Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 

Po raz kolejny na łamach naszego portalu czytelnicy wybierać będą najlepsze bieg w Polsce rozegrane w minionym sezonie - w 2017 roku. Po raz piąty z rzędu wyboru odbędą się za pomocą tzw. drabinek, czyli poprzez ułożenie przez uczestników biegów swoich list startowych w kolejności od najlepszego biegu do najsłabszego.

Przez lata w naszym portalu w minionych latach próbowaliśmy wielu rodzajów głosowań - ze wszystkich właśnie obecna formuła okazała się najlepszą - jest w pełni SPOŁECZNOŚCIOWA, przejrzysta, sprawiedliwa i odporna na wpływy "zewnętrzne".

Zasady wyborów ZŁOTYCH BIEGÓW 2017

Nasze wybory najlepszych imprez biegowych składają się z dwóch etapów. Pierwszy etap to kandydatury, czyli przyporządkowanie biegów do poszczególnych kategorii w których będą rywalizowały. Kategorii jest kilka -zostały tak przygotowane, by różne biegi mogły rywalizować między sobą w sposób w miarę możliwości sprawiedliwy. Przygotowane kilka lat temu kategorie sprawdziły się, więc prezentujemy je w tym roku w niezmienionej formie.

Przygotowaliśmy wstępnie 304 kandydatury biegów, które w naszym RANKINGU biegów miały dużo ocen lub są na tyle charakterystyczne, że zwróciliśmy na nie naszą uwagę. Niemniej każdy z czytelników oraz organizatorów może nominować do ZŁOTYCH BIEGÓW kolejne zawody - w tym celu wystarczy przesłać na email poczta@maratonypolskie.pl pisemną kandydaturę zawierającą link do biegu w naszym kalendarzu oraz wszystkie kategorie, w których zgłaszany bieg powinien rywalizować.

UWAGA: czekamy także na Państwa uwagi / poprawki odnośnie zdefiniowanych przez nas kandydatur (człowiek jest tylko człowiekiem więc mogą być w nich błędy)

Na uwagi oraz kolejne kandydatury czekamy do 13 lutego 2018 włącznie (wtorek, do godziny 23:59)KLIKNIJ TUTAJ
ABY ZOBACZYĆ AKTUALNE KANDYDATURYOto pełna lista kategorii:

Kategorie ze względu na dystans biegu:

- 10 km,
- półmaratony kameralne (do 500 uczestników),
- półmaratony duże (ponad 500 uczestników,
- maratony kameralne (do 500 uczestników),
- maratony duże (ponad 500 uczestników),
- ultramaratony.

Kategorie ze względu na liczbę uczestników:

- biegi kameralne (do 200 uczestników),
- biegi średnie (201 do 500 uczestników),
- biegi duże (501 do 1000 uczestników),
- biegi masowe (ponad 1000 uczestników).

Kategorie ze względu na wielkość miasta:

- biegi w miastach do 5 tysięcy mieszkańców,
- biegi w miastach 5-25 tysięcy mieszkańców,
- biegi w miastach 25-100 tysięcy mieszkańców,
- biegi w miastach ponad 100 tysięcy mieszkańców.

Kategorie ze względu na rodzaj organizatora:

- biegi organizowane przez osoby prywatne,
- biegi organizowane przez kluby,
- biegi organizowane przez firmy, stowarzyszenia, fundacje itd.,
- biegi organizowane przez miasta (gminy, osir-y, itd).

Kategorie dodatkowe:

- Debiut organizacyjny sezonu,
- Biegi górskie,
- Biegi przełajowe,
- Biegi niezwykłe.

Kategorie ze względu na region:

- województwo Dolnośląskie,
- województwo Kujawsko-Pomorskie,
- województwo Lubelskie,
- województwo Lubuskie,
- województwo Łódzkie,
- województwo Małopolskie,
- województwo Mazowieckie,
- województwo Opolskie,
- województwo Podkarpackie,
- województwo Podlaskie,
- województwo Pomorskie,
- województwo Śląskie,
- województwo Świętokrzyskie,
- województwo Warmińsko-Mazurskie,
- województwo Wielkopolskie,
- województwo Zachodniopomorskie.

Niestety z przyczyn technicznych (sposób głosowania) ponownie nie przewidujemy głosowania na imprezy cykliczne organizowane w formule Grand Prix.

Głosowanie

Jak już wspominałem przez wiele lat nasza formuła głosowania ewoluowała. Doświadczenie uczy, że w większości przypadków najprostsze rozwiązania są najlepsze. Dlatego też głosowanie sprowadzimy do ustawiania przez zalogowanych na naszym portalu czytelników drabinki biegów odpowiadającej imprezom od najlepszej do najsłabszej. Oczywiście drabinka nie będzie miała kilkuset pozycji - każdy czytelnik będzie miał własną drabinkę, w której ustawiać będzie wyłącznie biegi w których startował w 2017 roku.

Czym bieg znajdzie się w każdej z drabinek wyżej, tym więcej otrzyma punktów procentowych. Średnia z sumy punktów z drabinek w których się pojawił będzie stanowiła jego ocenę końcową, a więc i decydować będzie o jego miejscu w poszczególnych kategoriach.

Ilu biegaczy, tyle metod oceniania biegu - jedni lubią pasta-party, drudzy obfite pakiety startowe, a inni cenią sobie ogólny klimat panujący na biegu. Nie narzucamy żadnej metody oceny biegu, każdy z głosujących przyjmuje takie kryteria, jakie mu odpowiadają i jakie sam uzna za stosowne.

Szczegółowa metoda zliczania głosów zostanie podana w momencie uruchomienia głosowania, i będzie bardzo podobna do metody zastosowanej w latach ubiegłych. Głosowanie odbędzie się w dniach 14-21 lutego 2018, a wyniki opublikujemy do maksymalnie 25 lutego 2018.

Nagrody i wyróżnienia

Organizatorzy biegów, które zajmą czołowe miejsca w każdej z kategorii otrzymają prawa wykorzystania tytułów ZŁOTY BIEG 2017 oraz WYRÓŻNIENIE 2017. Będzie można także wygenerować certyfikat w formie PDF. Dla zwycięskich biegów przygotowaliśmy także pamiątkowe statuetki.Komentarze czytelników - 2podyskutuj o tym 
 

Prawnik

Autor: Prawnik, 2018-02-09, 20:43 napisał/-a:
W kategorii biegów na 10 km jest błąd - poz. 51. Bieg Europejski - Gniezno ma 70000 mieszkańców, więc błędnie jest zaliczone do grona miejscowości 5-25 tys. mieszkańców. Przy Biegu Lechitów ten błąd nie występuje.

 

Admin

Autor: Admin, 2018-02-11, 12:19 napisał/-a:
Dziękuję za zwrócenie uwagi. Poprawiłem - proszę o ewentualne sprawdzenie.

 

 Ostatnio zalogowani
rumac
08:29
BemolMD
08:23
biegacz54
08:22
BeRuS
08:11
StaryCop
08:03
platat
07:54
michu77
07:45
karado
07:44
Admin
07:43
mariuszkurlej1968@gmail.c
07:41
pckmyslowice
07:33
cinekmal
07:32
sergio1971
07:30
Lucas
07:10
keemun
06:56
eldorox
06:04
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |