Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

      

Po dwóch latach przerwy postanowiliśmy powrócić do tradycji wybierania przez czytelników naszego portalu najlepszych biegów w Polsce minionego sezonu.

Ostatnie wybory ZŁOTYCH BIEGÓW przeprowadziliśmy na początku 2012 roku, honorując w ten sposób najlepsze z imprez zorganizowanych w sezonie 2011. Od tamtej pory wybory nie były organizowane. Rynek nie uznaje jednak pustki - pod koniec minionego roku z inicjatywy innych portali biegowych zostały przeprowadzone nowe plebiscyty, które skłoniły mnie do ponownego rozważenia możliwości kontynuacji naszych ZŁOTYCH BIEGÓW.

Formuły wyborów najlepszych biegów zaproponowane na innych stronach internetowych - głosowanie poprzez wysyłanie smsów, czy wybór zwycięzców poprzez wskazanie komisji konkursowej - są dość odległe od oczekiwań wielu biegaczy. Również w naszym portalu w minionych latach próbowaliśmy wielu tego rodzaju rozwiązań - myślę, że w efekcie ewolucji zasad ZŁOTYCH BIEGÓW w 2012 roku wypracowaliśmy najlepszą możliwą forumę, o której można powiedzieć, że jest w pełni SPOŁECZNOŚCIOWA, przejrzysta, sprawiedliwa i odporna na wpływy.

Czy powrót ZŁOTYCH BIEGÓW przyznawanych przez portal MaratonyPolskie.PL spotka się z pozytywną reakcją czytelników i organizatorów? Decyzja należy do Was :-)

Zasady wyborów ZŁOTE BIEGI 2014

Nasze wybory najlepszych imprez biegowych składają się z dwóchy etapów. Pierwszy etap to kandydatury, czyli przyporządkowanie biegów do poszczególnych kategorii w których będą rywalizowały. Kategorii jest kilka, tak przygotowanych, by biegi mogły rywalizować między sobą na równym poziomie - trudno wszak oczekiwać, by ORLEN Maraton stawał w szranki rywalizacji z kameralnym Cross Maratonem Tadeusza Spychalskiego organizowanym w Toruniu. Przygotowane dwa lata temu kategorie sprawdziły się, więc prezentujemy je w tym roku w niezmienionej formie.

Przygotowaliśmy wstępnie 313 kandydatur biegów, które w naszym RANKINGU biegów miały co najmniej 5 ocen. Niemniej każdy z czytelników oraz organizatorów może nominować do ZŁOTYCH BIEGÓW kolejne zawody - w tym celu wystarczy przesłać na email poczta@maratonypolskie.pl pisemną kandydaturę zawierającą link do biegu w naszym kalendarzu oraz kategorie, w których zgłaszany bieg powinien rywalizować. Czekamy także na Państwa uwagi / poprawki odnośnie zdefiniowanych przez nas kandydatur (człowiek jest tylko człowiekiem więc mogą być w nich błędy). Na uwagi oraz kolejne kandydatury czekamy do 19 stycznia włącznie.

KLIKNIJ TUTAJ
ABY ZOBACZYĆ AKTUALNE KANDYDATURYKategorie ze względu na dystans biegu:

- 10 km,
- półmaratony kameralne (do 500 uczestników),
- półmaratony duże (ponad 500 uczestników,
- maratony kameralne (do 500 uczestników),
- maratony duże (ponad 500 uczestników),
- ultramaratony.

Kategorie ze względu na liczbę uczestników:

- biegi kameralne (do 200 uczestników),
- biegi średnie (201 do 500 uczestników),
- biegi duże (501 do 1000 uczestników),
- biegi masowe (ponad 1000 uczestników).

Kategorie ze względu na wielkość miasta:

- biegi w miastach do 5 tysięcy mieszkańców,
- biegi w miastach 5-25 tysięcy mieszkańców,
- biegi w miastach 25-100 tysięcy mieszkańców,
- biegi w miastach ponad 100 tysięcy mieszkańców.

Kategorie ze względu na rodzaj organizatora:

- biegi organizowane przez osoby prywatne,
- biegi organizowane przez kluby,
- biegi organizowane przez firmy, stowarzyszenia, fundacje itd.,
- biegi organizowane przez miasta (gminy, osir-y, itd).

Kategorie dodatkowe:

- Debiut organizacyjny sezonu,
- Biegi górskie,
- Biegi przełajowe,
- Biegi niezwykłe.

Kategorie ze względu na region:

- województwo Dolnośląskie,
- województwo Kujawsko-Pomorskie,
- województwo Lubelskie,
- województwo Lubuskie,
- województwo Łódzkie,
- województwo Małopolskie,
- województwo Mazowieckie,
- województwo Opolskie,
- województwo Podkarpackie,
- województwo Podlaskie,
- województwo Pomorskie,
- województwo Śląskie,
- województwo Świętokrzyskie,
- województwo Warmińsko-Mazurskie,
- województwo Wielkopolskie,
- województwo Zachodniopomorskie.

Niestety z przyczyn technicznych (sposób głosowania) nie przewidujemy w tym roku kategorii imprez cyklicznych typu Grand Prix.

Głosowanie

Jak już wspominałem przez wiele lat nasza formuła głosowania ewoluowała. Doświadczenie uczy, że w większości przypadków najprostsze rozwiązania są najlepsze. Dlatego też głosowanie sprowadzimy do ustawiania przez zalogowanych na naszym portalu czytelników drabinki biegów odpowiadającej imprezom od najlepszej do najsłabszej. Oczywiście drabinka nie będzie miała 313 pozycji - każdy czytelnik będzie miał własną drabinkę, w której ustawiać będzie wyłącznie biegi w których startował w 2014 roku.

