Biegiem przez Belfast, Berlin, Hannover(Krzysztof Bartkiewicz, 2012-05-11)

2024-03-23
16:36

2012-05-11, 11:22
 Biegiem przez Belfast, Berlin, Hannover
Jak sądzicie, co lepsze W.Kryza wygrała w swej karierze 27 maratonów i zwiedziła nieomal cały świat. Natomiast Monika Drybulska nigdy nie wygrała żadnego maratonu ale była na dwóch igrzyskach olimpijskich , W Atenach nie ukończyła i w Pekinie czas około 2,36 obecnie biega słabo. Kryza natomiast grubo ponad 40 lat wygra jeszcze niejeden maraton?

BIG 25 Berlin
Dennis Kimetto (Kenia) - 1:11:18 na 25km to jest nowy rekord świata na tym nietypowym dystansie. Średnia - 2:51/km ;)

2012-05-11, 12:08 - seb napisał/-a:

na tym biegu byłem 12-krotnie, bieg wspaniały meta na Stadionie Olimpijskim. Moje najlepsze czasy to: 1:31,47 i 1:31,35. W roku 2004 gdy biegłem też padł rekord 1:12,45. Wypadałoby tam jeszcze pojechać

PRZECZYTAJ MÓJ BLOG (2 wpisów)

Nagor
Marcin Nagórek

2023-08-04
03:12

2012-05-11, 17:17

Trochę nudne te wyniki, gdzie się nie spojrzy, Kenijczycy. Mnie się nawet nie chce tego przeglądać.

Co do dylematu - mnie się Igrzyska wydają strasznie przereklamowane. Nie rozumiem, po co zawodnicy zabijają się, żeby koniecznie tam pojechać, a potem zając miejsce 30 czy 50. Po latach pamięta się tylko zwycięzców, czy dotyczy to Igrzysk czy komercyjnych maratonów. Powiedziałbym, że jest to efekt dobrego marketingu MKOL. Czyli takie 27 zwycięstw ceniłbym wyżej niż 30 miejsce na Igrzyskach.

Niestety, jeśli chodzi o Dorotę Kryzę, to jak dla mnie całą jej karierę w mocno podejrzanym świetle stawia dyskwalifikacja za doping z 2002 roku. Zwykle startowała w mniejszych, egzotycznych biegach, gdzie tej kontroli pewnie nie było, ale w końcu się nie udało. Może tak było, może nie - ale wpadka jest na całe życie. Dla mnie biegacz skazany za doping to osoba podejrzana do końca kariery.

Isle del F...
Adam Doliński

2024-03-27
09:17

2012-05-12, 08:36

Berlin super, udało się dobiec w 1:51:51. Rekord świata na takiej trasie i przy tej pogodzie był niemal pewny. Meta na stadionie olimpijskim - Bezcenna przygoda.