Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

    

Przeczytano: 3432 razy (od 2006-09-01)

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:0/0

Twoja ocena:brak


A. Nikiel miala byc juz w Osace a tu niespodzianka
Autor: Damian Żmudzinski
Data : 2002-01-20

Dariusz Wieczorek (Legia Warszawa) i Aniela Nikiel (Sprint Bielsko-Biała) zwyciężyli w stolicy w 19. Biegu Ulicznym o Puchar Chomiczówki na dystansie 15 km. Natomiast w 6. Biegu Chińskim 5-kilometrową trasę najszybciej pokonali Piotr Kitliński (Nefryt Lubartów) i Patrycja Włodarczyk (AZS AWF Wrocław).



W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce zajęła Legia, zdobywając Puchar Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Oba biegi ukończyła rekordowa w historii tej imprezy liczba osób - 470 (rok temu 440) ze wszystkich niemalże województw oraz zza granicy.
Pięć najlepszych zawodniczek biegu "Z Chomiczówki do Pekinu" pojedzie w połowie lutego do stolicy ChRL. Reprezentować będą Polskę w międzynarodowej sztafecie maratońskiej EKIDEN. Oprócz Włodarczyk są to: Monika Zygmunt (AZS AWF Kraków), Janina Malska (KS Olkusz), Lucyna Ligaj (Zawisza Bydgoszcz) i Justyna Lesman (Poznań).
Po raz siódmy Puchar Chomiczówki zdobył Dariusz Wieczorek. Do należącego do niego rekordu trasy, mającej atest PZLA (45.28), zabrakło mu w niedzielę blisko dwóch minut.

Wyniki 19. Biegu o Puchar Chomiczówki - 15 km (atest PZLA):
- mężczyźni
1. Dariusz Wieczorek (Legia Warszawa) 47.21
2. Grzegorz Głogosz (Ekspres Katowice) 47.54
3. Mariusz Kamiński (Łapy) 47.56
4. Dainius Saucikovas (Litwa) 48.00
5. Jakub Wiśniewski (Warszawianka) 48.30
6. Tomasz Chawawko (MKS Dąb Dębno) 49.19
- kobiety
1. Aniela Nikiel-Głogosz (Sprint Bielsko-Biała) 54.12
2. Joanna Gront-Chmiel (ŁKS Łódź) 54.20
3. Janina Malska (KS Olkusz) 55.47
4. Krystyna Pieczulis (AZS AWF Katowice) 59.06
5. Anna Górnicka-Antonowicz (UNTS/Orientuz Warszawa) 59.34
6. Modesta Drungiliene (Litwa) 1:00.01
- klasyfikacja klubowa
1. Legia Warszawa
2. Pogoń Siedlce
3. ŁKS Łódź

6. Bieg Chiński - 5 km (atest PZLA):
- mężczyźni
1. Piotr Kitliński (Nefryt Lubartów) 16.07
2. Artur Kern (Unia Hrubieszów) 16.13
3. Artur Kamiński (MUKLA Płock) 16.35
4. Jacek Gardener (GLKS Stalmex Nadarzyn) 16.43
5. Krzysztof Pietrzyk (LZS Koluszki) 16.51
6. Krzysztof Tomaszewski (Cross Turek) 16.53
- kobiety
1. Patrycja Włodarczyk (AZS AWF Wrocław) 16.55
2. Monika Zygmunt (AZS AWF Kraków) 16.58
3. Janina Malska (KS Olkusz) 17.08
4. Lucyna Ligaj (Zawisza Bydgoszcz) 17.12
5. Justyna Lesman (Poznań) 17.16
6. Katarzyna Dziwosz (Technik Malbork) 17.23



Komentarze czytelników - brakskomentuj materiał



















 Ostatnio zalogowani
Darek Ł.
07:46
lofx
07:43
Andrzej D
07:20
wookesh
00:18
marczy
00:15
Marek.run
00:00
asiam
23:48
bmakow
23:46
fit_ania
23:25
krzysztofl
23:25
szczupak50
23:25
Iryda
22:36
maste
22:34
Pawel63
22:27
zgrzecho
22:11
czewis3
22:05
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |