Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Pragnę poinformować, że ze względu na ewolucję rynku biegowego w Polsce - będącą konsekwencja zarówno zmian wynikających z pandemii covid-19 jak i rosnącej inflacji - zmuszeni zostaliśmy do zmian w zasadach funkcjonowania kalendarza imprez biegowych, który stanowi trzon informacyjny naszego portalu. Poniżej przedstawiam Państwu najważniejsze zmiany:

1. Widoczność danych

Do tej pory wszystkie informacje o zawodach sportowych były wyświetlane publicznie; tzn. zarówno osoby zarejestrowane, jak i niezarejestrowane w naszym portalu widziały wszystkie wprowadzone dane. Od dnia 2 stycznia 2023 roku część informacji będzie wyświetlana wyłącznie osobom zarejestrowanym.

Osoby niezarejestrowane będą widziały następujące pola: data zawodów, miejsce zawodów, główna nazwa zawodów, główny dystans zawodów.

Osoby zarejestrowane będą widziały dodatkowo pozostałe informacje: link internetowy do imprezy, dodatkowe nazwy zawodów, przewidywaną wielkość imprezy, dodatkowe dystanse, dane kontaktowe (telefon, adres email) oraz pliki z regulaminami itd.

W związku z powyższymi zmianami osoby zalogowane nie odczują żadnych zmian w zakresie dostępu do informacji.

2. Widoczność danych - kampanie reklamowe

Zawody sportowe, których organizatorzy współpracują z naszym portalem będą wyświetlać wszystkie dane o imprezie także dla niezarejestrowanych czytelników.

3. Nazwy zawodów

Od 2 stycznia 2023 roku nazwy zawodów sportowych muszą spełniać dodatkowe kryteria. Nazwa główna zawodów musi być jednoznacznie sprecyzowana i zamknięta – nie może zawierać dodatkowych informacji. W ramach bezpłatnych wpisów nie ma możliwości podawania w nazwie zawodów sponsorów wydarzenia (także tytularnych). W nazwie nie może znajdować się informacja o lokalizacji ani roku wydarzenia. Nazwa główna nie może być także złączeniem kilku nazw. Nie stosujemy dodatków rodzaju „Międzynarodowy” czy „Ogólnopolski”. Nie jest dopuszczalne podawanie nazw wielkimi literami.

Nieregulaminowe części wpisów w nazwach będą usuwane podczas moderowania.

Przykłady:

16 Bieg o Koronę Króla Artura – prawidłowa nazwa
16 FIAT POLAND Bieg o Koronę Króla Artura – nieprawidłowa nazwa

Bieg Szczęśliwej Skarpetki – prawidłowa nazwa
Bieg Szczęśliwej Skarpetki 2023 – nieprawidłowa nazwa

XI Bieg po Zdrowie – prawidłowa nazwa
XI Bieg po Zdrowie w Baranowie – nieprawidłowa nazwa

Biegamy dla Krzysia – prawidłowa nazwa
Biegamy dla Krzysia Leśne Grand Prix – nieprawidłowa nazwa

Bieg Wiosny – prawidłowa nazwa
Ogólnopolski Bieg Wiosny 2023 w Myleszycach – nieprawidłowa nazwa

Run Twardzieli – prawidłowa nazwa
RUN TRAWDZIELI – nieprawidłowa nazwa

Nietypowe nazwy są akceptowane wyłącznie w przypadku współpracy organizatorów wydarzenia z portalem MaratonyPolskie.PL

4. Linki internetowe

Od dnia 2 stycznia 2023 każdy bezpłatny wpis imprezy do kalendarza może korzystać wyłącznie z jednego - głównego - linku internetowego. Link taki jest wyświetlany zarejestrowanych czytelnikom. Pozostałe linki do stron związanych z wydarzeniem dostępne są wyłącznie w ramach kampanii reklamowych.

5. Kampanie reklamowe

Ceny kampanii reklamowych, ich zakresy oraz zasady współpracy z naszym portalem nie ulegają zmianie. Koszt podstawowego pakietu reklamowego o nazwie BIEG to 500 pln netto (615 pln brutto) - cena ta nie uległa zmianie od 2012 roku. Warto zauważyć, że koszt 500 złotych to cena odpowiadająca obecnie zaledwie kilku pakietom startowym i zwraca się już po "pozyskaniu" dzięki reklamie na naszych łamach kilku uczestników.

Nawet w przypadku tego najtańszego pakietu reklamowego organizatorzy wydarzenia zyskują szereg możliwości promocji imprezy:

- nie stosują się do imprezy obostrzenia związane z nazewnictwem wydarzenia,

- wszystkie informacje o ich imprezie są widoczne w kalendarzu bez potrzeby logowania się czytelników do portalu,

- organizatorzy mają możliwość publikacji trzech materiałów prasowych (2 x zaproszenie na zawody + relacja po biegu),

- impreza znajdzie się na stronie głównej portalu w liczniku dni do biegu,

- przy zawodach wyświetlany będzie link do elektronicznych zgłoszeń,

- wpisy w kalendarzu oraz w materiałach prasowych uzupełnione zostaną o schemat opłat startowych wraz z harmonogramem ich zmian,

- wpis w kalendarzu i w materiałach prasowych uzupełniony zostanie o wykres frekwencji OPEN,

- emitowany będzie baner MAŁY (300x150),

- emitowany będzie baner PLAKAT (550x550-750),

- po zakończeniu kampanii reklamowej organizatorzy otrzymają raport z emisji materiałów reklamowych w formacie PDF.

