Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 Wczoraj wieczorem dostałem email od organizatorów maratonu w Omanie. Miałem przyjemność wystartować tam w styczniu 2019 roku, i bardzo fajnie ten maraton wspominam. Trasa była może i raczej nudna, ale za to pogoda rozpieszczała - i to dosłownie: byłem tak rozpieszczony upałem, że ledwo dobiegłem na metę.

Co było w wiadomości przesłanej przez organizatorów? Oczywiście zaproszenie na kolejną edycję imprezy - odbędzie się ona 26 i 27 stycznia 2024, a więc już za pięć miesięcy. Byliście kiedyś w Omanie? Jeżeli nie byliście, to bardzo chcecie, a jeżeli byliście to już wiecie: będzie po królewsku !!

Organizatorzy szykują całkiem spore wydarzenie, bo wystartować ma wg planów aż 15 tysięcy osób. Ale spokojnie, spokojnie - bez paniki. W tę liczbę na sto procent wliczani są zarówno uczestnicy maratonu, półmaratonu, biegu na 10 kilometrów oraz wszelakich dystansów dla dzieci małych, mniejszych i całkiem małych - wręcz tyciutkich. W 2019 roku w maratonie pobiegło niecałe 300 osób. A więc szczególnie ciasno na trasie nie było.

Musze przyznać, że przeczytawszy email trochę zatęskniłem za Omanem. Nie zwiedziłem go należycie, a mapa mojej ówczesnej podróży świeci do dziś wielkimi białymi plamami. Chciałbym tam wrócić - choć niekoniecznie na maraton w Muskacie. Ponowny start w imprezie, w której już biegłem to chyba zbyt wielka ekstrawagancja. Ale może jest tam organizowany jakiś inny bieg? Kiedyś słyszałem o ultramaratonie w tamtejszych górach. Gdyby był jakiś rozsądnie krótki dystans towarzyszący - np. 50 km - to może ktoś z Was ma ochotę się wybrać we wspólną podróż? Daleko nie jest...

Jeżeli mielibyście ochotę, to koniecznie dajcie znać - pakujemy namioty i w drogę !!! Mam już pomysły na trasę: wiem co zwiedzić, i którędy. Jest kilka takich miejsc, w które muszę wrócić, i kilka innych - do których nie udało się za pierwszym razem dojechać.

Maraton w Omanie był moim 26 krajem, ale dopiero teraz zmontowałem film z tej imprezy - więc ma on nienaturalny numer 51. Takich zapomnianych maratonów w odległych krajach, które wciąż czekają na publikację, mam jeszcze kilkanaście. Powoli i z mozołem do nich siadam.

Filmy, które doczekały się już publikacji znajdziecie na poniższej mapie:Zapraszam do odwiedzenia kanału - ZOBACZKomentarze czytelników - brakskomentuj materiał

 Ostatnio zalogowani
japaszk
09:48
arturM
09:46
Admin
09:46
lukasz.tatys
09:45
Wojciech
09:38
biegacz54
09:28
Borrro
09:25
Leno
09:17
BOP55
09:04
michu77
08:39
bobparis
08:37
platat
08:02
mariuszkurlej1968@gmail.c
07:55
Gapiński Łukasz
07:39
Magnus
07:27
Tyberiusz
07:23
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |