Twoja ocena:brak

Biegi Górskie News
Autor: Andrzej Puchacz
Data : 2002-07-22

21.08.2002 odbyły sią 2 znaczące imprezy w biegach górskich: Puchar Świata we włoskim Sauze dâulx i Puchar Alp, w austriackim Heiligenblut. Te drugie zawody były dla nas o tyle ciekawsze, że wystąpiła w nich Izabela Zatorska. W biegu na Grossglockner, na dystansie 13,4 km, + 1079 m o ponad 5 minut wyprzedziła następną rywalkę, a mistrzyni Austrii Andrea Mayr, która próbowała dotrzymać kroku naszej zawodniczce ukończyła bieg na 7 miejscu ze stratą 19 min, 31 sek.

6. Rudolf Reitberger (CZE) - 1:18:50.

W Sauze dâulx zabrakło zawodników zagranicznych, których zapewne odstraszył fakt, że wraz z zawodami Pucharu Świata, odbywały się tu mistrzostwa Włoch. Do wielkiej niespodzianki doszło wśród mężczyzn, gdzie zwyciężył z reguły niezbyt dobrze czujący się na trasie anglosaskiej Antonio Molinari w czasie 46:26, a mistrz świata w tej konkurencji Marco De Gasperi zajął dopiero 14 miejsce. Po dwuletniej przerwie pojawił się mistrz Europy z Międzygórza Massimo Galliano, który wyprzedził wicemistrza świata Emanuele Manzi.