Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

   


Rosnąca konkurencja na rynku zakładów bukmacherskich jest dość istotną wiadomością dla graczy, którzy otrzymują coraz więcej możliwości do obstawiania. Jednym z najnowszych „nabytków”, który coraz częściej pojawia się w ofertach u bukmacherów, są maratony. Jakie są ewentualne możliwości typowania poszczególnych wyścigów i co należy o nich wiedzieć?

Biegi długodystansowe (maratony) – czym są?

Maraton to nic innego, jak bieg o długości 42 kilometrów i 195 metrów. Dla wielu osób przebiegnięcie maratonu jest życiowym celem, a dla innych niemożliwym do osiągnięcia heroizmem. Nazwa M=maraton pochodzi od greckiego miasta, ponieważ według Herodota po zwycięskiej bitwie Greków z Persami, taki dystans musieli pokonać biegiem Grecy, aby ratować Ateny, do których zmierzała Perska flota. W rzeczywistości dystans między Maratonem a Atenami wynosi 37 kilometrów. Na pierwszych Igrzyskach Olimpijskich dystans maratonu wyniósł 40 kilometrów, jednak w Londynie powiększono go o 2195 metrów.

Za najstarszy maraton nowożytny uznawane są zawody w Bostonie, gdzie pierwsza edycja rozpoczęła się w 1897 roku, natomiast w Europie są to Koszyce.

Maratony obecnie odbywają się w wielu krajach na całym świecie - ZOBACZ


Męskie rekordy świata w maratonie:

- Rekord świata: Eliud Kipchoge – Kenia – czas: 2 godziny, 1 minuta i 39 sekund w Berlinie (2018)

- Rekord Europy: Bashir Abdi – Belgia - czas: 2 godziny, 3 minuty i 36 sekund w Rotterdam (2021)

- Rekord Polski: Henryk Szost – Polska – czas: 2 godziny, 7 minut i 39 sekund w Otsu (2012)


Maratony u bukmacherów

Rozwój rynku zakładów bukmacherskich wpływa pozytywnie na możliwości, które otrzymują gracze. Rosnąca popularność poszczególnych dyscyplin wpływa na ich dostępność, jednak nie ma również wątpliwości, że każdy z nowych operatorów szuka niszy, na której może się wybić, a także zdobyć popularność sympatyków konkretnej dyscypliny.

Obecnie na polskim rynku znajduje się kilka podmiotów, które oferują legalne zakłady bukmacherskie na maratony i mowa tutaj nie tylko o Igrzyskach Olimpijskich, które regularnie kończy bieg maratoński. Należy pamiętać jednak, że maratony można obstawiać tylko u legalnych bukmacherów, a co za tym idzie – firm, które posiadają licencję Ministerstwa Finansów, na przyjmowanie i udzielanie zakładów bukmacherskich w naszym kraju. Jeśli ktokolwiek zdecyduje się na skorzystanie z usług nielegalnego operatora, to złamie prawo i będą mu za to groziły poważne konsekwencje.

Oferta zakładów bukmacherskich na maratony?

W ofercie zakładów bukmacherskich na maratony dominują rynki główne, w których możliwe jest wskazanie zwycięzcy, a także kolejnych stopni podium. Nie jest to jednak łatwe zadanie, ponieważ z reguły na starcie znajduje się wielu wyrównanych zawodników i ciężko przewidzieć, który z nich ostatecznie okaże się najlepszy. Pamiętajmy, że w maratonach kluczowy wpływ może mieć aktualna forma, a także dyspozycja dnia. Te dwa czynniki odgrywają w nich ogromną rolę.

