Jestes
niezalogowany
ZALOGUJ

       

suchy
Piotr Suchenia
Gdynia / Wejherowo / Reda
UKS Tri-Team Rumia

Ostatnio zalogowany
2017-06-14,07:39
Przeczytano: 4895/140619 razy

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:9.5/2

Twoja ocena:brak


Gdynia - wakacje na sportowo
Autor: Piotr Suchenia
Data : 2010-07-22

P.S.: Piotr Suchenia
J.Z.: Jarosław Ziółkowski, Instruktor Sportu w Gdyńskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, koordynator turniejów plażówych.

P.S.: „Gdynia – wakacje na sportowo”, dlaczego właśnie na sportowo, czy okres wakacyjny nie powinien kojarzyć się z odpoczynkiem, leżeniem na słońcu i opalaniem się przysłowiowym „plackiem” na plaży?

J.Z.:
Myślę, że dla każdego wakacje są doskonałą okazją na odprężenie i choć chwilowe zapomnienie o pracy i codziennych obowiązkach, a nasz wakacyjny projekt Aktywne Lato 2010, w ramach którego organizujemy szereg turniejów w siatkówkę oraz beach soccera ma na celu zaoferowanie wszystkim chętnym doskonałej zabawy w niezwykle urokliwym miejscu Gdyni jakim jest plaża „Śródmieście”. Oczywiście, że plaża kojarzona jest głównie z gorącym piaskiem, leżeniem na słońcu oraz orzeźwiającymi morskimi kąpielami, jednak każdy z nas wie że odprężenie wzbudzą również chęć zabawy w świetnej atmosferze, a sport jest doskonałym sposobem aby tej potrzebie wyjść naprzeciw.
P.S.: Kiedy rozpoczął się plażowy sezon sportowy w Gdyni?

J.Z.:
Dla nas, organizatorów plażowej rozrywki sezon rozpoczyna się z chwilą rozpoczęcia szkolnych wakacji. Wtedy właśnie nad gdyńskie morze przyjeżdża najwięcej osób zarówno mieszkających w trójmieście jak i w Polsce. Oficjalną datą inauguracji Aktywnego Lata był 3 lipiec, zorganizowaliśmy wtedy niesamowity festyn, w ramach którego plaża zamieniła się w swego rodzaju „wesołe miasteczko”.

P.S.: Gdynia, kojarzy się czytelnikom naszego portalu głównie z cyklem Biegów Ulicznych. Jakie atrakcje oprócz biegania przygotowali turystom pracownicy GOSiR?

J.Z.:
Rzeczywiście dla wielu osób Grand Prix w Biegach Ulicznych jest naszym znakiem rozpoznawczym, ale kto tylko z uwagą śledzi to co dzieje się w Gdyni, ten wie jak wiele innych imprez sportowo – rekreacyjnych organizujemy. Obecny rok jest niezwykle bogaty w wydarzenie sportowe, a wakacje są na to najwłaściwszym dowodem. Dla nas praktycznie każdy dzień jest „imprezą” i tak będzie aż do 28 sierpnia. Każdy turysta który nas odwiedzi ma szanse być w centrum prawdziwego sportowego święta, a wszystko to za sprawą takich wydarzeń jak Gdynia Sailing Days, Mistrzostwa Polski w Skuterach Wodnych, Mistrzostw Polski w Aquathlonie, Gdynia Beach Soccer, Gdynia Volley Beach oraz wielu innych, których nie sposób wymienić
P.S.: Czy w związku ze stale rosnącą popularnością gdyńskich plaż znajdzie się miejsce na rozgrywki Beach soccera i plażowej piłki siatkowej?

J.Z.:
Oczywiście, bo tak naprawdę zarówno siatkówka jak i beach soccer są nieodzownymi elementami wakacyjnej zabawy, a najlepszym na to dowodem są pierwsze edycje Gdynia Beach Soccer oraz Gdynia Volley Beach, w których łącznie wzięło udział blisko 90 dwu osobowych zespołów.

P.S.: Jakie nagrody czekają na najlepszych plażowych sportowców?

J.Z.:
Powiem tylko tyle, że są to po raz pierwszy zarówno nagrody finansowe jak i rzeczowe co jest nowością, gdyż do tej pory w ramach Aktywnego Lata nagradzaliśmy wyłącznie nagrodami rzeczowymi. Podczas naszych turniejów gościliśmy reprezentantów Polski zarówno w Beach Soccera oraz siatkówce plażowej, co na pewno świadczy o tym, że są to nagrody właściwe.
P.S.: 8 sierpnia po raz kolejny zjadą się do Gdyni pływacy, biegacze, triathloniści. Przypomnijmy naszym czytelnikom o tym, so wydarzy się w weekend 6-8 sierpnia.

J.Z.:
Będzie to z pewnością wekend niezwykle spektakularny, a wszystko to za sprawą Mistrzostw Polski w Skuterach Wodnych oraz Mistrzostw Polski w Aquathlonie, które organizujemy po raz drugi z rzędu.
P.S.: Jak uważasz, czy MP w Aquathlonie powinny mieć otwartą formułę, czy w tych zawodach wzorem MP w Półmaratonie w Pile i MP w Maratonie w Dębnie, do startu w zawodach powinni zostać dopuszczeni wszyscy chętni a w klasyfikacji MP tylko zawodnicy z ważnymi licencjami?

J.Z.:
Zależy nam na tym aby aktywować do sportu jak największą ilość osób w każdym wieku i o każdych umiejętnościach, dlatego też Mistrzostwa Polski w Aquathlonie będą miały charakter ogólnodostępny, a więc prowadzona będzie odrębna klasyfikacja dla zawodników zrzeszonych posiadających licencję oraz tych którzy chcą zwyczajnie poznać smak rywalizacji Aquathlonistów.

Komentarze czytelników - brakskomentuj materiał Ostatnio zalogowani
smuluk
13:15
Jarek42
13:12
Henryk W.
13:11
Qba23
13:09
mieszek12a
13:06
maciekc72
12:57
pzuberek
12:53
basia_sz
12:49
DariuszR
12:47
sojer
12:43
ab
12:31
Madmax
12:26
Karol Czajka
12:24
Wojciech Ż
12:18
jmaslyk
12:18
iust
11:59
|    Redakcja     |     Reklama     |     Regulamin     |