Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Smartwatch sportowy – czym się cechuje? Jak wybrać idealny?
Inteligentne zegarki – do niedawna niedostępne, kosztowne i wymagające ogromnej wiedzy technicznej, teraz są znacznie przystępniejsze i prostsze w obsłudze. Nie powinna dziwić zatem ich popularność na rynku i to zarówno wśród osób aktywnych fizycznie, jak i tych, którzy wykorzystują ich funkcjonalność podczas pracy biurowej. Dowiedz się, czym jest smartwatch sportowy męski i damski oraz to, jak wybrać ten idealny.

Czym jest smartwatch sportowy?

Czym cechują się smart zegarki sportowe?

Jak wybrać odpowiedni zegarek sportowy typu smart?

Smartwatche sportowe – ciekawe funkcje dla sportowcaCzym jest smartwatch sportowy?


Standardowe zegarki jedynie wskazują godzinę, czasami także aktualną datę, podczas gdy smartwatche to tak naprawdę niewielki gadżet technologiczny zbliżony nie do standardowego zegarka, a do nowoczesnego smartfona. Znajdziemy w nich bowiem w zasadzie wszystko – od funkcji ułatwiających kontakt z innymi ludźmi, poprzez serwisy społecznościowe, aż na słuchaniu muzyki kończąc.

Niewielkie wymiary sprawiają jednak, że inteligentny zegarek to doskonały wybór także dla sportowców. Szczególnie dla takich, którzy nie mają jak nosić przy sobie podczas treningu dużego smartfona. Sportowy smartwatch to niezbędnik dla każdego aktywnego mężczyzny oraz kobiety, którzy chcą mieć dostęp do zewnętrznego świata podczas treningu, np. skontaktować się z kimś w razie potrzeby (w przypadku niektórych wariantów), lecz także potrzebują analizowania i kontrolowania swoich postępów oraz aktywności fizycznej. Inni z kolei noszą co prawda przy sobie również telefon, lecz smartwatch dzięki możliwości monitorowania pracy serca może pomóc w osiąganiu coraz lepszych wyników.

Czym cechują się smart zegarki sportowe?


Każdy zegarek sportowy damski i męski oczywiście wskazuje godzinę i wyświetla datę. Ponadto nosi się je na nadgarstku, podobnie jak zegarek analogowy. Na tym się jednak kończy ich podobieństwo, a zaczynają się różnice.

Każdy smartwatch damski sportowy oraz męski opiera się na systemie operacyjnym, dlatego można na nim – tak samo jak w telefonie – zainstalować dodatkowe aplikacje lub używać tych preinstalowanych przez producenta.

Charakterystyczną cechą wyróżniającą modele dla aktywnych od zwykłych smartwatchy użytkowych jest ich odporność na zużycie, uszkodzenia mechaniczne oraz intensywną eksploatację. Bez większego problemu wytrzymują częste upadki ze względu na absorbującą uderzenia konstrukcję. Świetnie odprowadzają ze skóry pod paskiem pot oraz wilgoć, a sam pasek dzięki wykonaniu go głównie z silikonu nie brudzi się nawet podczas wielogodzinnej aktywności fizycznej. A nawet jeśli, to bez problemu można go umyć pod bieżącą wodą, podobnie zresztą jak niektóre zegarki sportowe z funkcją całkowitej wodoszczelności. Taką charakterystykę mają wszystkie smartwatche oferowane na https://www.euro.com.pl/smartwatch,rodzaj_1!damski.bhtml

Jak wybrać odpowiedni zegarek sportowy typu smart?Wybierając odpowiedni dla siebie zegarek sportowy, kieruj się kilkoma zasadami istotnymi z punktu widzenia użytkownika, w tym:

1. Wielkością ekranu – im większy ekran, tym lepsza widoczność najmniejszych detali. Niestety wraz z nim rosną także wymiary smartwatcha, przez co warto ten parametr dostosować do swoich oczekiwań oraz rodzaju uprawianego sportu. Co do ekranu, wybierz AMOLED lub OLED. To matryce zapewniające prawdziwą, głęboką czerń.

2. Funkcjonalnością – funkcje sportowe mają decydujący wpływ na wybór odpowiedniego modelu. Warianty wodoszczelne sprawdzą się najlepiej np. podczas pływania, inne z kolei podczas treningów na siłowni, a jeszcze inne – podczas przygotowywania się do maratonu. Wynika to głównie np. z rodzaju danych pobranych i później analizowanych przez urządzenie. Warto, aby wśród obsługiwanych sportów znajdował się ten, który uprawiasz zawodowo lub hobbystycznie.

3. Wyglądem – nie bez znaczenia jest także wygląd. Każdy damski i męski smartwatch sportowy powinien spełniać Twoje oczekiwania pod kątem jego wyglądu. Na rynku znajdziesz tysiące modeli. Jedne charakteryzują się elegancką estetyką, inne są stonowane i nie zwracają na siebie żadnej uwagi, a jeszcze inne – kolorowe i wzorzyste.

Każdy smartwatch sportowy warto kupować wyłącznie w sprawdzonych sklepach, np. https://www.euro.com.pl/smartwatch.bhtml. Bogata oferta w połączeniu z oryginalnymi produktami sprawia, że zegarków typu smart nie warto szukać gdziekolwiek indziej.

Smartwatche sportowe – ciekawe funkcje dla sportowcaPrawie każdy smartwatch sportowy ma kilka niezwykle interesujących funkcji, w tym:

1. Programy treningowe – dzięki nim możesz analizować zachowanie swojego ciała oraz monitorować postępy na ekranie podłączonego do zegarka smartfona lub komputera. Dane zapisywane i analizowane są na bieżąco, dzięki czemu możesz szybko reagować na wszelkie niepokojące sygnały obniżenia sprawności swojego ciała.

2. Monitorowanie zdrowia – prawie każdy zegarek sportowy ma także kilka funkcji prozdrowotnych, w tym mierzenie pulsu lub EKG (jak w przypadku Apple Watch), które umożliwia wykrycie arytmii. Możesz nawet ustawiać alarmy i podejmować działania w razie wykrycia nieprawidłowości sercowo-naczyniowych. Zegarki z logotypem nadgryzionego jabłka w dobrej cenie znajdziesz na https://www.euro.com.pl/smartwatch,_Apple.bhtml

3. Nawigacja – niektóre modele mają także wbudowaną nawigację. Dzięki niej możesz sprawdzić przebieg swojej trasy i porównać czas jej pokonania z danymi historycznymi.

Liczba funkcji jest w zasadzie nieograniczona, dlatego podczas wyboru smartwatcha warto określić swoje oczekiwania i zakupić wariant dopasowany idealnie do Twojego trybu życia. A jest w czym wybierać!Komentarze czytelników - brakskomentuj materiał

 Ostatnio zalogowani
RobertLiderTeam
10:06
rys-tas
09:54
marianzielonka
09:50
japaszk
09:48
arturM
09:46
Admin
09:46
lukasz.tatys
09:45
Wojciech
09:38
biegacz54
09:28
Borrro
09:25
Leno
09:17
BOP55
09:04
michu77
08:39
bobparis
08:37
platat
08:02
mariuszkurlej1968@gmail.c
07:55
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |