Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

W Białogórze rozpoczęto organizację turnusów sportowych opartych na naturalnych metodach zwiększenia wydolności organizmu oraz przyśpieszenia jego regeneracji. Obejmują one m.in. sesje treningowe i regeneracyjne w komorze normobarycznej, kąpiele w leczniczej wodzie borowinowej, seanse w ruskiej bani, a także zajęcia w sali fitness oraz w plenerze.

Turnusy adresowane są do sportowców, osób aktywnych fizycznie, przechodzących rekonwalescencję po przebytych chorobach i kontuzjach, a także tych wszystkich, którzy chcą na dłużej zachować młodość, sprawność i urodę. Odbywają się w cyklach weekendowych i tygodniowych. Organizowane są w kompleksie wypoczynkowym przy słynnej stadninie koni położonej w pasie nadmorskim, na granicy rezerwatu Białogóra. Zajęcia odbywają się z dala od cywilizacyjnego zgiełku, ale za to blisko przyrody i przy wykorzystaniu naturalnych metod wzmacniania i regeneracji organizmu.

W listopadzie odbyły się dwa pierwsze zgrupowania. Jedną grupę tworzyli biegacze amatorzy trenowani przez Piotra Suchenię, maratończyka i trenera lekkiej atletyki, pierwszego Polaka, który na biegunie północnym zwyciężył w „North Pole Marathon”, a później także w maratonie na Antarktydzie: „Antarctic Ice Marathon”. Drugą grupą był zespół triathlonowy „Luk-Connect TRI Team” trenowany przez Pawła Miziarskiego, jednego z czołowych polskich triathlonistów ścigającego się kategorii PRO w wyścigach na całym świecie (6. miejsce w IRONMAN 70.3 Wietnam), a także trenera i organizatora zawodów.

Uczestnicy turnusów mieli do dyspozycji „Kuźnię” - jedną z najbardziej unikatowych w Europie normobarycznych sal treningowych, w której panuje ciśnienie 1500hPa, a także zwiększona jest zawartość tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru. Takie parametry tworzą optymalną atmosferę dla zdrowia i życia, powodując lepsze przyswajanie tlenu przez komórki organizmu człowieka. „Kuźnia” jest wyjątkową normobarią, która w przeciwieństwie do klasycznych, cylindrycznych komór została zaprojektowana i zbudowana jako prostopadłościan.

Wewnątrz można zarówno ćwiczyć na trenażerach, jak i odpoczywać i regenerować się leżąc w hamakach zarówno podczas sesji dziennych jak i noclegów normobarycznych. Efektywne natlenienie oznacza m.in. wzmocnienie odporności i kondycji psychofizycznej, pomoc w regeneracji organizmu po przebytych chorobach (w tym Covid-19), namnażanie komórek macierzystych, przyśpieszenie rehabilitacji, rekonwalescencji, poprawia jakość koncentracji, zapamiętywania i snu oraz zmniejsza napięcia stresowe. Dla sportowców sesje w normobarii pozwalały także na szybszy powrót do formy po ciężkich treningach i zawodach oraz po kontuzjach.

W trakcie pobytu w Białogórze uczestnicy turnusów mogli także regenerować ciało w basenie z przepływową, leczniczą wodą borowinową oraz relaksować się podczas sesji w ruskiej bani. Korzystanie z bani i basenu hartuje organizm, oczyszcza z toksyn oraz odpręża. Wyjątkową atrakcją była możliwość zajęć plenerowych w pasie nadmorskim. Wokół stadniny są ścieżki biegowe i rowerowe, dzięki czemu sportowcy mogli przeprowadzić treningi w bezpośredniej bliskości przyrody i środowiska naturalnego.

Dla uczestników turnusów przygotowano noclegi w komfortowych pokojach rezydencji hotelowej, gdzie mieli do dyspozycji pokoje 1,2,3-osobowe oraz apartamenty. Śniadania, obiady i kolacje opierały się na tradycyjnej kuchni polskiej, ale także były dostosowywane do indywidualnych potrzeb.

Wiele osób pyta dlaczego zbudowaliśmy taki kompleks właśnie przy stadninie koni – mówi Bogusław Pietraszek, właściciel stadniny – wynika to z moich wieloletnich doświadczeń i obserwacji. Z miłości do koni zawsze starałem się im zapewnić jak najlepsze, naturalne warunki do rozwoju, aby były szczęśliwe i zdrowe. Już dawno zauważyłem, że szczęśliwe zwierzęta żyją dłużej i są bardziej energiczne. Podobnie jest z ludźmi. Gdy zadbamy o własne szczęście, życie lepiej nam się układa pomimo wielu przeciwności.

Myślę, że tak samo może być w sporcie – nawet najbardziej metodyczny trening nie będzie skuteczny, jeśli zawodnik nie będzie szczęśliwy. U nas to szczęście można odnaleźć, w ciszy, spokoju i w bliskości z naturą. Tutaj można się wyciszyć, odpocząć i zregenerować siły. Stąd właśnie zrodził się pomysł, aby stworzyć takie miejsce, do którego będą przyjeżdżać osoby w poszukiwaniu zarówno zdrowia, kondycji, jak i szczęścia. „ŻYJ ZDROWO, BĄDŹ SPRAWNY I CIESZ SIĘ ŻYCIEM” - taka mądrość mnie prowadzi - podkreśla Bogusław Pietraszek.

Więcej szczegółów na stronie stadninabialogora.pl


Komentarze czytelników - brakskomentuj materiał

 Ostatnio zalogowani
przemek300
23:47
kusy72
21:58
Zedwa
21:57
maraton1
21:32
LukaszL79
20:50
zefir
20:41
Namor 13
20:39
BiegInstalatora
20:27
zulek
20:27
andrzej1022
20:23
orobert11
20:19
drAngla
20:05
entony52
19:18
piotr72gd
18:40
Pawel63
18:34
chris_cros
18:11
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |