Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 


Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce stale rozwija się od 2017 roku, kiedy to została wprowadzona ustawa hazardowa. Wśród legalnych podmiotów pojawia się wiele nowych firm, dlatego też nic dziwnego, że pozytywnie wpływa to na ofertę, którą otrzymują gracze. W dzisiejszym tekście omówimy ewentualną możliwość typowania maratonów. Zapraszam do czytania.

Nowości w ofercie zakładów bukmacherskich

Rozwój rynku zakładów bukmacherskich sprawia, że firmy muszą walczyć o klienta, a to generuje korzyści dla samych graczy. Jedną z nowości, która w ostatnim czasie zaczęła pojawiać się w zakładach sportowych, są maratony. Jak i gdzie można obstawiać biegi maratońskie na całym świecie? Ofertę zakładów bukmacherskich w tej dyscyplinie ma kilku legalnych bukmacherów, a jednym z nich jest Superbet. Jedna z 23 firm znajdujących się na stronie Ministerstwa Finansów.

Oferta Superbet Zakłady Bukmacherskie ciągle ulega zmianie, ponieważ co jakiś czas pojawiają się typy na nowe dyscypliny, o których wcześniej ciężko było nawet pomyśleć.

Maratony – kluczowe czynniki przy obstawianiu

Typowanie maratonów, podobnie, jak innych sportów ma pewne schematy i czynniki, które można wziąć pod uwagę. Na przykładzie piłki nożnej decydujące może być to miejsce rozgrywania rywalizacji sportowej i podobnie jest w tym przypadku.

W biegach maratońskich sporą uwagę warto by było przykładać do lokalizacji, klimatu i poszczególnych cech zawodników. W poradniku typera być może znalazłaby się informacja, że zawodnicy z krajów Afrykańskich lepiej poradzą sobie w gorącym klimacie, gdzie bieg rozgrywa się przy +30 stopniach. Jest to na pewno aspekt, na który powinno się zwracać uwagę przy typowaniu i w drugą stronę podobnie. W bardzo niskiej temperaturze prawdopodobnie lepiej poradzą sobie biegacze, którzy są przyzwyczajeni do takich warunków, więc w zależności od miejsca rozgrywania rywalizacji biegacze często dokonują odpowiedniej selekcji, a zakłady bukmacherskie i ich analitycy zwracają na to uwagę.

Kolejny aspekt to już pogoda, jednak w ograniczeniu do konkretnego dnia. Nie chodzi tutaj o klimat, tylko dokładne warunki, w jakich zmagać się będą zawodnicy. Nie ma wątpliwości, że deszcz, a także inne opady atmosferyczne, które wzmagają ryzyko kontuzji negatywnie wpływają na przebieg rywalizacji. W takich maratonach zazwyczaj mamy większe przetasowania, dlatego też pojawiają się inne opcje, niż typowania dokładnych wyników na podium, czy też zwycięzcy.

Decydującym czynnikiem może być również profil trasy. Podobnie, jak w wyścigach kolarskich, czy też sportach motorowych – mogą być miejsca, gdzie jednym biegaczom lepiej pasuje profil trasy, a innym gorzej. W przypadku wielu podbiegów, a także górek być może warto zwrócić uwagę na zakłady bukmacherskie dotyczące zawodników, którzy radzą w tym sobie najlepiej. Natomiast, gdy mamy do czynienia z płaską trasą, tutaj również są specjaliści, którzy mogą zdominować rywalizację w swoich ulubionych warunkach.

Przy obstawianiu maratonów ewentualnie można poczekać do ostatniej chwili, gdyby miało się okazać, że jeden z zawodników podczas rozgrzewki doznał kontuzji, która ostatecznie wyeliminowała go ze startu.


Na co zwrócić uwagę przy obstawianiu maratonów?

- Pogoda
- Trasa
- Klimat
- Aktualna forma zawodników


ZOBACZ podsumowanie TOP10 najszybszych maratończyków w Polsce i na świecie ad 2021

Zakłady bukmacherskie na maratony – co można obstawiać?

W związku z tym, że jest wiele czynników, które mogą decydować o wygranej w wyścigu podczas biegu maratońskiego, oferta legalnych zakładów bukmacherskich zazwyczaj gwarantuje szeroki wybór zdarzeń.

Oprócz zakładów podstawowych, czyli tych, które dotyczą zwycięzcy biegu, istnieje opcja obstawienia również miejsca na podium, a także dokładną kolejność. Coraz większą popularnością cieszą się także zakłady w rynkach H2H, czyli popularne Head to Head, co w wolnym tłumaczeniu oznacza rywalizację dwóch konkretnych zawodników i zakład dotyczy tylko miejsc, które zajmie określona dwójka.

W ofercie zakładów bukmacherskich nie brakuje również zakładów specjalnych. Im bardziej popularny maraton, na przykład podczas Igrzysk Olimpijskich, tym więcej dostępnych propozycji dla zainteresowanych. Klienci zakładów bukmacherskich dostają więcej możliwości, a tym samym wpływa to na popularność bukmachera wśród określonej publiki.


Zdarzenia dostępne przy obstawianiu maratonów:

- Pojedynki H2H
- Zwycięzca
- Miejsca na podium
- Zakłady specjalne


Superbet – maratony i inne sporty.

Zakłady bukmacherskie Superbet to jeden z 23 bukmacherów, którzy są dostępni na polskim rynku. Warto także podkreślić, że jest to firma, która legalnie świadczy usługi na terenie naszego kraju, ponieważ otrzymała licencję od Ministerstwa Finansów. Oznacza to, że nie trzeba obawiać się o swoje bezpieczeństwo, a także kar finansowych, które mogą grozić za korzystanie z usług nielegalnych podmiotów.

W ofercie zakładów bukmacherskich Superbet oprócz maratonów można znaleźć również wiele innych wydarzeń sportowych. Najpopularniejsze są oczywiście typy piłkarskie, które regularnie generują olbrzymie zainteresowanie wśród graczy, czy to podczas rozgrywek Ekstraklasy, czy Ligi Mistrzów. Piłka nożna to perła w koronie bukmacherów, a pod tym kątem Superbet znajduje się w czołówce na podstawie opinii graczy.

W związku z sukcesami Igi Świątek w Polsce popularne są również zakłady tenisowe. Całkiem nieźle radzi sobie też Hubert Hurkacz, więc nic dziwnego, że zakłady sportowe przykładają uwagę do tego typu propozycji przy turniejach Wielkiego Szlema i nie tylko.

Zimą bardzo ważna jest również oferta na skoki narciarskie. W obecnym sezonie Kamil Stoch i spółka nie radzą sobie najlepiej, jednak pomimo to, bukmacherzy na każdy konkurs Pucharu Świata mają wiele dostępnych możliwości.

W 2021 roku odbyły się również Igrzyska Olimpijskie i na podstawie porównania tego, co oferowali bukmacherzy – z pełnym przekonaniem mogę napisać, że Superbet znajdował się w czołówce notowań. Topowe kursy, a także szeroka oferta pozytywnie wpłynęły na odbiór tego bukmachera.

Superbet to nie tylko szeroka oferta, ale również wysokie kursy bukmacherskie i atrakcyjne bonusy. U tego operatora na start istnieje opcja skorzystania z pakietu różnych możliwości, czyli zakładu bez ryzyka, bonusu od depozytu, a także freebetu. Dla graczy dostępne są również okolicznościowe promocje związane z konkretnymi wydarzeniami. Wszystko dostępne w zakładce PROMOCJE. Cała oferta jest legalna i stworzona zgodnie z ustawą hazardową.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95Komentarze czytelników - brakskomentuj materiał

 Ostatnio zalogowani
Gapiński Łukasz
12:28
kostekmar
12:10
Mr.jogger
12:06
M1chaLL
11:34
wichrowiak
11:15
runner
11:13
lupusfalco
10:59
Le¶ny Dziadek
10:47
cumaso
10:09
GrazynaKS
10:07
biegacz54
10:01
suchciel
09:58
kirc
09:46
jarek 105 kg
09:36
GriszaW70
09:14
tomasso023
08:54
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |