To bieg po schodach, nietypowa konkurencja polegająca na wbiegnięciu klatką schodową na szczyt wieżowca.
Medal dla każdego
Zawodnikom, którzy ukończyli zawody i przekroczyli linię mety w limicie czasowym, przysługuje medal oraz koszulka.
Varso Tower
To najwyższy budynek w Unii Europejskiej!
900 osób
Ze względu na ograniczenia pojemności trasy wystartować może tylko 900 osób.
Start falowy
Uczestnicy startują pojedynczo co określoną liczbę sekund. Na start należy stawić się kilka minut przed wskazanym momentem startu.
Wymagana kondycja!
Specyfika biegu - pokonanie 53 pięter - wymaga wysokiej kondycji. Zastanów się, czy podołasz wyzwaniu!
Elektroniczne zapisy
Zapisy zostały uruchomione 22 lipca, organizatorzy zachęcają by nie zwlekać z decyzją o starcie, ponieważ pakiety szybko się wyczerpują.
Towerruning 120
Zawody zostaną rozegrane w międzynarodowej randze Towerruning 120
Elita
Zawodnicy startujący z kategorii Elita zobowiązani są do posiadania licencji Towerrunning World Association.
Stan zdrowia
Zakazany jest wstęp na zawody osób przebywających na kwarantannie, pod nadzorem epidemiologicznym lub wykazujących cechy infekcji (gorączka, kaszel, duszności)
Warszawa, 19 sierpnia 2025, 08:56, 791/1064475
Organizator
Wbiegnij na Varso Tower dla Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej
Już tylko miesiąc dzieli nas od czwartej edycji Wbiegnij na Varso Tower - biegu po schodach na najwyższy budynek w Unii Europejskiej. Organizatorzy wydarzenia podjęli właśnie współpracę z Fundacją UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej.
Każdy uczestnik biegu będzie miał do pokonania 53 piętra, czyli niemal 1400 schodów, prowadzących do mety zlokalizowanej w przestrzeni Highline Warsaw. Ci, którzy wbiegną na metę, w nagrodę otrzymają zapierający dech w piersiach widok na Warszawę oraz pamiątkowy medal. Jednak ukończenie biegu będzie miało jeszcze dodatkowy wymiar.
OPŁATY STARTOWE: Wbiegnij na Varso Tower
89 pln
99 pln
109 pln
119 pln
129 pln
1-200 zgłoszenia
201-400 zgłoszenia
401-600 zgłoszenia
601-800 zgłoszenia
801-900 zgłoszenia
Limit uczestników: 900 osób
Każda osoba na mecie tegorocznego Wbiegnij na Varso Tower to 30 złotych, które przekażemy na wsparcie programu "MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym", realizowanego przez Fundację UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej. Liczymy, że będzie to dla każdego dodatkowa motywacja przy pokonywaniu kolejnych pięter. Uzbierana w ten sposób kwota wesprze niezwykle ważne działania edukacyjne kierowane do młodzieży i rodziców - Katarzyna Najdzik, prezeska Fundacji HB Reavis.
"MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” to projekt edukacyjny Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej. Skierowany jest do młodych osób, ich rodziców i nauczycieli. Bezpłatny program profilaktyczny realizowany w ramach projektu obejmuje zasięgiem już ponad milion osób w całej Polsce. Obecnie działania koncentrują się na edukacji w zakresie Pierwszej Pomocy dla Zdrowia Psychicznego. Projekt został nagrodzony m.in. EFFIE, Nagrodą Korczaka 2024, Nagrodą Specjalną Money.pl 2024, MocArty RMF Classic – MocNa Rzecz 2023, Grand Video Awards 2024. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mlodeglowy.pl
Można jeszcze dołączyć!
Zawody Wbiegnij na Varso Tower odbędą się 20 września br. Nadal można zgłosić swój udział w biegu, ale trzeba się pospieszyć, ponieważ w ogólnodostępnej sprzedaży zostało już tylko nieco ponad 100 wejściówek. Wszystkie najważniejsze informacje, a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia - wbiegnijnavarso.pl