Czym bieg znajdzie się w drabince wyżej, tym więcej otrzyma punktów procentowych. Średnia z sumy punktów z drabinek w których się pojawił będzie stanowiła jego ocenę końcową, a więc i decydować będzie o jego miejscu w poszczególnych kategoriach.

Ilu biegaczy, tyle metod oceniania biegu - jedni lubią pasta-party, drudzy obfite pakiety startowe, a inni cenią sobie ogólny klimat panujący na biegu. Nie narzucamy żadnej metody oceny biegu, każdy z głosujących przyjmuje takie kryteria, jakie mu odpowiadają. Po prostu: od najlepszego do najsłabszego wedle własnego "widzimisię" :-)

Szczegółowa metoda zliczania głosów zostanie ujawniona w momencie uruchomienia głosowania. Głosowanie odbędzie się w dniach 20-26 stycznia, a wyniki opublikujemy do 31 stycznia.

Nagrody i wyróżnienia

Organizatorzy biegów, którzy zajmą czołowe kilkadziesiąt miejsc w każdej z kategorii otrzymają prawa wykorzystania znaczków graficznych informujących o zajętym miejscu. Będzie można także wygenerować certyfikat w formie PDF. Dla zwycięskich biegów przygotowaliśmy także pamiątkowe statuetki!Komentarze czytelników - 46podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2015-01-28, 09:36 napisał/-a:
Przypominam, że dziś o północy kończymy głosowanie. Po tym terminie nie będzie już możliwości oddawania głosów ani zmiany piramidek.

 

Tatanka Yotanka

Autor: Tatanka Yotanka, 2015-02-02, 14:14 napisał/-a:
To głosowanie to wyglądało jak ostatnie wybory w Polsce - oby dwa do D..y - co z tego jak mi się podobały jakieś zawody jak nie dodałem do moich startów i nie mogłem na nie głosować:)

 

Admin

Autor: Admin, 2015-02-02, 14:50 napisał/-a:
Pech Siedzący Byku :-)

Plus taki, że krewni i znajomi królików nie mogli głosować po skrzyknięciu się przez jakiegoś organizatora - dzięki temu uniknęliśmy ustawionych głosowań.

 

kratke

Autor: kratke, 2015-02-02, 17:21 napisał/-a:
To taki motywator, żeby w tym roku pamiętać o dodawaniu startów do profilu;)

 

helmuga

Autor: helmuga, 2015-02-02, 19:28 napisał/-a:
A na czym niby to tw. "ustawianie " miałoby polegać? Kto i po co miałby to robić? We wszystkkim trzeba się doszukiwać teorii spiskowych?

 

Admin

Autor: Admin, 2015-02-02, 22:06 napisał/-a:
Ale to żadna teoria spiskowa. W systemach głosowań bezpłatnych (czyli np. bez wysyłania smsów za każdy głos) wystarczy założyć w godzinę 50 kont w portalu, z każdego oddać głos oceniając "swój" bieg na 100% i poczekać aż w świat pójdzie, że się wygrało.

Przyjęty system, uniemożliwiający udział w głosowaniu z nowopowstałych kont z nieporejestrowanymi startami tego rodzaju wypaczenie głosowania eliminuje.

Kiedyś mieliśmy w portalu przypadek, gdy pewna osoba chcąc wygrać w naszym konkursie w 3 dni założyła 1150 kont. Ale nagroda była przednia - 2 dniowy rejs Stena Line :-)

 

emka64

Autor: emka64, 2015-02-02, 22:55 napisał/-a:
Kategorii jak na rozdaniu Oscarów. A główną nagrodę zgarnęła Bochnia !

 

KKFM

Autor: KKFM, 2015-02-03, 08:34 napisał/-a:
WIELKIE Gratulacje dla zwyciązców, a pokonani ...no cóż wziąć się do roboty.

 

szydlak

Autor: szydlak, 2015-02-03, 21:00 napisał/-a:
Tylko 12,3 tys. głosów? Ilu mamy login-ów na MP?

 

szydlak

Autor: szydlak, 2015-02-03, 21:32 napisał/-a:
Panowie Admini,

ranking biegów na MP jest niezmiernie wartościowy dla amatorów, którzy szukają startów spełniających ich oczekiwania, brakowało mi tego przez ostatnie lata. Bardzo ważna jest ilość głosów, która pozwala na wypośrodkowanie gustów i preferencji, przy czym przychylam się do tezy, że głosować mogą użytkownicy, którzy nie tylko zgłosili udział, ale również zarejestrowali wynik na MP. Ponadto proponowałbym zmienić kryteria ze statystycznych (marketingowych?) typu "miasto ponad X tys. mieszkańców" czy "organizowane przez klub Y" na bardziej użyteczne dla startujących np. "najciekawsza trasa", "najlepsza organizacja".
MP są ciekawym portalem dla biegaczy, warto zadbać o promocję i organizować ranking konsekwentnie każdego roku.

 

 Ostatnio zalogowani
luniek88
09:47
jaro109
09:43
golus3
09:39
fit_ania
09:35
Husky
09:17
Yatzaxx
09:17
Leno
09:14
BemolMD
09:14
kazho
09:13
Bazant
09:06
Falko
09:05
jakub738
08:58
zbig
08:55
domcab
08:54
Merlin
08:51
heelmaes
08:48
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |