Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       

Przeczytano: 4209/577920 razy

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:0/0

Twoja ocena:brak


Żele energetyczne od Aptonii
Autor: Przemysław Dąbrowski
Data : 2017-06-28

Żele energetyczne Ultra GEL 700
To żele przeznaczone do uzupełniania energii podczas długotrwałego i intensywnego wysiłku fizycznego. Jedna porcja żelu dostarcza 24 gramy węglowodanów i 97 kcal. W składzie możemy również odnaleźć witaminy, tj. B1, B6, B12, E i Cynk. Te z grupy B zmniejszają odczucie zmęczenia. Jest też 20 mg kofeiny, a także BCAA, które pomaga chronić i regenerować mięśnie. Ultra GEL 700 jest dostępny w różnych smakach (cytrynowym, czereśniowym, coli, espresso), więc każdy może znaleźć coś dla siebie.


Jak się sprawdziły żele?
W pierwszej kolejności chciałbym się odnieść do walorów smakowych testowanych przeze mnie żeli. Moim zdaniem są... przepyszne. Ich konsystencja jest w sam raz. Nie są zbyt gęste ani wodniste. Dzięki temu nie są za bardzo słodkie. W czasie treningu nie miałem potrzeby od razu popijać ich wodą. Należy jednak o tym pamiętać, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Smak-smakiem, ale najważniejsze jest działanie. Byłem ciekawy, jak sprawdzą się w praktyce. Będąc maratończykiem z rekordem życiowym 2:20, przerobiłem już wiele różnych produktów energetycznych różnych producentów. Jeśli chodzi o działanie żeli od Aptonii, to jest ono odczuwalne już po krótkim czasie od ich przyjęcia. Czuje się, że węglowodany w nich zawarte naprawdę dają dodatkową energię.


Na treningu
Podczas drugiego zakresu (bieg ciągły po 7 i po 12 km kilometrów) testowałem żele z zawartością BCAA i kofeiny. Oczywiście, zabrałem też ze sobą dwie tubki wody 25 ml, aby je popić. Żołądek bardzo dobrze je przyjął, więc trening przebiegł w przyjemnej atmosferze, bez tzw. żyłowania końcówki. Sprawdzałem je również na treningach wytrzymałości tempowej. Smak kawowy i działanie kofeiny z węglowodanami podkręcały moje tempo i dawały mi niezły bodziec energii.


Żeli od Aptonii używam już od dłuższego czasu i wiem, że działają. Zdecydowałem się na nich pobiec Orlen Warsaw Marathon w tym roku i nie żałuję.


Ważne jest to, aby przyzwyczaić swój organizm do żeli. Na pierwszym, luźnym treningu mój organizm zareagował kolką, ale byłem na to przygotowany, bo zwykle tak się u mnie dzieje. Po pewnym czasie zauważyłem, że ten problem mija i wszystko wraca do normy.

Każdy, kto zastanawia się nad uczestnictwem w treningach/zawodach o dużej intensywności i czasie trwania, powinien zastanowić się nad zastosowaniem żeli. Dzięki nim może opóźnić uczucie zmęczenia, co może się przełożyć na uzyskany wynik. Bez odpowiedniego nawodnienia i dostarczenia energii podczas ciężkich i długich treningów ciężko jest „bezboleśnie” je ukończyć. Żele energetyczne od Aptonii wydają się naprawdę ciekawą opcją dla osób, które potrzebują dobry produkt w atrakcyjnej cenie.Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

tom.ku

Autor: tomasz.kubasik, 2017-06-29, 09:11 napisał/-a:
Z uwagi na cenę warto spróbować. Problem polega tylko na tym, że coraz więcej suplementacji "w trakcie". A co z "przed" i "po"?

 

 Ostatnio zalogowani
bigbieg
13:16
Jaro43
13:13
bartus75
13:07
Buldi
13:02
StaryCop
12:59
aretto
12:58
1223
12:54
kostekmar
12:45
Darek102
12:44
Piotr Czesław
12:42
Przemo79
12:31
jaro109
12:31
jaroszakal
12:26
Nawrot
12:24
TomekKruk
12:18
michalpawlikowski
12:02
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |