Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Dieta osób uprawiających sport (zarówno amatorsko, jak i zawodowo) musi być dostosowana do zwiększonego zapotrzebowania energetycznego organizmu. Nie zawsze możliwe jest dostarczenie wraz z posiłkami wszystkich niezbędnych składników odżywczych, aby nadwyrężona tkanka mięśniowa była w stanie szybko się zregenerować. Z pomocą przychodzą wówczas suplementy diety.Zasady żywieniowe, o jakich powinien pamiętać sportowiec

Jeśli uprawiasz sport, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że komponowane posiłki muszą być bardziej kaloryczne niż w przypadku osób, które nie są aktywne fizycznie. To jednak nie wszystko! Powinieneś ograniczyć żywność przetworzoną i szkodliwe fast foody. Nie możesz również zbyt często sięgać po słodycze, w tym przede wszystkim po słodkie i gazowane napoje. Zamiast tego postaw na posiłki warzywno-owocowe. W celu nawodnienia organizmu sięgaj po wodę i izotoniki. Dlaczego to tak ważne? Składniki dostarczane organizmowi wraz z posiłkami bezpośrednio wpływają na wyniki osiągane w sporcie i tempo regeneracji organizmu po każdym treningu.

Za zapasy energetyczne niezbędne do wydajnej pracy mięśni i mózgu odpowiada magazynowany w tkankach glikogen. Jeśli planujesz wziąć udział w maratonie albo podnosisz ciężary, zwróć uwagę, by w Twoich posiłkach węglowodanowo-białkowych nie mniej niż 50–75 proc. stanowiły węglowodany. Dzięki temu unikniesz nagłych spadków energii, co może mieć wpływ na Twoją wydajność i tym samym na osiągane wyniki.

Dlaczego suplementacja w diecie sportowca jest tak ważna?

Co zrobić, gdy stres przed wymagającym treningiem zniechęca cię do jedzenia i uniemożliwia zmagazynowanie niezbędnej energii? Jak wspomóc organizm w procesie regeneracji? Warto w takich sytuacjach sięgnąć po suplementy diety.

Pamiętaj, by poza preparatami zawierającymi witaminy i substancje mineralne korzystać z tych, które wspierają regenerację tkanki mięśniowej. Ważne też, aby odbudowywały nadmiernie obciążone struktury stawowe.

Poszukując odpowiednich dla siebie suplementów diety, sięgnij po olej CBD, który znajdziesz na stronie producenta: cannabigold.pl/cannabigold-sport. Stosują go gwiazdy światowego sportu, by wspomóc organizm w procesie regeneracji, oraz w celu zmniejszenia dolegliwości związanych z tzw. przetrenowaniem, aby szybciej wrócić do aktywności fizycznej. Olej konopny można przyjmować bezpośrednio do ust lub zastosować jako dodatek do proteinowych shake’ów, energetycznej owsianki, a nawet do pełnych witamin sałatek i koktajli owocowych. Dzięki temu posiłki stają się bardziej wartościowe odżywczo i zyskują ciekawy, ziemisty smak, przywodzący skojarzenie z orzechami.

Korzystny wpływ na zdrowie sportowca mają kwasy tłuszczowe MCT, które znaleźć można w oleju kokosowym MCT. Szybko wchłaniane są przez krwiobieg, dodając energii, która niemal natychmiast zużywana jest przez organizm na bieżące potrzeby. Dzięki temu zapasy glikogenu w tkankach nie są nadmiernie uszczuplane.

Do suplementacji sportowca warto włączyć kreatynę. Ma ona na celu rozbudowę tkanki mięśniowej i jednocześnie redukcję tkanki tłuszczowej. Poprawia wydolność energetyczną organizmu, dzięki czemu napięcie mięśni po treningu nie jest aż tak doskwierające.Komentarze czytelników - brakskomentuj materiał

 Ostatnio zalogowani
."RoBsoN".
23:39
seba1
22:35
damiano88
22:32
marianzielonka
22:24
mirotrans
22:20
czewis3
21:45
Namor 13
21:16
michu77
21:07
arturM
21:06
heineken
20:40
INVEST 83
20:38
42.195
20:24
Admin
20:19
Jarek42
20:19
marek_h
20:15
crespo9077
19:47
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |