Kategoria: Biegi sztafetowe / Biegi - zagranica

  
 

19 stycznia, 17:04

Admin
Walczewski, Michał
Toruń
WKB META LUBLINIEC

Przeczytano: 2192 razy

  

Informacja rekomendowana przez ITL Media Group

Sukces Polskiej sztafety w Brukseli dzięki New Balance

Link 1: STRONA INTERNETOWA NEW BALANCE
Link 2: ENCYKLOPEDIA IMPREZ: ZAGRANICA - BELGIA


      Tego chyba nikt się nie spodziewał. 16 stycznia odbyła się 23 edycja rozegrywanej w Brukseli na dystansie 44 km sztafety "Relais Givres". Zwycięstwo odniosła biegnąca w składzie Anna Kordus, Marcin Chabowski, Damian Kabat oraz Kamil Sieracki i Jarosław Janicki sztafeta "Centrum Polskie New Balance"...

Jest to pierwsze zwycięstwo Polaków w tym biegu. Rok temu w innym składzie nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce.

Polacy czasem 2:29:41 ustanowili rekord trasy, wyprzedzając kolejną drużynę o 56 sekund. Nasi zawodnicy, mimo obecności mistrza Polski na 10000m Marcina Chabowskiego, nie byli faworytami. Większe szanse na zwycięstwo dawano drużynie gospodarzy, w której wystąpiło dwóch zawodników z Etiopii - jeden z nich ustanowił nawet indywidualny rekord trasy.

[gal] Zawody rozegrano na pętli długości 4 km (ok. 500 m asfaltu, reszta - dukt leśny). W czasie trwania biegu zaczął padać deszcz i miejscami było niebezpiecznie ślisko, m.in. upadek zaliczył Damian Kabat.

We wcześniejszych założeniach miał startować także Krzysztof Bartkiewicz, który doznał jednak urazu kolana i pobiegł zawodnik rezerwowy - Kamil Sieracki. Na starcie stanęło 299 sztafet.

Podobnie jak w poprzednich latach nasz zespół kwaterował w Centrum Polskim, prowadzonym przez dyrektora Zenona Lupinę, a w sprzęt sportowy zawodników zaopatrzyła firma New Balance - zainteresowanym zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej http://www.newbalance.pl/ NEWS  Ocena: 0 (0 głosów)

Twoja ocena (kliknij aby zagłosować)

ZOBACZ TAKŻE
 NEWSY
  2014-01-30 - Sztafetowy sukces Polaków...
  2012-01-24 - Polska sztafeta triumfuje...Komentarze czytelników - 5

podyskutuj o tym 

 
Autor: Arti, 2010-01-19, 20:37 napisał:
Gratulacje ! widać,że warunki nie były łatwe !!! Spisaliście się super !
 
Autor: golon, 2010-01-19, 21:23 napisał:
gratulacje chłopaki ! super wynik :-)
 
Autor: tdrapella, 2010-01-19, 22:31 napisał:
gratulacje! Dobry pocztek roku. Oby tak dalej. Tzrymam kciuki za dalsze sukcesy grupowe i indywidualne
 
Autor: Krzysiek_biega, 2010-01-19, 22:38 napisał:
Warunki były tak cięzkie że pradopodobnie gdyby coś takiego było w Polsce - to bieg chyba by się nie odbył (pomijając bieg katorżnika)
 
Autor: smolen1, 2010-01-20, 10:00 napisał:
Super wiadomość, świetna robota. GRATULACJE, JAKO POLAK Z KRWI I KOŚCI JESTEM DUMNY Z WAS!
 


Pamiętaj, że komentarze publikowane na łamach naszego serwisu podlegaja moderowaniu. Redakcja zastrzega sobie prawo kasowania wypowiedzi zawierajacych tresci obrazliwe, nakłaniajace do przemocy, rasistowskie oraz inne, których wymowa może budzić podejrzenia co do intencji autora. Usunięte moga być także komentarze nie na temat lub stanowiace reklamę produktów oferowanych bez współpracy z wydawca serwisu. Jesli w trakcie lektury napotkałes tresci budzace Twoje zastrzeżenia - skontaktuj sie z nami podajac szczegółowe informacje: moderowanie@itlmediagroup.pl