Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

 



Przydatne linki:

www.zmierzymyczas.pl/2233/4-bieg-krolowej-bony.html

www.facebook.com/events/1562980054413288
4 Bieg Królowej Bony

10 km, 5 km
Czersk

Charakterystyka wydarzenia:

Klimat biegu nawiązuje do XVI wieku i postaci Królowej Bony - uczestnicy i organizatorzy często pojawiają się na trasie zawodów w strojach stylizowanych na te z epoki.
Rycerski klimat
Bieg prowadzi przez malownicze tereny otaczające Czersk: w tym asfalt, sady oraz szutry - zapewniając uczestnikom zróżnicowane, urokliwe widoki.
Ekologiczna trasa
Historyczna sceneria startu i mety biegu - oba punkty znajdują się na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Trasa inspirowana jest dawnym Szlakiem Handlowym, zwanym Bursztynowym
Start i meta na zamku
Na całym wydarzeniu panuje atmosfera pikniku historyczno-sportowego: są rekonstruktorzy, pokazy rycerskie, średniowieczne atrakcje, kiermasz rękodzieła i lokalnych produktów!
Piknik historyczno-sportowy
Oprócz biegu głównego (10 km, 5 km, NW 5 km) odbywają się takżę biegi dzieci i młodzieży (700 m, 300 m) oraz Rajd Rowerowy o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w strojach inspirowanych...
Różne
dystanse
Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.
Lokalne wsparcie
Przewidziano pokazy akrobacji powietrznej w wykonaniu zawodniczek z klubu akrobatyki powietrznej
Akrobacje...!
Nieodłączną częścią wydarzenia jest obecność lokalnych producentów żywności, rozdawane są batony eko (Zmiany Zmiany) oraz zdrowe przekąski na mecie (jabłka, banany, woda)
Działania ekologiczne
To seria przygotowawcza prowadzona pod hasłem Biegowe Rozkazy Królowej Bony - z udziałem gości specjalnych. Spotkania odbywają się co niedzielę o 10:30 rano na Zamku w Czersku.
Królewskie treningi!
Oryginalne nagrody i pamiątki także są częścią biegowego święta - to m.in. rycerska koszulka, pamiątkowy medal 3D oraz nagrody dla najlepiej przebranych uczestników Rajdu Rowerowego.
Nagrody i pamiątki

Atrakcje turystyczne:

Zamek Książąt Mazowieckich

To największa atrakcja Czerska - gotycki zamek z XIV wieku. Zachowały się trzy wieże oraz fragmenty murów obronnych. Latem odbywają się tutaj turnieje rycerskie, jarmarki historyczne i koncerty.
Nadwiślańskie sady

Region słynie z upraw jabłoni i sadownictwa. W sezonie można wybrać się na samodzielne zbiory jabłek lub odwiedzić lokalne przetwórnie
Labirynt

To sezonowa atrakcja w formie labiryntu wyciętego w polu kukurydzy! Nawiązuje do historii Królowej Bony oraz Zamku w Czersku: co roku zmienia swój kształt - świetna zabawa dla rodzin i grup.
Wyspy Świderskie

Niedaleko Czerska, przy ujściu Świdra do Wisły znajdują się Wyspy Świderskie. Dzika przyroda, ptaki wodne oraz piękne widoki - to idealne miejsce dla miłośników natury i fotografii.
Kościół Przemienienia Pańskiego

W Czersku znajduje się także drewniany kościół z XVIII wieku z oryginalnym wystrojem wnętrza. Całość wpisuje się w malowniczy klimat mazowieckiej wsi.
Spływy kajakowe

Świetnym pomysłem jest zorganizowanie spływu kajakowego z Góry Kalwarii przez Czersk - z widokiem na zamek. Dostępne są lokalne wypożyczalnie sprzętu wodnego.
Obelisk

Nieopodal zamku znajduje się obelisk upamiętniający egzekucję 28 mieszkańców Czerska i Mokrego z 1939 roku. Niemcy to zrobili, a nie UFO.
Kosmiczne ranczo

