Przeczytano: 444/523124 razy (od 2022-07-30)

Twoja ocena:brak

Bieg dla Maćka - relacja 2012 :-)
Autor: Paweł Jach
Data : 2012-06-04

Podczas tegorocznego Biegu dla Maćka do sportowej rywalizacji przystąpiły załogi rodziców z dziećmi w wózkach, biegacze z Kenii, handbikerzy, najszybsi Dolnoślązacy, niepełnosprawne dzieci wraz ze swoimi rodzicami i rzesza pasjonatów biegania z całej Polski. Spod tej samej bramki startowej wybiegli by zmierzyć się z dystansem 10-ciu kilometrów. Wszystkim, którzy przystąpili do biegu serdecznie dziękujemy!

Mistrzowie trasy

Na rekordzistkę i rekordzistę trasy czekały Puchary Prezydenta Wrocławia oraz nagrody finansowe. Rywalizacja w gronie najszybszych była zacięta. Ubiegłoroczne wyniki został poprawione przez Gladys Jerotich Cheboi (o 4min 18s) oraz Arkadiusza Gardzielewskiego (o 2min 28s)

Mistrzowie Galaktyki

Podczas „Biegu dla Maćka” rozegrane zostały Mistrzostwa Galaktyki w Biegu z Wózkiem. Zimny i wietrzny poranek nie zniechęcił rodzinnych zespołów. Na starcie ustawiło się 10 bolidów. Tytuł najszybszego wywalczył Piotr Bąk z synem Jakubem, którzy pomimo „złapania gumy” na początku dystansu dzielnie dotoczyli się na metę. Wśród startujących byli biegający rodzice z niepełnosprawnymi dziećmi. Wszystkie dzieci na mecie otrzymały sympatyczne misie i specjalne medale.

Wręczanie medali rodzinnym załogom. Piotr Bąk z Jakubem na rękach stoją przy swoim wózku.

Rodzice z niepełnosprawnymi dziećmi – wszyscy pokonali dystans 10 km.

Mistrzowie od przedszkola

Pogoda spłatała nam figla. Choć warunki dla dorosłych biegaczy były znakomite, to silny i zimny wiatr spowodował, że przygotowywana rodzinna impreza nie miała przewidywanej frekwencji. W biegach dla dzieci i młodzieży na dystansach 900 i 2500 m startowało jedynie po kilkadziesiąt osób. Znacznie większa gromada najmłodszych zawodników stanęła na starcie Biegu Krasnali. Maluchy z wielką radością pokonały dystans 160-ciu metrów dopingowane przez rozentuzjazmowanych kibiców. Mam nadzieję, że wśród tych roześmianych dzieciaków są przyszli sprinterzy i maratońcycy.

Rozgrzewka Krasnali.

A wszystkie te mistrzowskie wydarzenie byłyby niemożliwe bez pracy wolontariuszy i wsparcia sponsorów. Firmy: Centrum Handlowe „Borek”, Intersport, PGNiG, Cargill, KFC ufundowały dla zawodników nagrody, prezenty oraz zapewniły przeprowadzenie imprezy. Ufundowanie nagród Prezydenta Wrocławia podniosło sportowy wymiar imprezy, czego dowodem są uzyskane wyniki najszybszych zawodników. Organizację Mistrzostw Galaktyki w Biegu z Wózkiem umożliwiła firma 3koła – dystrybutor joggerów Schwinn. Dzięki pomocy, którą otrzymaliśmy od wielu przyjaciół naszej Fundacji charytatywny wymiar został zrealizowany – na niepełnosprawne dzieci czekają już sportowe wózki.

A na zakończenie: Maciek pokonał 160 m – też jest Mistrzem!!!