Obecnie pod kątem oferty na maratony najlepiej wypadają dwie firmy, czyli BETFAN oraz STS. Jest to dwóch bukmacherów, którzy zdaniem miłośników zakładów mają najlepsze oferty na te wydarzenia. Dlaczego? Informacje wskazują, że możliwe jest tam obstawienie nie tylko podstawy, ale również pojedynków h2h. Co to oznacza? Załóżmy, że na linii startu znajduje się 100 zawodników. W tym gronie jest 10 faworytów, ale nie ma pewności, kto z nich znajdzie się na podium. W takim przypadku możliwe jest skorzystanie z pojedynków h2h. Czyli wskazania, kto z dwóch wybranych zawodników okaże się lepszy. Jest to na pewno bardzo ciekawa alternatywa dla graczy, ponieważ mają większy wybór, a także mogą zwiększyć emocje podczas oglądania rywalizacji. Ponieważ nie muszą koncentrować się tylko na czołówce, a nawet na końcu stawki, gdzie dwóch obstawionych przez nich zawodników rywalizuje o miejsce, ale również powodzenie całego kuponu.


Prawdopodobnie najlepsze oferty na maratony mają:

1. STS
2. BETFAN
3. Fortuna


Jak typuje się maratony?

Zacznijmy od tego, że typowanie maratonów nie należy do łatwych i prawdopodobnie jest wiele łatwiejszych dyscyplin, w których można spróbować swoich sił. Jeśli nasze zainteresowania dotyczą również oglądania innych sportów, to być może na Zagranie.com czekają na nas liczne newsy dotyczące bieżących rozgrywek w wielu dyscyplinach sportowych. Na stronach tego typu zamieszczane są codzienne analizy poszczególnych wydarzeń sportowych, zaczynając od piłki nożnej, a kończąc na skokach narciarskich czy kolarstwie.

Aby stać się maratonowym ekspertem, należy mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat trasy, dyspozycji zawodników i aktualnej formy. Oczywiście można w pewnym stopniu zaufać legalnym bukmacherom, którzy mają specjalnego pracownika, który jest odpowiedzialny za wystawienie odpowiednich kursów. Jednak podobnie, jak w świecie piłki nożnej, tak również tutaj – kursy nie zawsze odpowiednio oddają szanse na zwycięstwo. Mając większą wiedzę od pracownika bukmachera, możliwe jest bycie o krok przed nim już na samym starcie.

Pierwszą wskazówką dotyczącą maratonów, jest zasada, aby odpowiednio prześledzić występy zawodników w ostatnich tygodniach, a także na tej konkretnej trasie w poprzednich latach. Są na świecie maratony, które bardziej lub mniej leżą poszczególnym zawodnikom, ze względu na klimat, warunki na trasie czy też inne czynniki, które mają wpływ na wygraną.

W przypadku wskazania na zwycięzcę wyścigu zalecane jest stworzenie sobie krótkiej listy głównych faworytów. Pozwoli ona na szersze pole manewru w ofercie zakładów bukmacherskich. Należy pamiętać, że sport rządzi się własnymi prawami i wszystko jest w nim możliwe.

Pogoda – czynnik decydujący?

Aspektem, na który bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę, jest pogoda. Są zawodnicy, którzy lepiej biegają w ulewnym deszczu, a także tacy, którzy czują się jak ryba w wodzie, gdy na zewnątrz jest +30 stopni. Legalni bukmacherzy zazwyczaj biorą to pod uwagę przy tworzeniu oferty, ale należy o tym pamiętać. Warto porównać sobie występy poszczególnych zawodników w takim i innym klimacie lub też sprawdzić, jak poradzili sobie podczas ostatniego maratonu, gdy padał deszcz lub był upał.

Zawodnicy z Afryki lepiej radzą sobie w wysokich temperaturach, przy mocnym słońcu, ponieważ jest to dla nich środowisko naturalne.

Serwis Zagranie.com współpracuje tylko z legalnymi bukmacherami, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager i redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

zbyfek

Autor: zbyfek, 2021-12-26, 10:37 napisał/-a:
LINK: http://zibi

Czy można obstawiać w trakcie biegu,tak jak mecze, w czasie gry

 

 Ostatnio zalogowani
biegacz54
16:33
aniquo
16:03
kostekmar
15:56
PrzemDal
14:48
adamR
14:46
Januszz
14:44
runner
14:18
Admin
13:54
Andrea
13:32
ahawranek
12:39
andbo
12:37
staszek63
12:37
STARTER_Pomiar_Czasu
12:34
benek88
12:27
Romin
12:16
jaro109
12:11
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |