Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 „Umysł Ultrasa historie polskich biegaczy ultradystansów” to zbiór rozmów z wybranymi pionierami biegów ultra w Polsce. Obecnie to jedyna książka zawierająca wywiady z prekursorami biegów ultra, którzy swoją przygodę biegową zaczynali w czasach kiedy w Polsce bieganie nie było jeszcze popularne. W tamtych czasach nie było dostępu do specjalistycznej wiedzy na temat biegów ultra. Wszystko co osiągnęli zawdzięczają własnej determinacji i wytrwałości w dążeniu do celu.

"Umysł Ultrasa" to książka nie tylko o bieganiu, treningach, wyjazdach na zawody i stawaniu na podium, ale także o problemach dnia codziennego, kontuzjach, chorobach i dramatach życiowych. To historie ludzi, którzy dzięki bieganiu pokonywali swoje problemy, walczyli ze słabościami, wzmacniali ciało i ducha. Ci biegacze pomimo wielu trudności wykręcali świetne wyniki, reprezentowali Polskę na arenach międzynarodowych w biegach m.in. 24-godzinnych i 48-godzinnych.

Wszystkie rozmowy przeprowadził z biegaczami autor Marcin Gapiński – biegacz amator, miłośnik ultradystansów.

W książce znajdziecie rozmowy z następującymi biegaczami:

- Zbigniew Malinowski,
- Henryk Czerniak,
- Jacek Łabudzki,
- Mirosław Wira,
- Irena i Mirosław Lasotowie,
- Edward Dudek,
- Tadeusz Spychalski.

Książka dostępna jest na stronie wydawcy - TUTAJ

Wpisz kod rabatowy ULTRA a otrzymasz aż 30% rabatu.

Rozmówcą otwierającym książkę został Zbyszek Malinowski – cesarz polskiego ultra. Król Spartathlonu. Zbyszek to człowiek o imponującym CV biegowym, niezwykle skromny i serdeczny biegacz, przyjaciel i dusza towarzystwa.

Jego historia biegowa miała początek zaledwie 30 lat temu, kiedy to w obawie przed wzrastającą masą ciała zaczął swoją przygodę z bieganiem. Od tego czasu biega. Przemierzył cały świat w poszukiwaniu co raz to trudniejszych i dłuższych biegowych wyzwań. Zresztą, przeczytajcie fragment rozmowy ze Zbyszkiem:

Znany jesteś z niesamowitych wyczynów biegowych na całym świecie. Jak to się stało, że brałeś i nadal bierzesz udział w najtrudniejszych biegach globu!

Moja przygoda z tymi biegami zaczęła się tak naprawdę dzięki przyjacielowi, Jackowi Łabudzkiemu. Poznaliśmy się w Szwajcarii, w Biel/Bienne, gdzie odbywał się bieg na 100 kilometrów. To była jego pierwsza setka, ja miałem ich kilka na koncie. On zaczął biegać dużo później niż ja i jest ode mnie kilka lat młodszy.

Obaj mamy troszkę duszę podróżniczą. Zaraz na początku znajomości doszliśmy do wniosku, że nasze wyjazdy będziemy traktować przede wszystkim jako wypady turystyczne, a bieganie będzie przy okazji. Jacek wyszukuje fajne, a zarazem trudne imprezy biegowe, na które, jeśli jest możliwość, jedziemy całą ekipą. Udało nam się w ten sposób zrealizować wiele podróży i biegów.


Stosowałeś jakieś specjalne diety, suplementy, superprodukty poprawiające wyniki?

Nigdy nie wprowadzałem ulepszeń w mojej diecie. Nie używam żeli, suplementów. Zawsze powtarzam, że jestem normalny - piję wódkę, jem tort i zagryzam kiełbasą. To samo powiedziałem kiedyś Krzysztofowi Ibiszowi, któremu udzieliłem wywiadu transmitowanego w telewizji - na żywo, z plaży w Kołobrzegu. Uśmiechnął się, słysząc o mojej diecie. Zresztą nie tylko on, współprowadząca też.

Bieganie jako terapia?

Oczywiście. Ludzie chodzą do psychologów, psychoanalityków po to, aby ich ktoś wysłuchał. Leczą w ten sposób swoją duszę. My – „dzięki bieganiu i spotkaniom z ludźmi podobnymi do nas”, nie potrzebujemy już nigdzie chodzić. No, chyba że do fizjoterapeuty, żeby nas poskładał po kontuzji. Jak ciało jest ok. to i z duszą wszystko w porządku, i na odwrót. Jesteśmy jednością. Tak ja to widzę.

Książkę możecie zamówić TUTAJ


1. Zbigniew Malinowski – król Spartathlonu2. Zbigniew Malinowski – u stóp króla Leonidasa (u góry), fragment różnorodnej trasy Spartathlonu (u dołu)3. Zbigniew Malinowski – Medale z 14 Spartathlonów (autor Marcin Gapiński)4. Zbigniew Malinowski – Sultan Marathon des Sables5. Zbigniew Malinowski – w trakcie La Ultra the High Himalaje (tuż za nim Jacek Łabudzki)6. 6. bigniew Malinowski nr 31 – Bajkał Maraton (-35*C)7. Zbigniew Malinowski – z nagrodą Kołobrzeżanina roku8. Zbigniew Malinowski – wybrane medale z najtrudniejszych biegów świata (autor Marcin Gapiński)Komentarze czytelników - 10podyskutuj o tym 
 

damiano88

Autor: damiano88, 2023-10-26, 15:10 napisał/-a:
Zdecydowanie polecam! w najbliższym czasie nic lepszego nie kupicie! Pozdrowienia dla Pana Marcina i wyrazy uznania za ciekawie stworzoną lekturę.

 

Admin

Autor: Admin, 2023-10-26, 17:03 napisał/-a:
Też polecam - jako krajowy produkt zawsze nam bliższy niż liczne zagraniczne edycje książek biegowych.

 

michu77

Autor: michu77, 2023-10-27, 07:51 napisał/-a:
Ciekawa lektura - również polecam.

 

edjasti

Autor: edjasti, 2023-10-27, 08:48 napisał/-a:
Książkę polecam, ciekawa, mam egzemplarz z autografami niektórych bohaterów. Autografami zdobytymi w ciekawych, niecodziennych okolicznościach. Fajnie czyta się książki o osobach, których zna się osobiście. Książka jako taka moim zdaniem już teraz jest ważna w światku biegowym. Z biegiem czasu wieszczę jej znaczącą pozycję w Biegowej Bibliotece Narodowej.

 

henry

Autor: henry, 2023-10-30, 10:13 napisał/-a:
To nie jedyna książka ,gdzie coś jest o mnie napisane ale polecam, w tej książce można czegoś się dowiedzieć, a głównie tego ,ze wyjazd na zachód to nie był tak prosty jak dzisiaj.

 

Henryk W.

Autor: Henryk W., 2023-11-10, 07:56 napisał/-a:
Zamówiono, zapłacono, przy najbliższej okazji zbiorę autografy znanych mi :)

 

DamianSz

Autor: DamianSz, 2023-11-10, 12:26 napisał/-a:
Znam kilku bohaterów tej książki, więc zachęca mnie to do kupienia. A jakie jeszcze ksiażki Heniu polecasz gdzie piszą między innymi o Tobie ?

 

henry

Autor: henry, 2023-11-10, 16:31 napisał/-a:
Jest jeszcze historia naszej gminy, tam piszą głównie o nas jako organizatorach biegu O Złoty Kłos, w książce Historia wrzesińskiego sportu jest kilka zdjęć ze mną i wszystkie moje rekordy, kilka razy jestem też wymieniany w różnych książkach dotyczących Ludowych Zespołów Sportowych, byłem 6 lat inspektorem RW Zrzeszenia LZS i zawodnikiem Orkanu Września.

 

Sawi

Autor: Sawi, 2023-11-23, 13:14 napisał/-a:
Moja książka już w drodze. Nie mogę się doczekać!

 

emka64

Autor: emka64, 2023-11-26, 07:35 napisał/-a:
Znam osobiście kilku bohaterów książki, z różnych powodów najbliższy jest mi Jacek Łabudzki.
Pamiętam jak koniecznie chciałem mieć z nim zdjęcie i biegać jak Jacek. Zdjęcie mam, dogonić się Go nie dało :)

 

 Ostatnio zalogowani
chris_cros
12:32
marianzielonka
12:19
anielskooki
12:06
przemek300
11:59
gskp1404
11:42
mariusz67
11:17
SZAFLAR
11:10
biegus.pl
10:53
Pędziwiatr
10:40
karhumek
10:16
LukaszL79
10:11
xaildx
10:06
INVEST
09:17
Jawi63
09:09
BORA
09:08
gpnowak
09:02
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |