Kategoria: Biegi ultradystansowe / Artykul

  
 

28 stycznia, 21:29

Bigfut
Grzybowski, Krzysztof
Gorzów Wlkp.
Gorzowskie Towarzystwo Miłośników Biegania AMATOR

Przeczytano: 1924 razy

  

Relais Givres - wyprawa do Brukseli

Link 1: WYNIKI W FORMACIE EXCEL
Link 2: STRONA GTMB AMATOR GORZÓW WLKP.
Link 3: ENCYKLOPEDIA IMPREZ: ZAGRANICA - BELGIA


Na zdjęciu: start do biegu

      Pojechaliśmy do Brukseli w na wpół rezerwowym składzie: Agnieszka Serżysko-Napierała (Gorzów), Franciszek Wódka (Gorzów), Krzysztof Bukiel (Kostrzyn) oraz Tomasz Chawawko i Grzegorz Perka (obaj z Dębna).

Drużyna miała do pokonania dystans 44 km. Każdy zawodnik musiał przebiec 8 km indywidualnie i na koniec - cała ekipa dobiegała do mety pokonując 4-kilometrową pętlę. Bieg był rozgrywany w ciężkich warunkach: padał deszcz, wiał silny wiatr. 4-kilometrowa pętla - dość selektywna, mocno pofałdowana, o grząskim wskutek padającego deszczu podłożu. Błoto utrudniało szybkie pokonywanie trasy. Najlepsi zawodnicy uzyskiwali czasy średnio o 3 minuty gorsze w stosunku do startów w poprzednich latach. Nasza ekipa zajęła 22 miejsce na ponad 200 startujących sztafet, z czasem 3:17:02. Najbardziej utytułowany członek ekipy, Tomasz Chawawko (rekordzista świata w biegu 6-godzinnym), osiągnął jeden z najlepszych wyników spośród wszystkich startujących zawodników.

Wyniki członków naszej ekipy:
Agnieszka Serżysko-Napierała 41:40
Franciszek Wódka 34:23
Krzysztof Bukiel 35:43
Grzegorz Perka 35:08
Tomasz Chawawko 29:57

Czas łączny: 3:17:02

Utrudnieniem w realizacji wyjazdu była rezygnacja w ostatniej chwili dwóch znaczących zawodników oraz odmowa Urzędu Marszałkowskiego woj. lubuskiego sfinansowania wyjazdu. Dopiero w przeddzień wyprawy uzyskaliśmy pewność, że nasz udział w tej imprezie biegowej dojdzie do skutku. Wyjazd doszedł do skutku, dzięki przychylność władz Dębna, Kostrzyna n/O oraz sponsorów z Dębna, od których uzyskaliśmy środki niezbędne dla sfinansowania wyjazdu do Brukseli.

Chcielibyśmy podkreślić, że ofiarowane nam wyroby wędliniarskie zrobiły w Brukseli szczególną furorę.

Wsparcia udzielili nam:
- Burmistrz Miasta i Gminy Dębno
- Burmistrz Miasta Kostrzyn n/O
- Magis-Plastika. Marek i Jacek Krzciuk, Dębno
- Apteka - Alicja i Władysław Frankiewiczowie, Dębno
- Masarnia Łukasz Pisz, Dębno
- Sklepy "Puls" - PHU BeSTT, Dębno
- Lubuskie TKKF, Zielona Góra NEWS  Ocena: 0 (0 głosów)

Twoja ocena (kliknij aby zagłosować)


Komentarze czytelników - brak

skomentuj informacjePamiętaj, że komentarze publikowane na łamach naszego serwisu podlegaja moderowaniu. Redakcja zastrzega sobie prawo kasowania wypowiedzi zawierajacych tresci obrazliwe, nakłaniajace do przemocy, rasistowskie oraz inne, których wymowa może budzić podejrzenia co do intencji autora. Usunięte moga być także komentarze nie na temat lub stanowiace reklamę produktów oferowanych bez współpracy z wydawca serwisu. Jesli w trakcie lektury napotkałes tresci budzace Twoje zastrzeżenia - skontaktuj sie z nami podajac szczegółowe informacje: moderowanie@itlmediagroup.pl