W pobliskiej Rososzy znajduje się rodzinny park tematyczny z atrakcjami kosmicznymi. Interaktywne wystawy, zabawy dla dzieci i młodzieży - świetny pomysł na jednodniowy wypad z całą rodziną.
Trasy rowerowe

Wzdłuż Doliny Środkowej Wisły wyznaczono malownicze szlaki rowerowe idealne do wycieczek. Prowadzą przez Górę Kalwarię, Konstancin-Jeziorna i okolice. Doskonałe warunki zarówno dla początkujących jak i średnio zaawansowanych rowerzystów.
Dom jasnowidza

Obiekt znajduje się przy ul. Pijarskiej 9 w Górze Kalwarii. To miejsce narodzin i dzieciństwa słynnego XX-wiecznego jasnowidza Wolfa Messinga. Dom nie jest udostępniony do zwiedzania wewnątrz, ale posiada tablicę pamiątkową...
Czym jest Kameralna Polska?

To inicjatywa skierowana do organizatorów małych i średniej wielkości imprez biegowych, które wyróżnia kameralny charakter wydarzenia oraz unikalna atmosfera panująca podczas zawodów i powiązanych z nimi wydarzeń towarzyszących.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Kto może przystąpić?

Organizatorzy biegów sami decydują, czy ich wydarzenie spełnia kryteria kameralności. Nie stawiamy sztywnych granic frekwencyjnych, ani żadnych ograniczeń organizacyjnych. Jeżeli czujesz, że Twój bieg jest imprezą pasującą duszą do naszego pomysłu - skontaktuj się z nami.

Jaki mamy cel?

Chcemy promować imprezy lokalne, w których nie startują tysiące uczestników. Takie, na których można spokojnie usiąść, odpocząć, czerpać przyjemność z otoczenia. Będziemy zachęcać biegaczy by przyjechali na zawody z całą rodziną - lub z grupą przyjaciół - na cały weekend, a nie tylko na kilka godzin. Chcemy połączyć start w zawodach z odkrywaniem lokalnych atrakcji turystycznych.

Wyzwania

Biegaczy do Kameralnej Polski chcemy przyciągnąć między innymi serią ciekawych wyzwań. Pierwszym z nich - najtrudniejszym - jest próba ukończenia w ciągu sezonu 2025 biegu w każdym z 16 województw, co jest przede wszystkim wyzwaniem podróżniczym.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Jaki jest koszt udziału?

Organizatorzy prowadzący dowolną kampanię reklamową na naszych łamach otrzymują możliwość współpracy bez dodatkowych dopłat. Przystąpienie do naszej inicjatywny dla pozostałych wydarzeń to koszt 400 złotych netto.

ZOBACZ PAKIETY REKLAMOWE

Czego oczekujemy?

Organizator powinien przesłać nam informacje o pobliskich atrakcjach turystycznych, ciekawostki, pomysły na spędzenie wolnego czasu - oraz zwarty opis swojego wydarzenia sportowego z uwględnieniem wyróżniających go elementów. W ramach współpracy organizator zamieszcza logo Kameralna Polska na kanałach informacyjnych imprezy.

Co oferujemy?

Pragniemy trafić do biegaczy szukających alternatywy dla startów w wielkich i tłumnych imprezach masowych. Będziemy promować kameralne biegi w mediach społecznościowych, na targach, w przestrzeni medialnej i w kalendarzach wydarzeń. Planujemy konkursy, rangingi, rywalizacje - a także odznaki i nagrody za zrealizowane wyzwania. Lista aktywności będzie na bieżąco dopasowywana do potrzeb i pomysłów uczestników, których będziemy uważnie monitorować. Jesteśmy także otwarci na pomysły organizatorów, którzy współtworzyć będą z nami koncepcję cyklu.

Ikonki

Każda impreza może zostać opisana 10 atrakcjami turystycznymi oraz 10 cechami określającymi bieg.

ZOBACZ PRZYKŁADY

Najbliższe imprezy:

Bieg Ekstremalny

14 km, 10 km, 5 km
Sochaczew
 Limit 

600
osób
Bieg<BR>ekstremalnyZamek Książąt Mazowieckich Różne<BR>dystanse
ZOBACZ WIĘCEJ

Pradolina Doliny Dolnej Wisły

21 km, 10 km
Unisław
 Limit 

490
osób
Dni UnisławiaRóżne<BR>dystanseKoncerty
ZOBACZ WIĘCEJ

Spalski Park Krajobrazowy

21 km, 5 km
Spalski Park Krajobrazowy
 Limit 

350
osób
Spalski Park KrajobrazowySpalski Park KrajobrazowyBunkry w Konewce
ZOBACZ WIĘCEJ

Grodzisko w Krzesku

21 km, 5 km
Zbuczyn
 Limit 

330
osób
Grodzisko w KrzeskuDwa<BR>dystanseGłaz narzutowy w Wólce Kamiennej
ZOBACZ WIĘCEJ

Wakacje nad Bałtykiem

15 km, biegi dzieci
Jarosławiec
 Limit 

800
osób
Bieg po bałtyckiej plaży!Biegi dzieciPolski Dubaj
ZOBACZ WIĘCEJ

Maratony Przełajowy

32 okrażenia
Toruń - Lasek Bema
 Limit 

brak
limitu
Obiekt UNESCOBieg<BR>przełajowyWieża Ratusza Staromiejskiego
ZOBACZ WIĘCEJ

Maraton o Wschodzie Słońca

od 5 do 42 km
Rozewie - Władysławowo
 Limit 

brak
limitu
Nadmorskie klifyNajdalej na<BR>północ PolskiLatarnie w Rozewiu
ZOBACZ WIĘCEJ

Zalew Kamieński

10 km
Kamień Pomorski
 Limit 

200
osób
Bałtyckie plażeKonkatedra św. Jana ChrzcicielaDwa okrążenia
ZOBACZ WIĘCEJ

Zamek w Łańcucie

5 km
Łańcut
 Limit 

600
osób
Łańcut - idealna baza wypadowaZamek w ŁańcucieMedal
ZOBACZ WIĘCEJ

Obserwatorium Przyrodnicze

6.4 km, 1 mila
Obliwice
 Limit 

brak
limitu
Obserwatorium PrzyrodniczeBieg<BR>przełajowyBobry
ZOBACZ WIĘCEJ

Muzeum Motoryzacji

10 km
Oława
 Limit 

brak
limitu
Koszulka i pakiet startowyKlasyfikacja drużynowaAtest PZLA
ZOBACZ WIĘCEJ

Dolina Będkowska

6.6 km
Dolina Będkowska
 Limit 

200
osób
Bieg<BR>przełajowyDolina BędkowskaBiegi<BR>dzieci
ZOBACZ WIĘCEJ

Zalew Żyrardowski

10 km, 5 km
Żyrardów
 Limit 

brak
limitu
Niska<BR>opłata<BR>startowaDwa<BR>dystanseWózkarze
ZOBACZ WIĘCEJ

Triada Trójkąta Trzech Cesarzy

10 km, 15 km
Jaworzno
 Limit 

450
osób
Triada Trójkąta Trzech CesarzyBieg dla dzieci i młodzieżyPolskie Malediwy
ZOBACZ WIĘCEJ

Zbiornik Mietkowski

21 km, 5 km
Panorama masywu Ślęży
 Limit 

500+300
osób
Zbiornik MietkowskiPanorama masywu ŚlężyRodzinna atmosfera
ZOBACZ WIĘCEJ

Aleja Dębów Czerwonych

21 km
Wieruszów
 Limit 

brak
Aleja Dębów CzerwonychAtestowana<BR>trasaElektroniczny<BR>pomiar<BR>czasu
ZOBACZ WIĘCEJ


 Ostatnio zalogowani
Lektor443
04:59
pjach
22:43
Andrea
22:42
edpokorny
22:37
kgondek
22:23
lordedward
22:14
BOP55
22:02
Krzysztof77
21:42
mieszek12a
21:39
szymk
21:34
fit_ania
21:14
Isle del Force
21:08
Grzegorz Kita
20:11
Lucas
20:05
Pawel63
20:00
oksanka
19:51
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |