Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       


Wraz z sezonem jesienno-zimowym chcielibyśmy przybliżyć wam model marki Salomon - Supercross, który teraz dostępny jest również w wersji GTX. W zeszłym roku o tej porze dosyć głębokiej przemiany doczekał się Speedcross, chyba najbardziej znany i doceniany but Salomona. Speedcross"a który będzie za chwilę świętował swoje piętnastolecie, niemal nie trzeba nikomu przedstawiać.

Buty w których Kilian Jornet wygrywał swoje po raz pierwszy w swojej karierze słynne UTMB przez lata zyskały miano trailowej legendy. A mało kto wie, że nie wróżono mu sukcesu. Na rynku pojawił się jako bardzo specjalistyczny but tylko w 1000 egzemplarzach, a szybko stał się jednym z najbardziej popularnym w ofercie marki Salomon. W 2013 r. sprzedaż modelu na świecie wynosiła już milion par, a w kolejnych latach tylko rosła. Ubiegłej jesieni ukazał się już Speedcross 5 z kilkoma istotnymi zmianami, ale nie jest to jedyna ostatnia nowość w ofercie marki Salomon. Przyjrzyjmy się modelowi Supercross.

Przez ostanie lata wsłuchując się w potrzeby użytkowników, rodzina Speedcrossów stale się powiększała. Kilka lat temu zaprezentowany został model Speedcross Vario z mniej agresywnym bieżnikiem i szerszą cholewką, który również okazał się niemałym sukcesem. Skoro Speedcross jest ciągle butem bardzo wysoko ocenianym przez użytkowników wydawać by się mogło, że powiększanie kolekcji crossów nie koniecznie jest dobrym kierunkiem.

Francuski producent obrał jednak zupełnie inną strategię. Marka otwarcie przyznaje, że celem rozszerzenia asortymentu kategorii "cross” jest oferowanie butów, które z jednej strony dostarczają esencję DNA modelu Speedcross szerszej gamie biegaczy, ale z drugiej dają możliwość nabywania butów w różnych cenach. Wiadomo, że coraz więcej biegaczy stara się szukać nowych wyzwań, przygód i emocji. Wystarczy tylko spojrzeć jak lawinowo rośnie liczba biegaczy poszukujących możliwości biegania w terenie, w górach.

Ale każdy biegacz ma indywidualne podejście do swojej pasji. Nowe wyzwania, emocje, przygody poszukiwane są w różnych miejscach i z różną częstotliwością. Bardziej doświadczeni biegacze, często starający się na przykład amatorsko rywalizować na górskich szlakach chcą bardziej technicznego obuwia. Początkujący biegacze, którzy biegają raz lub dwa razy w tygodniu w parkach miejskich, w terenie, chcą butów technicznych, ale też bardziej wszechstronnych. Dla tej grupy estetyka, wygląd buta, możliwość założenia go na co dzień, jest tak samo ważna jak funkcjonalność buta. W tym przypadku biegacze z pewnością mogą sięgać właśnie po Supercrossa.

Supercross nie tylko nazwą nawiązuje do wspomnianej wyżej legendy. Już na pierwszy rzut oka widać bowiem liczne podobieństwa. W modelu Supercross zastosowano tak typowy dla Salomona system wiązania Quicklace. Pozwala on na ekspresowe dopasowanie buta do stopy i sprawne jego zakładanie i ściąganie. Podeszwa została wykonana z gumy Contagrip z charakterystycznym, bieżnikiem ułożonym dwukierunkowo, do wspomagania podbiegów i zbiegów, przy czym głębokość bieżnika jest krótsza od tej zastosowanej w Speedcrossie o 1 mm. Jej struktura nie ulega znacznym odkształceniom, więc zachowuje swoje amortyzujące właściwości przez długi czas.

Dodatkowo wkładka Ortholite® odprowadza wilgoć ze spodu stopy, a także ma właściwości antybakteryjne. Dzięki temu wnętrze tego modelu przez dłuższy czas pozostanie świeże, co zwiększy odczuwany komfort. Drop Supercrossa to standardowe 10mm. Cholewka wykonana z tkaniny Ripstop posiada znany z Salomona system Sensifit (odpowiadający za precyzyjne dopasowanie buta do stopy) oraz dość szeroki otok na palce. Dzięki temu buty do biegania Salomon Supercross zniosą naprężenia powstające na nich w trakcie dynamicznego poruszania się, co zapewni ich funkcjonalność przez kolejne sezony.

Buty do biegania Salomon Supercross zapewnią również aktywną amortyzację każdego stawianego kroku dzięki śródpodeszwie Energy Cell. Absorbuje ona wstrząsy wywołane biegiem w terenie, a siła wtedy wytwarzana nie jest przekazywana na stawy, a nadaje krokom sprężystości. Dzięki temu możesz biec łatwiej, dalej, a nogi tak szybko się nie przemęczą. Ponadto, but nie jest tak wąski w śródstopiu, do czego tak przyzwyczaił nas Salomon, a co powinno szczególnie się spodobać biegaczom z szerszą stopą, którzy do tej pory z tego właśnie powodu raczej unikali butów z rodziny crossów, bądź kupowali buty większe, o co najmniej pół rozmiaru.

Supercross jest od swojego starszego brata również lżejszy (310g vs330g), smuklejszy i bardziej sprężysty. Można go swobodnie wyginać, a poczucie masywności Speedcross-a zniknęło całkowicie.

Buty trailowe Salomon Supercross to idealne rozwiązanie dla biegaczy ceniących sobie nowoczesne technologie ułatwiające pokonywanie kolejnych kilometrów. Te buty doskonale sprawdzą się podczas codziennych przebieżek w parku, biegania w terenie oraz w bardziej wymagających warunkach. Zapewniają przyczepność na każdym podłożu i doskonałą amortyzację, dzięki którym każdy krok będzie przyjemnością.

Zapraszamy do zakupów na www.runshop.pl

Tekst: materiał marki Salomona
Komentarze czytelników - brakskomentuj materiał

 Ostatnio zalogowani
prgutek
02:44
marczy
00:49
Henryk W.
00:12
mariusz67
23:57
fit_ania
23:05
RGT
22:47
Namor 13
22:27
kostekmar
21:54
pawelzylicz
21:47
StaryCop
21:31
FitFreelancer
21:23
Inek
21:20
jaceq
21:17
marian
21:15
tomasso023
21:13
Darek Ł.
21:05
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |