Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

  WIZYTÓWKA   GALERIA   PRZYJAC. [364]   BLOG   STARTY   KIBIC 
 
Krzysiek_biega
Pamiętnik internetowy


Krzysztof Bartkiewicz
Urodzony: 1975-04-05
Miejsce zamieszkania: Toruń
170 / 193


2014-11-27

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
Tak biegają Japończycy (Kawauchi z historią w tle) (czytano: 6119 razy)

 


Yuki Kawauchi mój idol wciąż na pierwszych stronach gazet i portali biegowych nadal jest w jak najlepszej dyspozycji, co jakiś czas przekazuję o nim informacje. Tym razem udało mi się natknąć na wywiad który ukazał się w jednym z czasopism tuż przed maratonem w Nowym Jorku i tłumaczenie zamieszczam poniżej uzupełniając o kilka aktualności. Czy w Polsce jest szansa że ktoś zrobi podobny wyczyn? Osobiście w to wątpię, nawet Kenijczyka ciężko wypatrzeć z taką liczbą startów na takim poziomie.
Ostatni mój news dotyczący wysokiego poziomu w jednym z półmaratonów w Japonii gdzie blisko 400 osób łamie 1:10...świadczy że tylko Japończyk jest w stanie coś takiego dokonać

W miniony weekend wygrał maraton w Kioto poprawiając rekord trasy o 9 minut!!!.
Przed nim jeszcze 3 starty. Ostatni będzie maraton w Yamaguchi 21 grudnia.


Urodzony 7 marca 1987 roku (62kg przy wzroście 174cm), w lutym 2009 roku zadebiutował jako 22-letni zawodnik biegnąc maraton w 2:19. Następnie w tym samym roku w grudniu podczas maratonu w Fukuoce pobiegł 2:17 będąc poza pierwszą dziesiątką. Lutym 2010 roku w maratonie Tokijskim pobiegł już 2:12.35 zajmując czwarte miejsce...

W stolicy Kwitnącej Wiśni wystartował ponownie w 2011 roku ustanawiając swój rekord życiowy wynoszący 2:08.37 i od tej pory stał się najbardziej znanym chyba obecnie maratońskim amatorem na świecie.

Nie biegał wcześniej wyczynowo - jest wprawdzie nauczycielem wychowania fizycznego w Saitama high school ale pracuje w rządowej instytucji mając dobrze płatną prace. Trenuje codziennie rano i po pracy. Nie jeździ na obozy bo nie ma tyle urlopu.

Przekazuję Wam zatem bardzo ciekawy wywiad z Yuki Kawauchi jaki ukazał się 1 listopada przed maratonem w Nowym Jorku w magazynie sportowym Fittis, przetłumaczony w całości.:


DLACZEGO STARTUJESZ TAK CZĘSTO?

Są dwa główne powody: częste starty służą mi jako mocne treningi. Mam ograniczony czas na trening, pracuję na pełny etat, zatem używam startów i wyścigów jako bezcenne doświadczenie i znakomity trening przygotowujący mnie do najważniejszych startów. Jestem przekonany, że to lepszy sposób na przygotowanie do startu głównego (często starty w mniejszych zawodach) niż długi okres treningowy. Inny powód, to taki, że moim marzeniem jest biegać wszędzie, we wszystkich krajach i wszystkich
kontynentach. Dlatego też częste starty są drogą do spełnienia tych marzeń.

W ILU KRAJACH JUŻ BIEGAŁEŚ?

- W jedenastu

ZRÓBMY W TEN SPOSÓB. BĘDĘ TERAZ MÓWIŁ O PEWNYCH CELACH, A TY MI POWIESZ CZY SĄ DLA CIEBIE WAŻNE, CZY NIE, CZY CHCESZ JE SPEŁNIĆ. A ZATEM ZACZYNAMY: POBIEC MARATON PONIŻEJ 2:08?
Oczywiście, już wkrótce. Może jeszcze nie w Nowym Jorku, bo trasa jest ciężka i pogoda też nie zapowiada się na optymalną. Ale już w grudniu pobiegnę maraton w Hofu w Japonii, gdzie moim celem będzie właśnie złamanie granicy 2:08.

BIEGAĆ NADAL W WIELU ZAWODACH?

Oczywiście! Do czasu igrzysk olimpijskich w Tokio, chcę mieć na koncie 100 maratonów.

ROZWINĄĆ JAPOŃSKĄ SCENĘ BIEGOWĄ, SPRAWIĆ ŻEBY BYŁA BARDZIEJ KONKURENCYJNA DLA RESZTY ŚWIATA I BARDZIEJ WIDOCZNA, TRANSPARENTNA?

Oczywiście. Japońscy biegacze często mają opinię niedostępnych, a poza Japonią uważani są za słabych. Nic bardziej mylnego: proszę mi wierzyć, że Japończycy jako naród i jako sportowcy są bardzo twardzi, silni i mogą rywalizować z najlepszymi na świecie. Problem jednak w tym, że większość z nich żyje w izolacji. Całe życie spędzają w Japonii. Gdy zatem wyjadą na duży bieg za granice, np do Europy czy USA są bardzo zmieszani, nie wiedzą jak się zachować, wszystko jest dla nich nowe. Ciekawi
ich jak inni biegają, jak zachowują się kibice, a mniej koncentrują się na samym biegu i przez to przegrywają z najlepszymi. Podchodzą do zagranicznych biegów na zasadzie zbierania doświadczenia, a energię koncentrują na starty w Japonii.

CZY SWOIM PODEJŚCIEM DO ŻYCIA I TRENINGU, CHCIAŁBYŚ POKAZAĆ MŁODYM JAPOŃCZYKOM, ŻE ISTNIEJE INNA DROGA DO SPORTOWEGO MISTRZOSTWA NIŻ TYLKO PRZYNALEŻNOŚĆ DO TEAMÓW KORPORACYJNYCH?

Oczywiście. Dla młodych ludzi w naszym kraju jest wiele wspaniałych opcji i możliwości, być może mój przykład kogoś zainspiruje - byłoby to wspaniałe.

CZY SPOTKAŁEŚ SIĘ JUŻ Z TAKIMI PRZYPADKAMI?

Tak, pojawiają się już przypadki biegaczy japońskiej czołówki, którzy opuszczają korporacje i podążają własną ścieżką

CZY LUBISZ PODRÓŻOWAĆ, CZERPIESZ Z TEGO RADOŚĆ, CZY TEŻ SKUPIASZ SIĘ TYLKO NA STARCIE I BIEGU W DANYM MIEJSCU NA ŚWIECIE?

Zabawa, radość z tego co robię są zawsze na pierwszym miejscu. Oczywiście wynik sportowy też jest ważny, jednak najbardziej istotne abym czerpał satysfakcję z tego co robię. Na razie mi się to udaje.

CZY UWAŻASZ ŻE BYŁBYŚ LEPSZY GDYBYŚ STARTOWAŁ RZADZIEJ?

Często starty to klucz do moich sukcesów. Mój organizm świetnie reaguje na ciągłe bodźce jakimi są starty w zawodach. Tak jak wspomniałem zasadniczych głównych startów mam zaledwie kilka w ciągu roku, gdzie staję na linii startu z zamiarem dania z siebie wszystkiego. Pozostałe biegi to dla mnie wspaniałe doświadczenie i mocny trening. Ciężko powiedzieć co by było, gdybym startował rzadziej, na pewno byłbym mniej szczęśliwy, bo wyścigi, rywalizacja to esencja mojego biegania i mojego
życia.

JAK WSPOMNIAŁEŚ TWÓJ CEL TO WYNIK W MARATONIE PONIŻEJ 2:08. JEDNAK STOI ON TROCHĘ W KONFLIKCIE ZE STARTAMI PRAKTYCZNIE CO TYDZIEŃ?

Nie zgodzę się, ciągłe starty trzymają mnie w nieustannej gotowości do rywalizacji, w stanie ciągłego pobudzenia, napędzają mnie, motywują. Gdybym startował rzadziej, na przykład kilka razy do roku, kto wie czy moja motywacja by nie spadła i czy bym w ogóle biegał.

ILE KILOMETRÓW TYGODNIOWO BIEGASZ?

130-140 kilometrów

OPISZ SWÓJ TYPOWY TYDZIEŃ TRENINGOWY

Poniedziałek i wtorek luźne 20 kilometrów w tempie 5 minut na kilometr. W środę trening interwałowy, czwartek, piątek i sobota ponownie luźne 20 kilometrów. W niedzielę zawody.Trenuję zawsze raz dziennie, rano. Potem pracuję od 12:45 do 21:15 w sekretariacie szkoły, przyjmując opłaty, pilnując księgowości, odbierając telefony.

I W PONIEDZIAŁEK PO ZAWODACH JESTEŚ ZAWSZE W PRACY?

- Zazwyczaj tak.

PO MARATONIE W NOWYM JORKU TEŻ W PONIEDZIAŁEK BĘDZIESZ Z POWROTEM
W PRACY W SEKRETARIACIE?


W zeszłym roku po maratonie w Nowym Jorku, wróciłem do Japonii we wtorek po południu i natychmiast stawiłem się w pracy. Tym razem udało mi się dogadać z szefostwem, że z racji późnego powrotu we wtorek wieczorem, do pracy pójdę dopiero w środę.

SPRYCIARZ Z CIEBIE

Zgadza się (śmiech)

CZY W TWOIM TRENINGU JEST MIEJSCE NA COŚ TAKIEGO JAK ROZTRENOWANIE?

Kiedy nie jestem w kadrze narodowej, wtedy w sierpniu jest mało startów, mało zawodów, więc wtedy trochę luzuję...Ok, można to nazwać roztrenowaniem....

CZY W TWOIM TRENINGU POJAWIAJĄ SIĘ ELEMENTY SIŁY BĄDŹ BIEGU PO CROSSIE?

W poniedziałek, środę i piątek robię elementy siłowe - wyciskanie na ławeczce, trening barków, ćwiczenia wzmacniające mięsień dwugłowy i czworogłowy. Ale to robię w domu, nie w siłowni.

MASZ W DOMU ZESTAW DO ĆWICZEŃ?

Nie, to nic profesjonalnego, zrobiłem małe obciążniki z tego co było pod ręką (śmiech)

JAK PRZY TAK NAPIĘTYM KALENDARZU STARTOWYM UDAJE CI SIĘ UNIKAĆ KONTUZJI ?

Biegam i ścigam się praktycznie non stop. Ale oczywiście pamiętaj, że tak jak wspomniałem mam w ciągu roku zaledwie kilka biegów gdzie daję z siebie wszystko, są to dla mnie starty główne. Pozostałe zawody to dla mnie po prostu mocne treningi, gdzie nie obciążam zbytnio mojego organizmu. Nie padam na mecie każdego tygodnia, w każdym biegu, umiem szafować swoimi siłami. Również przykładam ogromną uwagę do regeneracji po wysiłku. Trucht po biegu, spacer regeneracyjny, okłady i wanienka z lodem.
Jeśli czuję jakikolwiek, najmniejszy ból, robię sobie dzień wolny, który poświęcam na leczenie tej drobnej dolegliwości, daję organizmowi czas aby doszedł do siebie. Raz, dwa razy w miesiącu chodzę do fizjoterapeuty na profilaktyczny masaż i akupunkturę. W weekendy, gdy trenuję z grupą, nawzajem robimy sobie masaże.

CZY JESTEŚ WEGETARIANINEM?

Nie

TERAZ, POZWÓL ŻE ZAPYTAM, ILE PIENIĘDZY ZAROBIŁEŚ W ZESZŁYM ROKU? JAK TO SIĘ MA DO TWOICH ZAROBKÓW W PRACY?

( W tym miejscu Kawauchi, jak każdy Japończyk,
niechętnie odniósł się do pytania o pieniądzach. Przyznał tylko, że japońskie prawo reguluje kwestie tego, ile może on zarobić wygrywając nagrody podczas zawodów - jest bowiem urzędnikiem państwowym. Dodał tylko, że pieniądze z wygranych znacznie przewyższają dochody z pracy)

DLACZEGO ZATEM NIE RZUCISZ SWOJEJ PRACY?

Nie mam takiego powodu i najmniejszego zamiaru. Zobacz na moją karierę i moje postępy. Pracuję na pełny etat a z każdym rokiem poprawiam się i jestem coraz lepszy. Zatem taki tryb życia sprzyja mi, czuję się znakomicie. Jestem pewien, że jakbym miał więcej czasu to nie wiedziałbym co ze sobą zrobić i wyniki mogłyby nie być takie dobre.

JAKI ZATEM JEST TWÓJ PLAN NA DALSZĄ POPRAWĘ I SPORTOWY ROZWÓJ?

Definitywnie, będę coraz lepszy. To jak obecnie żyję i trenuję daje mi ku temu przesłanki. 2:07 w maratonie w grudniu w Hofu, bądź w marcu 2015 w Seulu - to moje jasne cele.

CZY INNI BIEGACZE W JAPONII RÓWNIEŻ SPRÓBOWALI TWOJEJ METODY CZĘSTYCH STARTÓW JAKO DROGI DO UZYSKANIA LEPSZYCH WYNIKÓW?

W grupie z którą trenuję w weekendy (jest to luźna grupa studentów, ludzi pracujących na etatach) niektórzy próbują tak biegać, ale to są ludzie bawiący się sportem, nie podchodzący do tego bardzo poważnie, na poziomie 2:30 w maratonie. Może gdyby spróbował tego sposobu ktoś z japońskiej elity, wyniki mogłyby być ciekawe.

Starty Kawauchiego w 2014 roku:

12.01.2014: Tanigawa Mari Half Marathon, Tokyo: 1:04:17, (2 miejsce)

19.01.2014: Okukuma Road Race half marathon, Kumamoto: 1:03:40, (2 miejsce)

26.01.2014: Okumusashi Ekiden Fifth Stage (5.294 km), Saitama: 14:42, (1 miejsce)

02.02.2014: Saitama Ekiden Third Stage (11.9 km), Saitama: 36:13 - CR, (1 miejsce)

09.02.2014: Karatsu Road Race 10-miler, Saga: 47:28 - PB, (4 miejsce)

16.02.2014: Kumamoto-jo Marathon, Kumamoto: 2:10:14 - CR, (1 miejsce)

02.03.2014: Lake Biwa Mainichi Marathon, Shiga: 2:10:38, (4 miejsce)

09.03.2014: Nagoya City Half Marathon, Nagoya: 1:04:17, (2 miejsce)

16.03.2014: Saitama City Half Marathon, Saitama: 1:04:49, (1 miejsce)

23.03.2014: Ogori Road Race half marathon, Fukuoka: 1:05:21 - CR, (1 miejsce)



30.03.2014: Incheon International Half Marathon, South Korea: 1:06:04, (5 miejsce)

06.04.2014: Sakura Marathon, Saga: 2:13:02 - CR, (1 miejsce)
13.04.2014: Yaizu Minato Half Marathon, Shizuoka: 1:04:19, (9 miejsce)

20.04.2014: Tokushima Marathon, Tokushima: 2:15:25 - CR, (1 miejsce)

26.04.2014: Nittai University Time Trials 1500 m Heat 11, Kanagawa: 3:54.87, (12 miejsce)

04.05.2014: Hamburg Marathon, Germany: 2:09:36, (9 miejsce)

11.05.2014: Sendai International Half Marathon, Sendai: 1:03:23, (4 miejsce)

18.05.2014: Gifu Seiryu Half Marathon, Gifu: 1:03:48, (11 miejsce)

25.05.2014: Kahoku Shinpo Kinshuko 30 km Road Race, Iwate: 1:34:01 - CR, (1 miejsce)

01.06.2014: Chitose JAL International Marathon, Hokkaido: 2:15:57 - CR, (1 miejsce)



08.06.2014: Muse no Mori Challenge Road Race 10 km, Saitama: 32:29, (1 miejsce)

15.06.2014: Okinoshima 50 km Ultramarathon, Shimane: 2:47:27 - NR, (1 miejsce)

29.06.2014: Saitama Track and Field Championships 1500 m, Saitama

Semi-final: 3:55.18 - (1 miejsce)

Final: 3:56.48 - (1 miejsce)

06.07.2014: Gold Coast Airport Marathon, Australia: 2:11:27 - (3 miejsce)

27.07.2014: Kushiro Shitsugen 30 km, Hokkaido: 1:33:49 - (1 miejsce

03.08.2014: Nihonkai Melon Half Marathon, Akita: 1:06:28 - (1 miejsce)

17.08.2014: Hoppo Ryodo Nosappu Misaki Half Marathon, Hokkaido: 1:06:12 - (1 miejsce)

31.08.2014: Perth City to Surf Marathon, Australia: 2:12:55 - CR, (1 miejsce)

09.08.2014: Marathon National Team 40 km Time Trial, Hokkaido: 2:14:52 - (2 miejsce)

21.08.2014: Tazawako 20 km Road Race, Akita: 1:01:43 - CR, (1 miejsce)

03.10.2014: Incheon Asian Games Marathon, South Korea: 2:12:42 - (3 miejsce)

12.10.2014: Kitami Half Marathon, Hokkaido: 1:04:33 - CR, (1 miejsce)

19.10.2014: Chiba Aqualine Half Marathon, Chiba: 1:04:22 - CR, (1 miejsce)

02.11.2014: TCS New York City Marathon, U.S.A.: 2:16:41 - (11 miejsce)


16.11.2014: Ageo City Half Marathon, Saitama 1:02.55 - (10 miejsce)

23.11.2014: Fukuchiyama Marathon, Kyoto 2:12.59 - CR (1 miejsce)


w planach:

29.11.2014: Hasuda Road Race 3 km, Saitama

30.11.2014: Koedo Kawagoe Half Marathon, Saitama

21.12.2014: Hofu Yomiuri Marathon, Yamaguchi



Starty Kawauchiego w maratonach w 2014 roku:



16.02.2014: Kumamoto-jo Marathon, Kumamoto: 2:10:14 - CR, (1 miejsce)



02.03.2014: Lake Biwa Mainichi Marathon, Shiga: 2:10:38, (4 miejsce)



06.04.2014: Sakura Marathon, Saga: 2:13:02 - CR, (1 miejsce)



20.04.2014: Tokushima Marathon, Tokushima: 2:15:25 - CR, (1 miejsce)



04.05.2014: Hamburg Marathon, Germany: 2:09:36, (9 miejsce)



01.06.2014: Chitose JAL International Marathon, Hokkaido: 2:15:57 - CR, (1 miejsce)



06.07.2014: Gold Coast Airport Marathon, Australia: 2:11:27 - (3 miejsce)



31.08.2014: Perth City to Surf Marathon, Australia: 2:12:55 - CR, (1 miejsce)



09.08.2014: Marathon National Team 40 km Time Trial, Hokkaido: 2:14:52 - (2 miejsce)



03.10.2014: Incheon Asian Games Marathon, South Korea: 2:12:42 - (3 miejsce)



02.11.2014: TCS New York City Marathon, U.S.A.2:16:41 - (11 miejsce)



23.11.2014: Fukuchiyama Marathon, Kyoto 2:12.59 - CR (1 miejsce)



21.12.2014: Hofu Yomiuri Marathon, Yamaguchi 2:09.46 (1 miejsce)




Yuki Kawauchi, lista starów w 2013 roku:



Jan. 13: Mari Tanigawa Half Marathon, Tokyo: 1:05:31, 1st

Jan. 18: Egyptian Marathon, Luxor: 2:12:24 - ACR, CR, 1st

Jan. 20: Saitama Ekiden 3rd Stage (11.9k), Saitama: 36:54, 2nd

Jan. 27: Okumusashi Ekiden 4th Stage (4.679k), Hanno: 13:00 - CR, 1st

Feb. 3: Beppu-Oita Mainichi Marathon, Oita: 2:08:15 - CR, PB, 1st

Feb. 17: Kumanichi 30 km, Kumamoto: 1:29:31 - CR/PB, 1st

Mar. 4: Kanaguri Hai Tamana Half Marathon, Tamana: 1:03:12, 2nd

Mar. 17: Seoul Int"l Marathon, Seoul: 2:08:14 - PB, 4th

Mar. 24: Saitama City Half Marathon, Saitama: 1:05:52, 1st

Apr. 7: Satte Sakura 10-Miler: cancelled due to bad weather



Apr. 14: Honjo Waseda no Mori Half Marathon, Saitama: 1:06:28, 1st

Apr. 21: Nagano Marathon: 2:14:27, 1st

Apr. 28: Oda Memorial Meet GP Men"s 5000 m, Hiroshima: 14:09.88, 18th

May 4: Kasukabe Odako Half Marathon: guest run - started at rear of field and tried to chase everyone down; finished 10th with no time recorded

May 5: Toyohiragawa Half Marathon, Toyohiragawa: 1:05:45, 1st

May 12: Sendai Int"l Half Marathon, Sendai: 1:03:30, 10th

May 19: Gifu Seiryu Half Marathon, Gifu: 1:05:05, 14th

May 26: Kurobe Meisui Half Marathon, Kurobe: 1:03:58 - CR, 1st

June 2: Chitose Int"l Marathon, Chitose: 2:18:29 - CR, 1st



June 16: Okinoshima Ultramarathon 50 km, Oki: 2:57:28, 1st

July 7: Gold Coast Airport Marathon, Australia: 2:10:01 - CR tie, 1st

July 21: Shibetsu Half Marathon: 1:06:45, 22nd

July 28: Kushiro Shitsugen 30 km: 1:33:27 - CR, 1st

Aug. 17: Moscow World Championships Marathon: 2:15:35, 18th

Sept. 1: Harunako Ekiden, Takasaki: Fourth Stage (5.5 km): 16:13, 1st

Sept. 15: Great North Run Half Marathon, Newcastle, U.K.: 1:04:08 (8th)

Sept. 21: Saitama Nighter Track and Field Meet (two races):

1500 m Heat 2: 3:57.03, MR, 1st

5000 m Heat 6: 14:45.12, 4th - paced younger brother Koki through 3000 m

Sept. 29: Hakodate Half Marathon: 1:04:51, 4th



Oct. 6: Hirosaki Shirakami Apple Half Marathon: 1:04:42, 1st

Oct. 20: Takashimadaira 20 km: 59:17, 2nd

Oct. 27: Lake Inawashiro Half Marathon, Inawashiro: 1:07:53, 1st

Nov. 3: New York City Marathon: 2:12:29, 11th

Nov. 17: Ageo City Half Marathon: 1:03:06, 20th

Nov. 24: Koedo Kawagoe Half Marathon: 1:04:44 - CR, 1st

Dec. 1: Fukuoka International Marathon: 2:09:05, 3rd

Dec. 15: Hofu Yomiuri Marathon: 2:09:15, 2nd



Poniżej pełne zestawienie startów w 2012 roku :



Mari Tanigawa Half-Marathon, Tokyo, 1/8/12 - 1:06:19 - 2nd

Okumusashi Ekiden 6th Stage, 9.283 km, Hanno, 1/29/12 - 27:15 - 1st

Kagawa Marugame International Half-Marathon, Kagawa, 2/5/12 - 1:02:18 - 27th - PB

Tokyo Marathon, Tokyo, 2/26/12 - 2:12:51 - 14th

Saitama Half-Marathon, Saitama, 3/12/12 - 1:04:26 - 1st

Satte Sakura 10-Mile Road Race, Satte, 4/1/12 - 48:07 - 2nd

Yaizu Minato Half-Marathon, Yaizu, 4/8/12 - 1:03:48 - 2nd

Kasumigaura Marathon, Tsuchiura, 4/15/12 - 2:22:38 - 1st

Dusseldorf Marathon, Dusseldorf, 4/29/12 - 2:12:58 - 8th

Nittai University Time Trials 5000 m Heat 18, Yokohama, 5/6/12 - 14:00.02 - 4th




Sendai International Half-Marathon, Sendai, 5/13/12 - 1:03:49 - 4th

Gifu Seiryu Half-Marathon, Gifu, 5/20/12 - 1:04:13 - 12th

Kurobe Meisui Half-Marathon, Kurobe, 5/27/12 - 1:05:38 - 2nd

Sakuranbo Half-Marathon, Higashine, 6/10/12 - 1:05:34 - 1st

Okinoshima 50 km Ultra, Okinoshima, 6/17/12 - 2:51:45 - 1st - CR

Gold Coast Marathon, Brisbane, 7/1/12 - 2:13:26 - 4th

Hokuren Distance Challenge Abashiri Meet 5000 m, Abashiri, 7/7/12 - 14:09.37 - 25th

Shibetsu Half-Marathon, Shibetsu, 7/22/12 - 1:05:00 - 1st

Kushiro Shitsugen 30 km Road Race, Kushiro, 7/29/12 - 1:35:02 - 1st

Nihonkai Melon Half-Marathon, Oga, 8/5/12 - 1:06:15 - 1st



Hokkaido Marathon, Sapporo, 8/26/12 - 2:18:38 - 1st

Harunako Ekiden 4th Stage, 5.5 km, Harunako, 9/2/12 - 15:48 - 1st - CR

Sydney Marathon, Sydney, 9/16/12 - 2:11:52 - 1st - CR

Nittai University Time Trials 1500 m Heat 12, Yokohama, 9/22/12 - 3:50.51 - 1st - PB

Nittai University Time Trials 5000 m Heat 37, Yokohama, 9/23/12 - 13:58.62 - 7th - PB

World Half-Marathon Championships, Kavarna, 10/6/12 - 1:04:04 - 21st

Chiba Aqualine Marathon, Chiba, 10/21/12 - 2:17:48 - 1st

Joshu Ota Subaru Half-Marathon, Ota, 10/28/12 - 1:05:55 - 1st

Hasuda 3 km Road Race, Hasuda, 11/3/12 - 8:44 - 1st

Oshu Maezawa 30 km Road Race, Oshu, 11/4/12 - 1:33:12 - 1st



Ageo City Half-Marathon, Ageo, 11/18/12 - 1:03:02 - 3rd

Fukuoka International Marathon, Fukuoka, 12/2/12 - 2:10:29 - 6th

JBMA Jingu Gaien 10 km Road Race, Tokyo, 12/9/12 - 38:04

Hofu Yomiuri Marathon, Hofu, 12/16/12 - 2:10:46 - 1st




Starty Japończyka w maratonie w 2013 roku:



2:08.14 (4 miejsce) Seoul International Marathon 17.02.2013

2:08.15 (1 miejsce) Beppu-Oita Mainichi Marathon 2.03.2013

2:09.05 (3 miejsce) Fukuoka International Marathon 1.12.2013

2:09.15 (2 Miejsce) Hofu Yomiuri Marathon 15.12.2013

2:10.01 (1 Miejsce) Gold Coast Marathon 7.07.2013

2:11.40 (2 Miejsce) Melbourne Marathon 13.10.2013

2:12.24 (1 Miejsce) Egyptian Marathon 18.01.2013

2:12.29 (11 Miejsce) New York City Marathon 3.11.2013

2:14.27 (1 Miejsce) Nagano Marathon 21.042013

2:15.35 (18 Miejsce) Moscow World Championschips Marathon 17 Sierpnia 2013

2:18.29 (1 Miejsce) Chitose International Marathon 2 Czerwca 2013



Sama liczba dziewięciu maratonów w 2012 roku budzi wielki respekt:



2:12:51 - 14th, Tokyo Marathon, 2/26/12

2:22:38 - 1st, Kasumigaura Marathon, 4/15/12

2:12:58 - 8th, Dusseldorf Marathon, 4/29/12

2:51:45 - 1st, CR, Okinoshima 50 km Ultra, 6/17/12

2:13:26 - 4th, Gold Coast Marathon, 7/1/12

2:18:38 - 1st, Hokkaido Marathon, 8/26/12

2:11:52 - 1st - CR, Sydney Marathon, 9/16/12

2:17:48 - 1st, Chiba Aqualine Marathon, 10/21/12

2:10:29 - 6th, Fukuoka International Marathon, 12/2/12

2:10:46 - 1st, Hofu Yomiuri Marathon, 12/16/12



Jego rekordy życiowe są następujące:



1500m - 3:50.51 (2012)

5000m - 13:58.62 (2012)

10.000m - 29:02.33 (2012)

półmaraton - 1:02.18 (2012)

30km - 1:30.07 (2011)

maraton - 2:08.14 (2013)

50km - 2:47.27(2014)



Blog moga komentować wszyscy zalogowani czytelnicy

Dodaj komentarz do wpisu







 Ostatnio zalogowani
biegacz54
06:56
Januszz
06:35
Bartuś
06:33
Stonechip
06:06
drago
05:59
romangla
05:39
42.195
04:23
Admin
03:00
krunner
01:53
andreas07
00:22
a.luc
23:46
stanlej
23:44
rolkarz
22:40
LukaszL79
22:26
kubawsw
22:20
BOP55
22:02
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |