Zagranica, 17 marca 2010, 22:57, 1536/59922
Bartkiewicz
Biegiem przez Steinfurt, Blaľice, Inverness...

LINK 1: INVERNES PÓŁMARATON
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA

Blaľice (7 Marzec Słowacja) Jakub Burghard i Bogdan Dziuba na podium w 35 edycji biegu ulicznego na dystansie 16km na Słowacji, Naszych zawodników rozdzielił mistrz Słowacji w półmaratonie Mirosław Vanko który ze strat± półtorej minuty za Jakubem przybiegł drugi.

Inverness (14 Marzec Wielka Brytania)
1000 funtów za rekord trasy w półmaratonie (1:04.32)oraz panie (1:13.21) jest to suma jak widać zbyt mała by zwabić Kenijskich biegaczy, czy też innych równie dobrych zawodników którzy s± w stanie pobić rekord. Zwyciężył Ben Livesey (1:08.03).
Wystartował tutaj Mariusz Wrażka który na szybkiej trasie uzyskał czas 1:32.56 bij±c o 8 minut rekord życiowy, na co dzień reprezentant Hermes Gryfino (klub ten reprezentuje też Jarosław Janicki). Kolejny start w półmaratonie przewiduje w Edinburgu. Sklasyfikowano 1125 zawodników.

Treviso (14 Marzec Włochy) Adriani Ottawio wygrał VII edycję maratonu Teviso, na linię mety przybiegł wraz z Danielem Caimmi. Oby dwaj uzyskali czas 2:12.48. Na siódmym miejscu przybiegł jeden z najlepszych specjalistów na ¶wiecie biegu na 100km Calcaterra Giorgio.
W¶ród pań najszybsza Etiopka Amelework F. Bosho (2:33.11)

Zagrzeb (21 Marzec Chorwacja)
35 edycja super maratonu na dystansie 61km z Zagrzebia do Cazmy z powodu braku sponsorów, zostaje odwołany. Podobnie jak bieg na 100km w Madrycie który zostaje przeniesiony na Maj. Wybierał się tutaj Jarosław Janicki.

Steinfurt (20 Marzec Niemcy) Paweł Szymandera (zwycięzca Kaliskiej Setki) wystartuje w 37 edycji maratonu w Steinfurcie, gdzie rok temu zwyciężył Jarosław Janicki ponadto wygrywali już tutaj Krzysztof Przybyła, Mirela Zięcina, Janusz Sarnicki, Andrzej ¦więtek.
Warto wspomnieć iż Paweł Szymandera przygotowuje się do ultramaratonu na 100km który odbędzie się 31 maja w Madrycie