W ramach kampanii reklamowych SPRINT (kosztujących dodatkowe 500 pln netto / miesiąc) imprezy są promowane w kalendarzu biegów poprzez ich wyświetlenie na szczycie wyników wyszukiwania.W związku z wprowadzonymi zmianami liczę na Waszą wyrozumiałość. Niestety utrzymanie portalu kosztuje i alternatywą dla obecnych zmian mogłoby być tylko wprowadzenie płatnych wpisów w kalendarzu - czego jednak chcielibyśmy uniknąć za wszelką cenę.Komentarze czytelników - 9podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2023-01-02, 12:44 napisał/-a:
W ramach uzupełnienia: obecnie dostępny ekran danych wyświetlających informacje w kalendarzu jest częściowo roboczy, i zostanie zmieniony.

 

pierwszy

Autor: pierwszy, 2023-01-03, 16:01 napisał/-a:
w jaki to sposób covid i inflacja przyczyniły się do zmiany informacji zawartych w kalendarzu

 

Admin

Autor: Admin, 2023-01-03, 16:04 napisał/-a:
W taki, że jest mniej kampanii reklamowych i są mniejsze budżety reklamowe, a utrzymanie wszelkich działalności na rynku kosztuje dużo więcej niż przed zapaścią covidową. Więc krótko mówiąc: finansowe realia - nie stać już portalu na świadczenie bezpłatnych korzyści organizatorom. I uprzedzam komentarz: wcale się z tego powodu nie cieszę.

 

INVEST

Autor: INVEST 83, 2023-01-04, 13:49 napisał/-a:
Cześć Michał.
Rozumiem w pełni działania podjęte z Twojej strony.
Wszystko drożeje, biegów i biegaczy statystycznie jest coraz mniej. Nie wydaje mi się jednak aby skracanie nazw czy usuwanie z nazwy sponsorów tytularnych przyniosło jakiś efekt. Lepszym działaniem byłyby indywidualne rozmowy z organizatorami i składanie im ofert na współpracę - jednorazową czy długoterminową.

Na chwilę obecną wygląda to tak (z punktu widzenia użytkownika portalu i biegacza czyli mojego), że jest Półmaraton Wrocław ale już nie wiem który z kolei bo nie wpisałeś mi numeru a np. Bieg Wedla jest zapisany jako XVIII Bieg i nic więcej.
Za pół roku jak wejdę na listę biegów to nie będę w ogóle nic wiedział co jest co.
JW

 

Admin

Autor: Admin, 2023-01-04, 16:30 napisał/-a:
Jeżeli organizatorom nie zależy na tym, by ich nazwa zawierała sponsora, by mogli zamieszczać materiały prasowe, banery i kupę innych rzeczy - a kosztuje to raptem 3-4 pakiety startowe na ich bieg, to tym bardziej nie może zależeć na tym mi jako właścicielowi portalu. Bo dlaczego ma mi zależeć na tym?

Jak zamknę portal tak jak zamykane są pizzerie, to będziesz wiedział jeszcze mniej :-)

 

J@rek

Autor: J@rek, 2023-01-04, 17:10 napisał/-a:
Witam, wiadomo że wszystko kosztuje i nic nie ma za darmo więc idąc tym tropem może należny wprowadzić symboliczną opłatę dla chętnych korzystania z portalu. Obecnie jest zarejestrowanych ponad 11 tys użytkowników MP z czego spora grupa już od lat tu nie zagląda. Admin miałby zysk i nie trzeba byłoby zamykać "pizzerii". :-)

 

Alek

Autor: Alek, 2023-01-12, 19:28 napisał/-a:
Jestem za opłatą i za umożliwieniem dla płacących do pełnego korzystania z portalu. Pozostali winni widzieć okrojone informacje. Nie chodzi przecież o to aby się portal "zamknął". Każdy z zewnątrz powinien mieć możliwość wejść i przeglądać wieloletnie już zasoby. Uważam, że archiwalia powinny być ogólnodostępne, a to o czym pisał Michał powinno być "komercyjne".

 

Szamot

Autor: Szamot, 2023-01-15, 18:23 napisał/-a:
Pierwszy raz w tym roku wszedłem na forum i od razu taka zła wiadomość. No, ale zwykle w nowym roku należy się spodziewać zmian, nie zawsze korzystnych. Szkoda, że chociaż linków do zapisów nie ma. Pewnie teraz w kalendarzu będzie w ogóle widniało mniej biegów (bez względu na to z jak okrojonymi informacjami). Niektórych imprez trzeba będzie szukać na stronach firm co prowadzą zapisy. Na szczęście nie ma ich chyba dużo.

 

Admin

Autor: Admin, 2023-01-15, 19:56 napisał/-a:
Przecież jest Pan zalogowany, więc żadne ograniczenia Pana nie dotyczą :-) Firm mierzących czasy i prowadzących zapisy jest około trzydziestu.

 

 Ostatnio zalogowani
Admin
14:54
biegacz54
14:49
ojek
14:48
El Aktywny
14:43
Januszz
14:05
Andrea
13:56
rys-tas
13:55
BiegowyPodróżnik
13:41
scibut
13:41
POZDRAWIAM
13:39
henry
13:39
kostekmar
13:18
chris_cros
13:03
ADEA Team
13:02
Dziolek
12:52
Maciej WuWu
12:43
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |