskiego Zimnara), a na miejscu trzecim - Sławomir Kucharczyk, brat Tomka, który mimo, że na co dzień jest piłkarzem udowodnił, że biegać też nieźle potrafi. Po biegu usłyszałem opinię, że może powinienem grać w piłkę zamiast biegać ale zapewniam, że w piłkę gram zdecydowanie jeszcze gorzej niż biegam :).
Uroczyste zakończenie tegorocznej imprezy odbyło się w Klubie Garnizonowym „Cafe Baza” w Lublińcu. Nagrody dla zwycięzców i pozostałych uczestników X edycji Zimowego Maratonu na Raty wręczał w imieniu Starosty pan Leszek Ligowski. Specjalne statuetki i oryginalne medale wykonała Odlewnia Żeliwa „TERLECKI” więc nie mogło także zabraknąć na imprezie właściciela firmy Józka „Podkowy” Terleckiego.
Wśród mężczyzn pierwsze lokaty wywalczyli zawodnicy z WKB META Lubliniec. Zwycięzcą został Przemysław Jagielski, któremu pokonanie dystansu 42 km 195 m zajęło łącznie 2 godziny 46 minut i 40 sekund. Drugi wynik uzyskał Tomasz Kucharczyk z wynikiem 2.51,49, a trzeci był Krystian Kaczanowski - 2.52,49. Na miejscu czwartym uplasował się Krzysztof Szwed – 2.56,13; piątym Janusz Szafarczyk – 2.58,20 i szóstym Tomasz Kubisz 3.03,50.
Wśród kobiet zwyciężczynią została Ewelina Bartocha z Lisowa uzyskując łączny czas wszystkich VII etapów 3:40,27. Drugie miejsce zajęła Dorota Kubisz z METY Lubliniec z wynikiem 3:41,56, a miejsce trzecie Barbara Budna META Lubliniec z czasem 4:15,18.
Każdy z 15 osób, które ukończyły cały maraton pokonując go w regulaminowych 7 kolejnych edycjach oraz 5 osób kończących cały cykl z dodatkowym etapem extra otrzymało medale, nagrody oraz drobne upominki.
Całą uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie uczestników ZIMANR Lubliniec 2010.